Home » Kultūra » Birutė Mar „Lietuviškoji Nora“ Zarasų kultūros centre

Birutė Mar „Lietuviškoji Nora“ Zarasų kultūros centre

Birutė Mar „Lietuviškoji Nora“ Zarasų kultūros centre

Zarasų kultūros centras tęsia projektą „Teatras – žiūrovams ir kūrėjams“ ir pristato puikios lietuvių režisierės, aktorės bei rašytojos Birutės Mar spektaklį „Lietuviškoji Nora“, kuris bus rodomas rugpjūčio 27 d. 18 val. Zarasų kultūros centre. Spektaklio bilieto kaina – speciali – tik 5 Eur. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos

Apie spektaklį:

„Lietuviškoji Nora eina iš kartos į kartą. Gal ją vėl kas vaidins (lietuviškai!) už dvidešimties metų… Tegul ji vis tobulėja!“ (M. Mironaitė. Iš laiško Rūtai Staliliūnaitei) Spektaklis sukurtas norvegų dramaturgijos klasiko H. Ibseno pjesės „Lėlių namai. Nora“ bei legendinės lietuvių aktorės M. Mironaitės gyvenimo ir kūrybos motyvais. M. Mironaitės sukurtas Noros vaidmuo klasikinėje H. Ibseno dramoje „Lėlių namai“ (pirmąsyk Vilniaus miesto teatre 1942 m., rež. R. Juknevičius; antrą kartą – Vilniaus rusų dramos teatre 1959 m., rež. L. Lurjė) įėjo į Lietuvos teatro istoriją kaip vienas įdomiausių ir ryškiausių aktorės kūrybinių darbų.

„Lietuviškoji Nora“ – tai dokumentinė mozaika iš M. Mironaitės laiškų, prisiminimų, dienoraščių, interviu, jos kūrybos vakaruose skaitytų eilėraščių ir pasisakymų, amžininkų prisiminimų, o taip pat Henriko Ibseno dramos „Lėlių namai. Nora“ ištraukų, savitai susišaukiančių su dramatišku legendinės aktorės gyvenimu.

Spektaklio idėjos, pjesės autorė ir režisierė – Birutė Mar

Muziką kūrė ir parinko – Antanas Kučinskas

Dailininkė – Indrė Pačėsaitė

Choreografė ir režisierės asistentė – Sigita Mikalauskaitė

Videodailininkas – Karolis Bratkauskas

Vaidina aktoriai:

Birutė Mar,

Aleksas Kazanavičius,

Vytautas Anužis arba Andrius Bialobžeskis,

Mindaugas Capas

279 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.