Home » Gallery » Pramogos » Smėlio krūvos šalia kultūros centro – bus ar nebus paplūdimys?

Smėlio krūvos šalia kultūros centro – bus ar nebus paplūdimys?

Smėlio krūvos šalia kultūros centro – bus ar nebus paplūdimys?

Kristina SAKAITĖ

Šalia Utenos kultūros centro iškilus smėlio krūvoms, uteniškiai ėmė spėlioti, ar, sekant Vilniaus pavyzdžiu, čia bus įrengtas miesto paplūdimys, ir intensyviai diskutuoti, ar jis čia reikalingas, jeigu už 100 metrų yra ežeras.

Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas, paklaustas, kam bus panaudotas smėlis, teigė, kad jis skirtas vaikų pramogoms. „Paplūdimio tikrai nebus, bet darome tokią linksmą žaidimų erdvę vaikams, kuri bus vasaros metu. Joje bus įvairių personažų: kapitonas Laimis, gelbėtojai ir kt. Tam tikromis valandomis jie bendraus su vaikais, mokys įvairių žaidimų. Mes kviesime tėvelius su vaikais patirti vasaros pramogas ir edukacijas. Taip pat čia vyks įvairūs renginukai – muzikiniai ir literatūriniai, kuriuos patikslinsime vėliau.“

Anot E. Druskino, žaidimų erdvė bus maždaug 500 kv. m ploto su medine terasa ir smėlio zona. Medinių padėklų, iš kurių bus padaryti staliukai ir vietos sėdėjimui, smėlio padovanojo rėmėjai, kurių kultūros centro direktorius neįvardijo jų pačių pageidavimu.

Žaidimų erdvės atidarymas planuojamas šios savaitės pabaigoje arba kitos savaitės pradžioje.

Šalia kultūros centro pramogas ant asfalto pakeis pramogos ant smėlio / Kristinos Sakaitės nuotraukos

Pramoga bus iki miesto šventės, o vėliau komunalininkai šį smėlį panaudos papildyti miesto paplūdimiams arba miesto žaidimų aikštelėms.

Vos už kelių šimtų metrų prie Dauniškio ežero yra paplūdimys, neseniai atnaujinta vaikų žaidimų aikštelė ir įrengimai, įrengta terasa. Taigi, pramogų ant smėlio lyg ir netrūksta.

„Kuo daugiau kažko įdomaus, tuo geriau, – tvirtino pašnekovas. – Na, kurioje vietoje dar bendrauja personažai? O čia bus stilizuota teatrinė erdvė. Vasarą tėveliai tikrai neturi daug vietų, kur nusivesti vaikus. Mes atsakyti už vaikų saugumą ir medžioti juos prie vandens telkinio negalime. Šią erdvę pasirinkome, nes vaikai čia ir taip žaidžia, jie maudosi mūsų fontane, šeimos mėgsta ateiti į šitą erdvę.

Mes nenaudojame ne savo teritorijos, mes naudojame tą teritoriją, kurią valdome patikėjimo teise. Kai kažkas diskutuoja, gal direktorius turi išskirtines teises, tai teisės tik tokios, kad ši teritorija yra kultūros centro.“

Paklaustas, ar tokiam sprendimui įkvėpė sostinės pavyzdys, E. Druskinas tikino, kad idėja gimė anksčiau, buvo atliekami parengiamieji darbai, tačiau sostinė aplenkė.

2734 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.