Home » Gallery » Aktualijos » Kuktiškių ūkininkas apie „privilegijas“ ūkyje – ko nespėjai dieną, gali pabaigti naktį

Kuktiškių ūkininkas apie „privilegijas“ ūkyje – ko nespėjai dieną, gali pabaigti naktį

Kuktiškių ūkininkas apie „privilegijas“ ūkyje – ko nespėjai dieną, gali pabaigti naktį

Daiva ČEPĖNIENĖ

„Prie ūkio romantikos mažai“, – sako Kuktiškių seniūnijoje, Paneveržio kaime senelių, tėvų ūkininkavimo tradicijas tęsiantis Kęstutis Gylys. Neseniai 50-metį atšventęs ūkininkas tikina, kad niekada ir nesvarstė pabėgti iš kaimo. Čia praleidęs visą vaikystę ir jaunystę, profesiją irgi pasirinko kaimišką. Baigęs veterinariją Alantos technikume grįžo į tėvų namus, dirbo, turėjo ūkį. Pašnekovas tikina, kad norint ūkininkauti šiais laikais reikia turėti šuniškos kantrybės, bet, kaip pats sako, yra darboholikas ir patriotas, be to, ir kitokio darbo dirbti niekada nėra bandęs.

Neturėjo kito pasirinkimo

Įsikūręs senelio sodyboje, kuri iš kartos į kartą perduodama vaikams Kęstutis Gylys teigia kito pasirinkimo ir neturėjęs, mat yra vienturtis sūnus. Dirbo pagal specialybę, kol, kaip pats sako, veterinarus su žemesniu išsilavinimu valdžia nurašė ir nusprendė, kad veterinarijos gydytojais gali būti tik baigę aukštąjį mokslą. Sukauptas profesines žinias ūkininkas pritaiko savo 50 raguočių fermoje. Didžioji dalis pieninių galvijų K. Gylio ūkyje – Lietuvos juodmargių veislės, taip pat turi holšteinų ir Lietuvos žalųjų. Bandoje – 35 melžiamos karvės, ūkininkas deklaruoja ir 200 hektarų pievų. Apie atostogas pašnekovas nė nekalba, svajoja, kad bent dieną galėtų ramiai pasėdėti prie televizoriaus. Tačiau laisvo laiko net tam nelieka. „Laikant pienines karves prie ūkio esi pririštas apskritus metus ir apskritą parą“, – teigia K. Gylys. Tačiau jaunystės pomėgio, važinėti motociklu, ūkininkas nepamiršo. Neseniai nusipirko motociklą, bet per metus su juo išvažiuoja vos 2 ar 3 kartus. Tiesa, prisipažįsta, šiemet jau 4 kartus buvo užsėdęs plieninį žirgą, tai, kaip pats juokauja, ir kitų metų išvažiavimų planą jau įvykdė.

<…>

Ūkininkas Kęstutis Gylys sako, kad pradėti ūkininkauti nuo nulio šiais laikais gali tik avantiūristas / Daivos Čepėnienės nuotraukos

Ūkininko ūkyje didžioji dalis bandos – Lietuvos žalųjų veislės

1032 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.