Home » Gallery » Verslas » Šiemet dar 20 naujų darbuotojų priims auganti gamykla „Vli Timber“. Video reportažas iš „Vli Timber”

Šiemet dar 20 naujų darbuotojų priims auganti gamykla „Vli Timber“. Video reportažas iš „Vli Timber”

Šiemet dar 20 naujų darbuotojų priims auganti gamykla „Vli Timber“. Video reportažas iš „Vli Timber”

Sparčiai auganti gamybos įmonė „Vli Timber“, įsikūrusi Anykščių rajone, Kurklių II gyvenvietėje, vien šiemet pasirengusi priimti iki 20 naujų darbuotojų. Įmonės vadovai planuoja, kad gamybos apimtys kasmet augs iki 40 proc., todėl įvairių specialybių darbuotojų reikės nuolat. Įmonė kompensuoja transporto išlaidas arba organizuoja atvykimą su kolegomis atokiau gyvenantiems darbuotojams, o daugumai jų darbas „Vli Timber“ patrauklus stabilumu ir efektyviu organizavimu – be viršvalandžių ir netikėtų prašymų dirbti valstybinių švenčių dienomis. Labiausiai skatinami darbuotojai, kurie aktyviai pataria, kaip gamybą būtų galima organizuoti dar geriau.

Lankantis Kurklių II gyvenvietėje, kurioje Gražiavietės g. 5 adresu įsikūrusi įmonė, nuolat lydi švelnus medienos kvapas. Aromatas iškart paskatina prisiminti malonų jausmą, kai vėsesnę dieną nutariame užkurti židinį. Prie konvejerių ir kitų įrenginių darniai dirba apie 60 darbuotojų – vieni organizuoja medienos skaldymą, kiti malkas perveža į džiovyklas, treti dirba prie pakavimo linijų.

Kasmet planuoja augti iki 40 proc.

Per kelerius veiklos metus „Vli Timber“ tapo viena didžiausių Europoje natūralių džiovintų malkų gamintojų. Įmonės vardas gerai žinomas kitose šalyse – įvairiai supakuotas natūralias malkas degalinėse ir prekybos centruose noriai perka Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Airijos ir kitų šalių gyventojai. Net 99 proc. įmonės pagamintos produkcijos yra eksportuojama, o užsakymų kasmet tik daugėja. Tai leidžia planuoti stabilų augimą ir nuolat kurti naujas darbo vietas – per ateinančius 9 metus įmonė planuoja kasmet augti apie 40 proc. ir pasiekti 100 mln. Eur apyvartą.

Tačiau įmonės vadovai – broliai Darius ir Žygimantas Lackai – pabrėžia darbuotojams svarbesnius dalykus: nepaisant pandemijos keliamų iššūkių, „Vli Timber“ veikia stabiliai ir planuoja toliau augti, o pasitikėjimą stiprina didėjantys užsakovų poreikiai ir ilgalaikės sutartys. „Mūsų darbuotojams tai reiškia stabilias darbo vietas, nuo rezultatų priklausančius atlyginimus ir galimybę prisidėti prie tolesnio įmonės augimo“, – sako įmonės generalinis direktorius Darius Lackus. Jo pasakojimu, pasiekti užtikrintumo padėjo prieš keletą metų pradėta taikyti efektyvaus gamybos valdymo „Lean“ sistema. Jos esmė – tariantis su darbuotojais nuolat tobulinti gamybos procesą, kad per trumpiausią laiką būtų pagaminama maksimaliai daug kokybiškos produkcijos, o darbas organizuojamas kuo patogiau.

Skatina darbuotojus už pasiūlymus, kaip pagerinti gamybą

„Taikome jau septynis efektyvios gamybos principus, kurie pasiteisino japoniškų automobilių gamykloje „Toyota“, žinomoje visame pasaulyje. Pradžioje dalis darbuotojų naujoves vertino atsargiai, tačiau dabar jie teikia dešimtis pasiūlymų, ką galėtume organizuoti dar geriau, – pasakoja Žygimantas Lackus, „Vli Timber“ vykdomasis direktorius ir veiklos efektyvumo vadovas. – Visus darbuotojus, kurių teikiami pasiūlymai ekonomiškai pasiteisina, premijuojame papildomai. O galiausiai laimi visi, darbai atliekami lengviau ir efektyviau – tai leidžia įmonei dirbti pelningai ir nuolat kelti atlyginimus.“

Efektyvesnis darbo organizavimas atneša ne tik finansinės naudos. Ž. Lackaus pasakojimu, gerai „sustyguoti“ procesai užtikrina, kad visi darbuotojai gali tiksliai apskaičiuoti savo darbo laiką – įmonėje nedirbama viršvalandžių. Daugumai darbuotojų patrauklu, kad gamyba organizuota pamainomis: 3 dienas dirbama, 3 ilsimasi. Toks ritmas leidžia patogiai derinti šeimos ir darbo poreikius, planuoti laisvalaikį, daugiau laiko praleisti su artimaisiais. Be to, kiekvienas kolektyvo narys, nepriklausomai nuo pareigų, visada gali pateikti savo pasiūlymus, kaip dar labiau pagerinti gamybą, organizuoti darbą patogiau ir efektyviau. „Džiugu, kai idėjomis dalinasi net tie darbuotojai, kurie „Lean“ taikymo pradžioje buvo nusiteikę skeptiškai. Viso kolektyvo įsitraukimas nuteikia optimistiškai, leidžia planuoti įmonės veiklą ilgus metus į priekį, o darbuotojams – būti užtikrintiems dėl savo darbo vietų ir visada laiku mokamo atlygio“, – sako Žygimantas Lackus.

Darbo suras visiems – ir specialistams, ir dar neturintiems patirties

Augant gamybos apimtims, prireikia vis daugiau skirtingų specialybių darbuotojų. Neturintys patirties gali pradėti darbą kaip pagalbiniai darbininkai ir vėliau tapti komandų lyderiais. O šaltkalviai, įrenginių meistrai, krautuvų vairuotojai, gamybos vadovai ir kiti specialistai gali iš karto pretenduoti į geriau apmokamas darbo vietas. Atlyginimai įmonėje, priklausomai nuo darbuotojo kvalifikacijos ir atsakomybės, svyruoja nuo 580 iki 1350 Eur ir daugiau. Vien šiais metais įmonė pasirengusi priimti iki 20 naujų darbuotojų.

Darius Lackus rodo gamyklos planą

„Mūsų kolektyve dirba žmonių ne tik iš Anykščių, bet atvyksta ir iš Utenos, Ukmergės bei kitų rajonų. Tiems, kas į darbą važiuoja iš toliau, kompensuojame kelionės išlaidas arba organizuojame atvykimą su kitais darbuotojais“, – sako D. Lackus. Jis aiškina, kad iškilus koronaviruso grėsmėms, įmonėje darbas organizuotas taip, kad būtų sumažinta tikimybė susirgti. Toks požiūris ne tik saugo darbuotojų sveikatą, bet ir užtikrina gamybos ir pajamų stabilumą. Įmonės direktorius aiškina, kad artėjant šaltajam metų sezonui išauga produkcijos poreikis, todėl naujus darbuotojus pasirengę priimti jau dabar.

Įmonės veiklą galima stebėti paskyroje Facebooke: www.facebook.com/vlitimber/. O ieškantys darbo kviečiami skambinti telefonu +370 646 20344 arba siųsti laiškus adresu vita@vli.lt.

Reklama

1978 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.