Home » Gallery » Aktualijos » Nepilnamečiai darbe – naują patirtį ištveria tik pusė

Nepilnamečiai darbe – naują patirtį ištveria tik pusė

Nepilnamečiai darbe – naują patirtį ištveria tik pusė

Kristina SAKAITĖ

Nepilnamečius vasarą įdarbinantys darbdaviai tvirtina, kad tik pusė jaunuolių ištveria darbe mėnesį ar du. Kitų užsidegimas per vasarą užsidirbti atvėsta vos po savaitės ar po trijų dienų.

Kita vertus, dalis nepilnamečių į patikėtą darbą žvelgia atsakingiau nei suaugusieji.

Nežiūrint didelės jaunų darbuotojų kaitos, priimti nepilnamečius šią vasarą planuoja per 20 Utenos įmonių. Be to, kad trūksta darbo rankų, rajono darbdavius motyvuoja ir 300 Eur per mėnesį siekiančios subsidijos.

Į darbą atveda mamos

Konkurencija tarp dirbti norinčio jaunimo aštrėja – vien el. svetainėje darbas.utena.lt yra užsiregistravę per 600 darbo ieškančių nepilnamečių, taigi į vieną laisvą darbo vietą pretenduoja mažiausiai 10 mokyklinio amžiaus jaunuolių.

„Jaunuoliai, kurie ateina patys, dirba geriau, nei tie, kuriuos atveda mamos. Iš pastarųjų apie 50 proc. išsilaksto“, – sako UAB „Duventa“ vadovas Rimantas Šiaučiūnas.

Jo vadovaujamoje įmonėje šią vasarą, kaip ir ankstesniais metais, turėtų darbuotis 10 nepilnamečių, su šešiais jau pasirašytos sutartys. .

„Rotacija labai didelė, nes ne visi nori dirbti. Kai kurie galvoja, kad tiesiog pabus ir viskas, o čia dirbti reikia. Tai fizinis darbas, ne kiekvienas ištveria. Atėjusiųjų klausiu, ar jie planuoja studijuoti ar mokytis profesinėje mokykloje. Jei žmogus visai nenori mokytis profesijos, tai nenorės ir dirbti… Yra ir gerų vaikų – tie, kurie nori dirbti, išmoksta. Mešką su pačiūžom čiuožti išmokina, o žmogų dirbti išmokyti ne problema. Svarbiausia, kad pats vaikas ateitų, o ne jo mama“, – pastebi R. Šiaučiūnas.

UAB „Utenos komunalininkas“ laikiniems darbams šią vasarą taip pat planuoja priimti apie 10 jaunuolių. Daugiausiai darbuosis vyresni, sulaukę 16–17 metų, pirmąją darbinę patirtį čia įgys ir pora keturiolikmečių. Jauniausiems darbuotojams bus patikėti nesudėtingi darbai: gėlynų ravėjimas, šaligatvių priežiūra ir pan. Pasak įmonės vadovo Rimanto Kaušylo, natūralu, kad dalis jaunuolių atkrenta, į jų vietą ateina nauji. „Nedarbingi“ jaunuoliai paprastai atsisijoja per pirmas tris dienas – kai kurie skundžiasi, kad rytais nori ilgiau pamiegoti, kai kurie nusprendžia, kad jiems per toli vaikščioti (važinėti) iki darbo vietos, būna ir kitų priežasčių.

Vertindamas nepilnamečių darbą miestą švarinančios įmonės vadovas įžvelgia nemažai privalumų: jaunuoliai neretai būna darbštesni ir atsakingesni, nei laikinųjų darbų ieškantys suaugę asmenys.

„Vasarą mūsų darbų apimtys visada padidėja, o surasti laikinų darbuotojų be žalingų įpročių labai sudėtinga. Žmonės, kurie ieško rimto nuolatinio darbo, laikinųjų darbų nenori imtis, o ateinantys dirbti trumpalaikių darbų dažnai turi nepageidautinų įpročių. Šiuo atžvilgiu jaunimas daug atsakingesnis. Trūkumas tas, kad jie nėra savarankiški. Jų negali palikti vienų, kaip ir visus naujokus turi mokyti“, – sakė pašnekovas.

<…>

Visą astraipsnį skaitykite trečiadienio „Utenos apskrities žiniose“ .

Utenos verslo informacijos centro direktorė Irina Šeršniova ir projektų vadybininkas Paulius Čyvas pristato Utenos r. savivaldybės finansuojamą darbdavių subsidijavimo programą. Vasaros atostogų metu nepilnamečius įdarbinusioms Utenos įmonėms kompensacijos sieks 300 Eur / mėn. / Kristinos Sakaitės nuotraukos
570 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.