Home » Gallery » Pramogos » Žygeiviai atranda Užpalių kraštą

Žygeiviai atranda Užpalių kraštą

Žygeiviai atranda Užpalių kraštą

Gintarė BUČINSKAITĖ

Utenos rajone Užpalių seniūnijoje įspūdinguose Šventosios upės slėniuose galima išbandyti įvairiausių laisvalaikio bei poilsio praleidimo būdų, kuriuos siūlo ir, jeigu tik pageidaujate, keliauja kartu su jumis, veiklus Užpalių bendruomenės narys Giedrius Indrašius.

Istoriniais kultūriniais takais

Vyras pasakoja gamtą pamilęs nuo mažens, kuomet jį su gimtųjų Likėnų vaikais mama vesdavosi į žygius. Atsiradęs potraukis kelionėms, aplinkos pažinimui neapleido iki dabar. Baigęs mokyklą pasirinko kraštovaizdžio geografijos studijas. Mokantis keitėsi požiūris į žmogų ir jį supančią aplinką, kurioje susipina gamta ir istorija. Studijuodamas Vilniaus universitete kartu su grupės draugais įsijungė į Žygeivystės judėjimą, vadovaujamą Tado Šidiškio. Tai buvo ne sportinis, bet patriotinis, pažintinis turizmas. Neskaičiuodavo kilometrų, bet stengdavosi aplankyti su Lietuvos istorija, kultūra susijusias vietas. Aistra žygeivystei neblėso, vėliau ja užkrėtė ir šeimą – į keliones leisdavosi su vaikais.

Atkūrus Lietuvą, G. Indrašius grįžo į savo prosenelių žemę – Užpalius. Ir čia atrado nuostabų, Šventosios senslėnio išraižytą, banguotos plynaukštės, pereinančios į Sėlių aukštumas, kraštovaizdį.

Nors iš pradžių, dar dirbant Užpalių gimnazijoje, minčių apie verslo įkūrimą nebuvo, žygeivio patirtimi pradėjo dalintis su kitais – vedė ekskursijas po Užpalių kraštą. Kiek vėliau su bendruomene aprašė ir pažymėjo kultūrinį pažintinį maršrutą „Užpalių takas“, kuriuo savarankiškai ar su gidais žmonės keliauja jau daug metų. Jame galima pamatyti Šeimyniškių konglomeratą, Užpalių piliavietę (Šeimyniškių piliakalnį), Vaiskūnų geomorfologinį draustinį, Lygamiškio piliakalnį, Krokulės šaltinį. Išėjęs iš mokyklos Giedrius sugalvojo pomėgį paversti verslu, pradėjo nuomoti baidares, dviračius, vesti pažintinius žygius.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Utenos apskrities žiniose“.

Giedrius Indrašius tikrina jaunųjų žygeivių taikluma / Modesto Gadliausko nuotrauka

.

739 Iš viso matė 4 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.