Home » Sveikata » Protinio danties rovimas: ką vertėtų apie tai žinoti?

Protinio danties rovimas: ką vertėtų apie tai žinoti?

Protinio danties rovimas: ką vertėtų apie tai žinoti?


Odontologijos specialistai gana dažnai kelia diskusiją, ar protiniai dantys mums yra būtini. Evoliucijos eigoje perėjome prie termiškai apdoroto maisto, todėl jo kramtymas nebereikalavo didelių pastangų. Būtent todėl žmogaus žandikaulis ėmė trumpėti, o protiniai dantys beveik prarado savo esminę funkciją. Kol protiniai dantys nekelia jokių problemų, apie juos nė negalvojame, tačiau pajutus skausmą tenka keliauti į odontologijos kliniką, kurioje atliekamas protinio danties rovimas. Nors ši procedūra dalį pacientų labai gąsdina, tačiau dėl to tikrai neverta nerimauti – dėl išrauto protinio danties greičiausiai nepajusite jokių nepatogumų.

Kodėl protiniai dantys gali tapti problema?


Protinis dantis nekontaktuoja su kito žandikaulio dantimi, todėl jis gali užtikrinti tik labai ribotą kramtymo funkciją. Išvalyti protinius dantis yra gerokai sudėtingiau, todėl ilgainiui jie ima gesti. Deja, protinių dantų taisymas yra pernelyg sudėtingas ar net neįmanomas, tad nieko keisto, kad protinio danties rovimas gali tapti vienintele išeitimi. Rauti protinį dantį gali reikėti ir tada, jei jis yra nepilnai išdygęs, jei jis nepalieka vietos kitiems nuolatiniams dantims ir t. t. Protinio danties dygimo metu pacientui gali išsivystyti trišakio nervo uždegimas, taigi, turbūt nesuklysime, jei teigsime, kad protiniai dantys sudaro daugiau problemų nei teikia naudos.
Ar protinio danties rovimui reikia tinkamai pasiruošti?
Žinoma, sudėtingiausia yra pasiruošti morališkai, tačiau odontologai pastebi, kad tam tikrais atvejais ši procedūra gali būti rizikinga. Danties rovimą gali komplikuoti įvairios gretutinės ligos, tokios kaip cukraligė, širdies sutrikimai ir t. t. Jei pacientas skundžiasi tam tikromis ligomis, tokiu atveju jį gali tekti guldyti į ligoninę, kur prireikus pagalbą suteiks tam tikros srities specialistai. Protinio danties rovimas yra sudėtingesnis nei kitų dantų, tačiau įprastai ši procedūra praeina sklandžiai, ir netrukus pacientas pamiršta jį kankinusį protinio danties skausmą.


Kaip elgtis po atliktos procedūros?


Po danties rovimo pacientui rekomenduojama laikyti sukąstą vatos tamponėlį – kraujavimas dažniausiai tęsiasi maždaug 30 minučių po atliktos procedūros. Jei praėjus šiam laikui kraujavimas nesiliauja, vatos tamponėlį vertėtų pakeisti nauju. Valgyti galima iš karto, kai tik baigiasi nuskausminamųjų vaistų poveikis: rekomenduojama rinktis minkštą, šiltą maistą (jokiu būdu ne karštą). Pirmąją parą nereikėtų valyti dantų, nes dantų šepetėlis pašalins susidariusį kraujo krešulį.  Po 7–10 dienų pacientui dažniausiai tenka atvykti į kliniką, kurioje yra ištraukiami siūlai. Jei buvo naudoti savaime tirpstantys siūlai, jų traukti nereikia.

Reklama

761 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.