Home » Gallery » Verslas » „Anykščių vynas“ ruošiasi obuolių derliaus supirkimo sezono startui

„Anykščių vynas“ ruošiasi obuolių derliaus supirkimo sezono startui

„Anykščių vynas“ ruošiasi obuolių derliaus supirkimo sezono startui

Anykščiuose įsikūrusi „Anykščių vyno“ gamykla pradėjo obuolių derliaus supirkimo sezoną. Kaip skelbiama pranešime spaudai, iš viso šiais metais įmonė tikisi supirkti apie 20 tūkst. tonų įvairių rūšių obuolių, iš kurių gamykloje gaminamos sultys, sulčių koncentratai, natūralūs vynai, sidras ir kiti produktai. 

Pasak „Anykščių vyno“ gamybos direktorės Liubovės Rebiatnikovos, parduoti obuolius kviečiami tiek didesnių sodų savininkai, tiek pavieniai augintojai. Vežėjų patogumui, prieš atvykstant pardavėjai raginami registruotis pernai įdiegtoje elektroninėje eilių valdymo sistemoje.

Iš obuolių „Anykščių vyno“ gamykloje gaminama daugiau nei 100 skirtingų produktų, tarp kurių – ne tik vartotojams Lietuvoje puikiai pažįstami natūralūs vynai ar sidrai, bet ir sultys, sulčių koncentratas ir natūralios aromatinės medžiagos, naudojamos maisto pramonėje.

Todėl, pasak L. Rebiatnikovos, supirkti obuoliai gamykloje panaudojami visu šimtu procentu, nepaliekant jokių atliekų. „Žalioji gamyba – pasaulinė tendencija, kuria sekame ir mes. Superkamus obuolius panaudojame, vaizdžiai tariant, lig pat sėklyčių – vaisių sultys naudojamos skirtingų gėrimų ir koncentratų gamybai, likusios išspaudos – džiovinamos ir parduodamos pektino, naudojamo maisto ir farmacijos pramonėse, gamintojams“, – sako „Anykščių vyno“ atstovė ir priduria, kad užtikrinti gamybos procesą be atliekų leidžia gamykloje įdiegtos moderniosios technologijos.

30 proc. gamyklos pagamintų gėrimų yra eksportuojama – iš viso „Anykščių vyno“ gaminių galima įsigyti kone 20 pasaulio valstybių. Bene populiariausias gamyklos produktas užsienyje yra sulčių koncentratai – jų svetur eksportuojama net apie 95 proc.

Daugiausia įmonėje pagaminamo sulčių koncentrato nuperkama Vokietijoje, kur keliauja apie 70 proc. šios produkcijos. Likusi eksportuojamo sulčių koncentrato dalis eksportuojama į Austriją, Vengriją, Lenkiją, Estiją.

Obuolių supirkimo sezoną „Anykščių vyno“ gamykla planuoja užbaigti lapkričio viduryje.

 „Anykščių vynas“ kasmet superka daugiau kaip 22 tūkstančius tonų derliaus iš Lietuvos ir kaimyninių valstybių. Įmonėje dirba79 darbuotojai.

 

651 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.