Home » Gallery » Švietimas » Programavimo būreliai vaikams ir skirtingas vaikų amžius

Programavimo būreliai vaikams ir skirtingas vaikų amžius

Programavimo būreliai vaikams ir skirtingas vaikų amžius

Jau ne pirmus metus vis dažniau yra kalbama apie mokyklinio amžiaus vaikų mokymosi programuoti svarbą. Tačiau nors programavimo būreliai vaikams sparčiai populiarėja, vis dar anaiptol ne kiekvienas vaikas mokosi programuoti. Ir tam didelės įtakos turi tai, jog kai kurie tėveliai pakankamai skeptiškai vertina kalbas apie tai, jog netolimoje ateityje kiekvienas žmogus turės mokėti programuoti, jei norės išlikti paklausus greitai besikeičiančioje darbo rinkoje, kuri tampa vis labiau kompiuterizuota ir tiesiogiai priklausoma nuo skaitmeninių sprendimų. Todėl siekiant priimti teisingą sprendimą, naudinga įvardinti kelis svarbius programavimo būrelių vaikams privalumus.

Ką sako pedagogai?

Žvelgiant iš pedagoginės pusės, programavimo besimokantiems vaikams dažniausiai yra lengviau spręsti jų kasdienybėje iškylančias problemas, jie tampa kūrybiškesni, jų veiksmuose galima pradėti įžvelgti didesnį nuoseklumą, jie įgyja algoritminių, matematinių ir kompiuterinių įgūdžių. Tai reiškia, kad mokymasis programuoti gali turėti ir dažniausiai turi reikšmingos įtakos vaikų vystymuisi, socialiniam gyvenimui ir gebėjimui įveikti gyvenimiškus iššūkius.

Mokymasis programuoti vyksta skirtingais lygiais. Ir tai tiesiogiai priklauso nuo vaikų amžiaus. Tai reiškia, kad programavimo įgūdžiai, kuriuos įgyja ketvirtoje klasėje besimokantys moksleiviai, nebus tokie patys, kokius įgyja devintokai. Kiekviena programavimo mokymų programa yra adaptuota skirtingo amžiaus vaikams, tokiu būdu užtikrinant, kad mokymosi procesas būtų veiksmingas ir pasižymintis didžiausiu įmanomu našumu.

Ką suteikia mokymasis programuoti skirtingo amžiaus vaikams?

Kaip jau supratote, privalumų, kuriais pasižymi programavimo būreliai vaikams, yra ne vienas, todėl verta išskirti bent keletą iš jų.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai

Programavimas ikimokyklinukams padeda pasimokyti iš savo padarytų klaidų, o visų svarbiausia, kad tai jie gali padaryti be jokio streso ir įtampos – programuojant klaidos yra visiškai „nemokamos“ (padarius klaidą, kodą galima ištrinti ir jį rašyti iš naujo).

Be to, net ir skaityti dar nemokantys ikimokyklinio amžiaus vaikai gali išmokti programuoti dėka įgarsintų funkcijų. Tai suteikia jiems labai vertingų žinių ir padeda suprasti, kaip veikia skirtingi elementai (pvz., kaip kompiuterio ekrane galima pajudinti tam tikrą objektą).

Pradinių klasių moksleiviai

Pradinių klasių moksleiviai ypatingai vertinta nepriklausomybę ir galimybę kurti savo pačių projektus – be jokios suaugusiųjų pagalbos. Apytiksliai dešimties metų amžiaus vaikai yra vieni iš pačių žingeidžiausių ir siekiančių kuo daugiau eksperimentuoti bei kurti.

Pagrindinės mokyklos moksleiviai

Pagrindinėje mokykloje besimokantiems moksleiviams programavimo būreliai padeda pagerinti algoritminį mąstymą. Tai reiškia, kad jie pradeda gebėti veiksmingai pasitelkti matematines formules, kurios padeda jiems išspręsti iškylančias problemas. Programavimas taip pat gerina ir kompiuterinį mąstymą, todėl jie geba lengviau atpažinti pasikartojančius elementus ir veikti taip, kaip veikia kompiuteris. Žinoma, programavimas moksleiviams padeda ir mokantis matematikos bei sprendžiant testus (tokiais atvejais moksleiviai testuose yra linkę pritaikyti ir tikimybių teoriją!).

Vidurinės mokyklos moksleiviai

Moksleiviai, kurie mokosi vidurinėje mokykloje, programavimo pagalba tampa visapusiškai paruošti jų laukiančiai „skaitmenizuotai“ ir „technologiškai pažangiai“ ateičiai. Todėl įgūdžiai, kuriuos vidurinės mokyklos moksleiviai gauna jų amžiui ir gebėjimams pritaikytuose programavimo būreliuose, gali nutiesti sėkmingą ir daug žadantį kelią.

Pabaigai

Svarbu nepamiršti, kad programavimo žinios ir gebėjimai, kuriuos įgyja moksleiviai, kaskart gali skirtis. Tai priklauso nuo kiekvieno moksleivio individualiai – jo noro, motyvacijos, skiriamo laiko ir pastangų, susidomėjimo ir nuoseklumo mokantis. Tačiau jei programavimas ikimokyklinuką ar mokyklą lankantį vaiką sudomina, atsiranda didelė tikimybė, kad jis įgys labai naudingų įgūdžių, praversiančių jo laukiančioje karjeroje ir tolimesniame gyvenime.

Reklama

693 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.