Home » Šeimai ir namams » Kaip saugiai įrengti vaiko kambarį?

Kaip saugiai įrengti vaiko kambarį?

Kaip saugiai įrengti vaiko kambarį?

Nuosavų namų įrengimo procesas kiekvienai šeimai gali tapti nemenku iššūkiu, atimančiu nemažą dalį asmeninio laiko. Įsirengiant skirtingus kambarius prireikia aplankyti ne vieną fizinę parduotuvę, apžiūrėti elektroninių parduotuvių asortimentą, norint išsirinkti apdailos medžiagas, baldus ar interjero dekoravimo elementus. Šeimos, auginančios vaikus ar planuojančios šeimos pagausėjimą, domisi, kaip vaikų kambarį įrengti ne tik funkcionaliai, dailiai, bet ir saugiai. Saugiai įrengtas vaiko kambarys, kurio baldams pagaminti buvo naudojamos kokybiškos, patvarios medžiagos, neleidžiančios susižeisti, neturinčios aštrių kampų, yra viena pagrindinių savybių, užtikrinančių ramybę tėvams, kad jų atžala gyvena saugiame ir praktiškame kambaryje. Vaiko kambario įrengimas kartu su papildomais saugumo elementais tėvams gali pareikalauti plačiau atverti piniginę, tad santaupų pritrūkus, kreipkitės į paskolų banką.

Tam, kad mažylio kambarys būtų įrengtas saugiai, pirmiausia svarbu parinkti tinkamus baldus, neturinčius aštrių kampų. Renkant lovą patariama pasirinkti apsaugas turinčias lovą, ypač patogu, jeigu jos yra nuimamos. Vaikui paaugus, apsaugų gali nebereikėti, tačiau kai vaiko kambarys įrengiamas dar visai mažam namų gyventojui, svarbu jomis pasirūpinti. Dviejų vaikų kambariui įrengti tėvai dažnai renkasi dviaukštes lovas. Tai tampa praktišku pasirinkimu, norint kambario erdvėje sutaupyti vietos, o vaikams dviaukštė lova daugeliu atvejų tampa atrakcija. Vaikas, kurio miegamoji vieta yra antrame lovos aukšte, čia turi užlipti naudodamasis specialiais laiptais ar kopėčiomis, o tam, kad vaiko nusileidimas nuo antro aukšto lovos būtų sėkmingas, saugus ir žaismingas, specialistai rekomenduoja pagalvoti apie čiuožyklos tipo nusileidimo įrengimą. Tokios čiuožyklos yra gaminamos atsižvelgiant į visus saugumo reikalavimus, jos taip pat turi apsaugines sieneles, tad tėvams dėl galimo nesėkmingo nusileidimo jomis jaudintis nevertėtų.

Dar vieni svarbūs saugaus vaikų kambario aspektai – tvarkingi elektros lizdai, namuose nesimėtantys laidai. Specialistai vaikų kambariui rekomenduoja rinktis elektrinius prietaisus, kurie gali veikti elementų pagalba, tačiau jei elektros lizdai ir laidai yra neišvengiami, slėpkite juos po baldais, kilimais ir nesudarykite galimybės vaikams už jų užkliūti. Suaugusiam žmogui, iš pirmo žvilgsnio, pavojaus nekeliantys daiktai vaikams gali tapti pavojingi. Tad įrengiant kambarį rekomenduojama rinktis kuo mažiau smulkių detalių turinčius baldus ir dekoravimo elementus. Taip pat ypač svarbu, kad baldai nebūtų pernelyg sunkūs bei vaikams nebūtų sudaryta galimybė šiuos pastumti ar, juo labiau, numesti, taip galint susižeisti. Vaikams pritaikyti mažesni baldai yra gaminami iš specialių medžiagų, atsižvelgiant į anksčiau minėtus aspektus, todėl pirkdami konkrečiai vaikams pritaikytus baldus, išvengsite pavojų ar kitų nepatogumų.

Interjero dizainerės patarimas, galintis užtikrinti vaiko saugumą – nestatyti aukštesnių spintelių, laiptų ar kitų baldų prie lango tam, kad šis nesugalvotų lipti ant palangės. Nesant tikriems, koks vaikų kambario baldų išplanavimas yra saugiausias, visuomet galite pasikonsultuoti su profesionaliais interjero dizaineriais, kurie pasiūlys geriausią sprendimą konkretaus amžiaus vaiko kambariui.

Specialistų teigimu, paaugusiam vaikui kyla mažiau minčių bei noro išbandyti įvairius daiktus ne pagal paskirtį, pastumti ar patraukti tuomet, kai jo kambaryje yra daug jam patinkančios veiklos. Įvairūs žaidimai, žaislai, mėgstami personažai, knygos ir kiti jūsų vaiko poreikius atitinkantys užsiėmimai vaiką užims didžiajai dienos daliai, tad jam sumažės noras išbandyti tai, kas gali tapti rizikingu ar net pavojingu veiksmu. Tačiau užvis svarbiausia – kasdienis tėvų bendravimas su vaiku, kalbėjimasis, dėmesio skyrimas ir sąmoningas aiškinimas apie vaikus supantį pasaulį.

Reklama

337 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.