Home » Gallery » Pramogos » Į pajūrį pėsčiomis iškeliavę uteniškiai užtruko 11 dienų

Į pajūrį pėsčiomis iškeliavę uteniškiai užtruko 11 dienų

Į pajūrį pėsčiomis iškeliavę uteniškiai užtruko 11 dienų

Gintarė BUČINSKAITĖ

Šių metų vasara dviem jaunuoliams iš Utenos yra įdomesnė. Karolis Galinis ir Ernestas Petrauskas nusprendė išbandyti savo jėgas ir aplankyti Lietuvos pajūrį nukeliaudami iki jo pėsčiomis. Abu vaikinai, kaip patys sako, niekuo nesiskiriantys nuo savo bendraamžių. Karolis baigęs mokyklą įstojo mokytis, o Ernestas atliko tarnybą kariuomenėje ir iškeliavo uždarbiauti į užsienį. Šią vasarą susitikę du draugai ir pradėjo savo žygius. Abu išeidavę pasivaikščioti šiaip po truputį didino nueitų kilometrų kiekį ir kilo bendra mintis leistis į kelionę.

Aplankę visas įmanomas vietas Utenos rajone ir artimuose miesteliuose vaikinai panoro pamatyti taip seniai lankytą Lietuvos pajūrį. Iš pradžių niekam labai nesipasakoję, kad keliaus iki pat pajūrio, dabar vaikinai iš draugų sulaukia didelio palaikymo ir skatinimo nesustoti. Save vadinantys pagal utenietišką tarmę „ajykais“ atsisakydavo kiekvieno pasiūlymo pavėžėti nors ir mažiausią atstumą. Jų užsispyrimas ir motyvacija buvo nueiti visą kelią pėsčiomis ir tik savo pačių jėgomis.

Pačią pirmą dieną iškeliavo gana vėlai, bet įveikė 50 kilometrų ir pasiekė Anykščius. Kadangi ėjo labai greitai, jautėsi pavargę.

Kelionė į pajūrį vaikinams truko 11 dienų, iš kurių 9 dienos buvo tik ėjimo. Reikėdavo sustoti pailsėti, susirasti poilsiavietę nakvynei, maisto gaminimuisi. Dažniausiai eidavo nuo ežero iki ežero, tad vidutiniškai per dieną nukeliaudavo 40 km.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Utenos apskrities žiniose“

Karolis Galinis ir Ernestas Petrauskas žygio metu/ Asmeninio albumo nuotraukos
5723 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. LEDINA parašė:

    DIDZIUOJUOSI ANUKU,STEBIU JU KELIONE IR KARTU NERIMAUJU.SEKMES JUMS ILGAME KELY>>>>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.