Home » Gallery » Verslas » Medelyno savininko„verslo partneriai“ – kiškiai, stirnos ir šaltos žiemos

Medelyno savininko„verslo partneriai“ – kiškiai, stirnos ir šaltos žiemos

Medelyno savininko„verslo partneriai“ – kiškiai, stirnos ir šaltos žiemos

Daiva ČEPĖNIENĖ

Pas Vigandą Grigą Mockėnų kaime įkurtas sodas užima 5 hektarus, pusės hektaro teritorija skirta medelynui, kur auginami, dauginami, skiepijami vaismedžiai, vaiskrūmiai bei dekoratyviniai augalai. Medelyno savininkas pagal profesiją statybininkas, tačiau sodininkyste užsiima pastaruosius 22 metus. Atvirauja, kad sodininkystė – pragyvenimo šaltinis, bet neneigia, kad tuo užsiimti jam patinka. „Tačiau patinka tik, kai tą darbą darai su saiku. Tačiau, jei eini ir dirbi tol, kol rankos žeme tempiasi, tai jau nebėra malonumo“, – kalbėjo pašnekovas.

V. Grigo medelyne vaismedžiai ir dekoratyviniai augalai auginami bendroje erdvėje / Daivos Čepėnienės nuotraukos

Pataria, kaip sodinti, auginti

Pašnekovas sako pasikonsultuojantis su kolegomis, baigusiais sodininkystės mokslus, bet neslepia, kartais daugiau žinantis už juos. O paklaustas, kaip pirkėjams atsirinkti kokybišką, gerą sodinuką, juokaudamas atsako, kad šiuo klausimu patarti sunku, mat kai kurie pirkėjai kriaušės nuo obels net neskiria. Taip pat neretai susiformavę klaidingą požiūrį ir galvoja, kad jeigu jau prekyvietėje pardavėjas turi visą sunkvežimį sodinukų, tai jis jau rimtas ir apie sodininkystę daug išmano.

V. Grigo medelyne dominuoja rusiškos, latviškos veislės: atsparesni ligoms abrikosai „Maskvos didieji“, „Ševčenka“, atsparios rauplėms obelys „Topaz“, „Rubin“, „Rajka“, kriaušės „Tem-bo-li“, „Marija“, „Oseniaja gruša“, „Vilma“ ir kt. „Žmonės dažnai prašo, duok man geriausią, bet geriausių nebūna. Jeigu būtų viena geriausia veislė, nebūtų šimtų kitų veislių“, – tikino medelyno savininkas.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Utenos apskrities žiniose“.

439 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.