Home » Sveikata » Virusą nustačius Utenos ligoninės medikei izoliavosi 7 kolegos

Virusą nustačius Utenos ligoninės medikei izoliavosi 7 kolegos

Virusą nustačius Utenos ligoninės medikei izoliavosi 7 kolegos

Kristina SAKAITĖ

Koronavirusą nustačius vienai Utenos medikei, darbo vietas laikinai turėjo palikti dalis jos kolegų, tačiau ligoninės vadovas teigė, kad dėl to įstaigos darbas nesutriko.

„Dirbame visu pajėgumu“, – ketvirtadienį teigė Utenos ligoninės direktorius Dalius Drunga.

Kaip jau skelbėme anksčiau, koronavirusas buvo nustatytas Radiologijos skyriaus gydytojai. Jokių COVID-19 simptomų medikė nejautė. Pagal darbo pobūdį medikė nebendravo su pacientais, epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad moteris nebuvo išvykusi iš Lietuvos, turėjo kontaktų su 2 šeimos nariais ir personalo darbuotojais.

Po šio atvejo teko izoliuotis 15 darbuotojų. Aštuoni iš jų, priskiriami mažos rizikos grupei, atlikus testą ir nesant simptomų, jau grįžo į darbą. Dar septyni specialistai liks izoliacijoje 14 dienų. Kad nesutriktų paslaugų teikimas, pasak ligoninės vadovo, kai kuriuos medikus teko grąžinti iš atostogų.

Naujas susirgimas buvo išaiškintas po to, kai liepos 10 d. pagal kassavaitinį planą profilaktiškai buvo tirti 35 Utenos ligoninės sveikatos priežiūros specialistai. Kaip sakė direktorius, tiriami įvairių skyrių specialistai atsitiktine tvarka.

Užsikrėtusiai medikei buvo atliktas pakartotinas testas – šįkart jis buvo neigiamas. „Kai viruso labai mažai, testas gali būti neigiamas, tačiau darbuotoja liks izoliacijoje dar 14 dienų. Šiuo metu ji jaučiasi gerai, tiksliau, nejaučia jokių susirgimo simptomų“, – komentavo D. Drunga. Ligoninės direktorius patikino, kad ligoninėje visos gydymo paslaugos teikiamas, jau nuo birželio mėnesio buvo visiškai atstatytas stacionarinis gydymas.

„Karantino pradžioje žmonės vengė kreiptis į medikus, pastebėjome, kad atvyksta į ligoninę tik kai jau visai blogai. Tačiau dabar situacija pasikeitė – ligoninė pilna.

Konsultacinėje poliklinikoje pacientams išlieka pasikeitimų ir tam tikrų nepatogumų dėl to, kad kol kas nevyksta registracija internetu, gydytojai priima mažiau žmonių. Specialistai anksčiau per valandą priimdavo 3 pacientus, dabar – vieną, tačiau tai daroma dėl pačių pacientų saugumo, nes po kiekvieno apsilankymo reikia dezinfekuoti patalpas ir pan.“, – sakė ligoninės vadovas.

„Utenos apskrities žinių“ archyvo nuotrauka

Pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta pacientų skundų, kad medikai nepasiekiami, prisiskambinti ir užsiregistruoti telefonu sudėtinga. Paklaustas, kokia situacija Utenos ligoninėje, D. Drunga teigė, jog Konsultacinėje poliklinikoje telefonu registruoja 4 darbuotojos. „Pats rytais kartais bandau pasiskambinti – patikrinti. Kartais sunkiau, kartais greičiau pavyksta“, – komentavo pašnekovas. Tokia registracijos tvarka nustatyta teikiant prioritetą nuotolinėms konsultacijoms. Registruojant telefonu nustatoma, ar pacientui galima nuotolinė konsultacija, ar reikalingas tiesioginis vizitas pas gydytoją, elektroniniu būdu to padaryti nepavyktų. Kada bus atstatyta elektroninė registracija, kol kas neaišku.

1598 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.