Home » Nusikaltimai » Aplaidžia apskaita kaltintas klebonas-ūkininkas atsipirko bauda

Aplaidžia apskaita kaltintas klebonas-ūkininkas atsipirko bauda

Aplaidžia apskaita kaltintas klebonas-ūkininkas atsipirko bauda

Penktadienį teismas vienos Anykščių rajono parapijos kleboną S. F. pripažino kaltu dėl aplaidaus parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam piniginę baudą. Dėl neteisėto vertimosi finansine veikla – pinigų skolinimo už palūkanas fiziniams ir juridiniams asmenims – dvasininkas išteisintas.

Ikiteisminio tyrimo metu tyrėjai surinko duomenis, kad būdamas Anykščių rajone registruoto ūkio savininku, S. F. buvo atsakingas už apskaitos organizavimą ir apskaitos dokumentų išsaugojimą, tačiau šių privalomų veiksmų neatliko, todėl negalima nustatyti jo ūkio veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros 2003–2017 metais.

FNTT pareigūnų atlikto tyrimo metu nustatyta, kad pažeidimų yra ir parapijos, kurios klebonu S. F. yra jau beveik tris dešimtmečius, finansiniuose dokumentuose. Kadangi nebuvo kaupiama informacija apie tikinčiųjų suaukotas pinigines aukas, sumokėtas bažnytines rinkliavas, nebuvo galima nustatyti šios parapijos finansinės padėties 2010–2011 ir 2015–2017 metais.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, S. F. taip pat buvo pareikšti kaltinimai dėl neteisėto vertimosi stambaus masto finansine veikla – pinigų skolinimu už palūkanas fiziniams ir ir juridiniams asmenims. Tačiau Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmai šiandien paskelbtame nuosprendyje dėl šios veiklos S. F. išteisino.

Teismas, pripažinęs S. F. kaltu dėl aplaidaus parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo, skyrė jam 80 MGL (3210 Eur) dydžio baudą.

LR prokuratūra

377 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.