Home » Gallery » Verslas » Utenos apskrityje turgaviečių prekiautojams jau paskirta beveik 49 tūkst. eurų kompensacijų

Utenos apskrityje turgaviečių prekiautojams jau paskirta beveik 49 tūkst. eurų kompensacijų

Utenos apskrityje turgaviečių prekiautojams jau paskirta beveik 49 tūkst. eurų kompensacijų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) primena turgaus prekiautojams, kad liko dvi savaitės pateikti paraiškai dėl turgavietės mokesčio kompensacijos. Turgaviečių prekiautojai, kurie prekiauja ne maisto produktais ir atitinka LR Vyriausybės nustatytus kriterijus, supaprastintos formos paraišką gali pateikti iki rugsėjo 16 d. per Mano VMI.

Pateikęs paraišką turgaus prekiautojas asmenine žinute per Mano VMI informuojamas apie tai, ar jo paraiška yra tenkinama ar ne, ir jeigu ne, tai kodėl. Kilus klausimų, kaip pateikti paraišką, prekiautojams padės mokesčių konsultantai: VMI trumpuoju telefonu 1882 arba iš anksto užsiregistravus ir atvykus į artimiausią VMI padalinį.

Naujausiais duomenimis, Utenos apskrities turgaus prekiautojai pateikė 239 paraiškas turgavietės mokesčio kompensacijai gauti. Šiuo metu per Mano VMI teigiami atsakymai dėl paramos skyrimo jau išsiųsti 162 asmenims, bendra paskirtų kompensacijų suma siekia 48600 eurų. 47 smulkieji verslininkai pateikė paraišką kompensacijai, nors neatitinka nustatytų kriterijų, apie tai jie taip pat informuojami pranešimais Mano VMI.

Pažymima, kad pakeitus teisinį reglamentavimą turgavietės mokesčio kompensaciją gali gauti daugiau turgavietės prekiautojų, tai yra ir tie kriterijus atitinkantys smulkieji verslininkai, kurie prekiauja ne maisto produktais įregistravę individualią veiklą pagal pažymą „Mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“ (EVRK 47.80).

Kas gali pretenduoti į turgavietės mokesčio kompensaciją?

Kompensaciją gali gauti ne maisto produktais turguje prekiaujantys gyventojai, kurie atitinka šiuos kriterijus:

• vykdo tęstinę veiklą: t. y. prekiautojas buvo registravęs individualią veiklą pagal pažymą arba įsigijęs verslo liudijimą bent vienai dienai nuo kovo 1 d. iki kovo 15 d. ir bent vienai dienai nuo balandžio 30 d. iki liepos 14 d.;

• prekiautojas nukentėjo nuo COVID-19 (tai patvirtinama paraiškos pateikimu);

• prekiautojas yra pateikęs 2019 m. pajamų deklaraciją (jei tokią pareigą turėjo);

• jam nėra iškelta fizinio asmens bankroto byla;

• prekiautojas mokėjo arba yra įsipareigojęs sumokėti 2020 metais turgavietės mokestį (tai patvirtinama paraiškos pateikimu);

• vykdo individualią veiklą pagal pažymą „Mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“, „Tekstilės, drabužių ir avalynės mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“ arba „Kitų prekių mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“.

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

495 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.