Home » Sportas » Rokiškio ralyje – įspūdingi šuoliai ir apmaudžios nesėkmės

Rokiškio ralyje – įspūdingi šuoliai ir apmaudžios nesėkmės

Rokiškio ralyje – įspūdingi šuoliai ir apmaudžios nesėkmės

Andrius NENĖNAS

Savaitgalį Rokiškio ir Zarasų rajonuose praūžė geriausiu šalyje ralio renginiu vadinamas „Samsonas Rally Rokiškis“. Ralyje iš viso startavo 78 ekipažai iš 9 šalių, o laimėjo šalies ralio trasose dar nematytą „Hyundai NG i20 R5“ pilotavęs svečių iš užsienio Nikolajus Gryazino ir šturmano Konstantino Aleksandrovo ekipažas.

Su šiuo itin pajėgiu Rusijos sportininku pirmąją ralio dieną dar bandė konkuruoti „Škoda Fabia R5“ pilotavę Vaidotas Žala ir Andris Malnieks, tačiau šeštadienį skirtumas tarp V. Žalos ir ruso vis labiau augo ir greitai pasiekė jau beveik „neatkovojamas“ 30 sekundžių. Kiek pasivaržius su N. Gryazinu, vėliau V. Žalai jau teko ginti antrąją vietą, į kurią kėsinosi Suomijos ralio čempionas Teemo Asunmaa su „Škoda Fabia Rally 2 Evo“ technika. Bendroje įskaitoje ralyje atkakli kova virė tik dėl vietų ant podiumo, o kiti top penkete besivaržę sportininkai – ketvirtuoju finišavęs Dominykas Butvilas ir penketą užbaigęs Vytautas Švedas – važiavo su gana dideliais greičių skirtumais.

Iš beveik aštuoniasdešimties užsiregistravusiųjų 34 sportininkai ralį baigė sėkmingai, tačiau pusės startavusiųjų finiše neišvydome. Dalis automobilių sustojo dėl gedimų, kiti ralio nebaigė dėl avarijų, kurių tikrai buvo ir įspūdingų. Iš pradžių „laimėti“ labiausiai įsimintino incidento titulą pretendavo Marius Žiukelis bei Steponas Kriaučiūnas. Jie trečiajame greičio ruože su BMW automobiliu nuslydo nuo kelio, kliudė tvorą, o jos stulpas, išdaužęs priekinį stiklą, pateko į saloną ir įstrigo per vidurį tarp vairuotojo ir šturmano. Laimei lenktynininkai nenukentėjo ir po serviso jau varžėsi pagal Rallly 2 taisyklę.

Atrodė, jau niekam nepavyks užgožti šios avarijos, tačiau 10-ajame greičio ruože panevėžietis Giedrius Notkus su „Mitsubishi Evo IX“ pasirodė dar įspūdingiau. Lenktynininkui beveik pavyko atkartoti garsųjį Vaidoto Žalos 2017 metų šuolį per itin klastingą trampliną. Tačiau skirtingai nei pastarajam, G. Notkui to nepavyko padaryti iki galo. Vos palietęs žemę Mistsubishi nuslydo nuo kelio, apsisuko ir pataikė į vienintelę pievoje pasitaikiusią duobę. Lenktynininkams pasisekė, kad nepaisant stulbinančio skrydžio, automobilis buvo apgadintas nežymiai ir gausiai subėgę žiūrovai padėjo ištraukti jį iš griovio. Tiesa, žiūrovų pagalba G. Notkui vėliau kiek atsirūgo, mat publika ne tik padėjo išsikapstyti iš griovio, bet ir davė raktą bei tepalų. Skirtingai nei automobilio pastūmimas, pagalba detalėmis iš šalies yra draudžiama, dėl to G. Notkui po serviso nebuvo leista startuoti.

Per šį trampliną panašų šuolį 2017 m. sėkmingai atliko V. Žala. Filmuota medžiaga su šiuo skrydžiu netruko pasklisti Lietuvos ir užsienio žiniasklaidoje, dėl ko neoficialiai ši ralio vieta vadinama „Žalos tramplinu“. Dabar kai G. Notkus pasirodė ne ką prasčiau, žiūrovai svarstė, ar neverta keisti tramplino vardo, kol kas nors iš sportininkų šoks dar įspūdingiau.

Nepaisant to, kad ralio centras buvo Panevėžio apskrityje esantis kaimyninis Rokiškis, prie jo daug prisidėjo ir iš Utenos apylinkių kilę žmonės. Ralio organizatorius – Utenos rajone, Kirdeikiuose, gimusio buvusio ralio lenktynininko Vytauto Gimžausko vadovaujama kompanija VšĮ „Automotoprojektai“, ralio vardo partneris – Martynas Samsonas, kuris šias tarptautines varžybas skyrė savo tėvui Vytautui Samsonui atminti. „Samsonas Rally Rokiškis“ dalyviai kartu su visais ralio lipdukais administracinėje komisijoje gavo ir dar vieną papildomą juodai baltą lipduką su užrašu „In Memoriam Vytautas Samsonas. 1956–2020“.

Taip varžybų vardo partneris pakvietė dalyvius kartu pagerbti jo tėvą – lenktynininką, konstruktorių, verslininką, autosporto bendruomenei žinomą Vytautą Samsoną, kuris šį pasaulį paliko šių metų birželio 2-ąją.

Gaila, tačiau patiems artimiausiems V. Samsonui žmonėms – sūnui Martynui ir kylančiai ralio žvaigždei anūkui Kajui – nepavyko pasiekti ralio finišo. Martyno „Ford Fiesta N5“ automobilis sugedo dar prieš 4 greičio ruožą Rokiškio gatvėmis, o įspūdingais šuoliais per tramplinus žiūrovus džiuginęs Kajus iš varžybų dėl savo BMW gedimo pasitraukė antrąją dieną.

Kiti uteniškiai lenktynininkai Renaldas Šeinauskas ir Mantas Kutka Rokiškyje nestartavo, tačiau žiūrovai galėjo gyvai pamatyti aukštaitiškų šaknų turinčio Benedikto Vanago Dakaro ralio bolidą – „Toyota Hillux“. Su juo B. Vanagas startavo tarp nulinių ekipažų, kurie važiuoja sportiniu tempu, stebi trasą, bet dėl pozicijų nekovoja.

Kajaus Samsono ekipažas / Andriaus Nenėno nuotraukos
G. Notkaus šuolis
N. Gryazin ekipažas
595 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.