Home » Gallery » Aktualijos » Į Seimą kandidatuoja 22 milijonieriai

Į Seimą kandidatuoja 22 milijonieriai

Į Seimą kandidatuoja 22 milijonieriai

 

Likus 30 dienų iki rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informacija apie turimus teistumus ir kt.

Kartu su pareiškiniais dokumentais kandidatai į Seimą privalėjo pateikti VRK savo turto ir pajamų deklaracijų išrašus. Padalinus bendrą 1755 kandidatų turto sumą (privalomas registruoti turtas, vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai ir piniginės lėšos) ir išvedus vidurkį, išeitų, kad vidutiniškai vienas į Seimą kandidatuojantis asmuo disponuoja beveik 147 tūkst. eurų turtu.

Didžiausia kandidatų turto suma (neatsižvelgiant į gautas ir suteiktas paskolas) disponuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (45 214 196 eurai). Antroje vietoje – Darbo partija, kurios kandidatų bendra turto suma sudaro 32 593 478 eurus. Trečioje vietoje pagal bendrą kandidatų turimo turto sumą yra Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, disponuojantys 20 867 219 eurų turtu.

Mažiausiai turto deklaravo Lietuvos liaudies partijos kandidatai, jie bendrai sudėjus disponuoja 2 324 103 eurų turtu. „Drąsos kelias“ politinės partijos kandidatų turtas siekia 3 586 913 eurų. Kartų solidarumo sąjunga – Santalka Lietuvai kandidatai deklaravo disponuojantys 4 249 568 eurų turtu.

VRK duomenimis, šiemet dėl Seimo nario kėdžių kovos 22 milijonieriai.

3 turtingiausi kandidatai yra Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąraše.

Po du milijonierius savo gretose turi: Darbo partija, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija ir partija „Lietuva – visų“.

Po vieną milijonierių turi Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga, partija „Laisvė ir teisingumas“ ir Kartų solidarumo sąjunga – Santalka Lietuvai.

Dar du, daugiau nei milijono eurų turtu disponuojantys kandidatai, yra išsikėlę patys. 

Skaičiuojant turto, vertybių ir piniginių lėšų sumas (neskaitant suteiktų ir gautų paskolų) daugiausiai turto turintis kandidatas yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis. Jo nurodyta turto suma siekia 24 338 530 eurų.

Antroje šio sąrašo vietoje – Darbo partijos kandidatų sąraše esantis Antanas Guoga. Jis VRK nurodė, kad disponuoja 17 326 796 eurų turtu.

Trečias sąraše – Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas, kurio deklaracijose – 6 922 083 eurai.

VRK duomenimis, 93 kandidatai į Seimo narius nurodė neturintys jokio turto.

Skaičiuojant turto, vertybių ir piniginių lėšų sumas (įskaitant suteiktas ir gautas paskolas), kandidatų pateiktais duomenimis, daugiausiai skolų turi Laisvės partijos kandidatas Ernestas Skobas (-123 580 eurų), su partija „Laisvė ir teisingumas“ kandidatuojantis Raimundas Beglecovas (-113 422 eurai) ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjudžio kandidatė Nijolė Putrienė (-76 595 eurai).

Solidžiausiam kandidatui į Seimo narius – 86-eri

 

VRK duomenimis, kandidatų amžiaus vidurkis Seimo rinkimų dieną sieks 50 metų, 2 mėnesius ir 3 dienas. 2016 m. šis vidurkis siekė – 48,9 metus. 2012 metais – 47-erius metus.

Daugiau kaip pusė kandidatų sudaro asmenys, kuriems yra nuo 41 iki 60 metų (51 proc.). Beveik 22 proc. asmenų, šiemet kandidatuojančių į Seimą, yra vyresni kaip 61-erių. Panašų skaičių – 21 procentą sudaro kandidatai, kuriems yra 31-40 metų. Mažiausia, vos 6 proc. siekianti, kandidatų dalis, yra asmenys, kuriems yra 25-30 metų.

Solidžiausio amžiaus kandidatą savo gretose turi Lietuvos liaudies partija. Jos sąraše yra asmuo, kuriam šiemet sukanka 86-eri.

Jauniausia partija pagal amžiaus vidurkį yra Laisvės partija. Ją sudaro kandidatai, kurių amžiaus vidurkis yra 38,6 metų.

Paskelbti kandidatai į LR Seimo narius Utenos vienmandatėje rinkimų apygardoje. Į Seimą pretenduoja 12 partijų atstovų.

Marijonas BIELIAUSKAS, Krikščionių sąjunga

Romas CIBAS, „Drąsos kelias“ politinė partija

Stanislovas GIEDRAITIS, Lietuvos socialdemokratų darbo partija

Juozas IMBRASAS, KARTŲ SOLIDARUMO SĄJUNGA – SANTALKA LIETUVAI

Sigitas MECELICA, Lietuvos žaliųjų partija

Eimutis MISIŪNAS, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Gintautas PALUCKAS, Lietuvos socialdemokratų partija

Edmundas PUPINIS, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai

Gytis STANKEVIČIUS, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

Arūnas SVITOJUS, Nacionalinis susivienijimas

Andrius ŠARĖJUS, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga

Vitalijus ŠERŠNIOVAS, Darbo partija

VRK informacija

442 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.