Home » Gallery » Veidai » Su aktore Elvyra Piškinaite – apie aktorystę bei nesuvaidintą gyvenimą

Su aktore Elvyra Piškinaite – apie aktorystę bei nesuvaidintą gyvenimą

Su aktore Elvyra Piškinaite – apie aktorystę bei nesuvaidintą gyvenimą

Daiva ČEPĖNIENĖ

Žinomą Lietuvos teatro ir kino aktorę Elvyrą Piškinaitę pažįsta daugelis. Kino ekrane aktorė dar jaunystėje debiutavo A. Žebriūno filme „Riešutų duona“, jame atlikusi pagrindinės herojės – Liukos Kaminskaitės – vaidmenį. Vaidino A. Grikevičiaus filme „Faktas“, A. Puipos filme „Žaibo nušviesti“ bei daugelyje kitų. Tačiau žiūrovams labiausiai atpažįstama ir net dažnai tapatinama su įkūnytu personažu – Milda – aktorė tapo pasirodžius S. Vosyliaus filmo „Giminės“ pirmosioms serijoms. Tuo tarpu mūsų krašto žmonės aktorę pažįsta ne tik iš televizijos ekranų ar teatro scenų. E. Piškinaitė didelę dalį gyvenimo praleidžia savo sodyboje Zarasų rajone, dalyvauja Zarasuose, Utenoje vykstančiuose renginiuose, su Vilniaus teatru „Lėlė“, kuriame dirba, atvažiuoja ir į Utenos A. ir M. Miškinių biblioteką pasirodyti mažiesiems miesto žiūrovams. Žinoma moteris bičiuliaujasi su savo kaimo bendruomene ir, kaip pati sako, džiaugiasi paprastu gyvenimu tarp paprastų gerų žmonių. Taigi apie aktorystę bei nesuvaidintą gyvenimą už scenos ribų pasikalbėjome su aktore E. Piškinaite.

Priminkite skaitytojams apie savo sąsajas su mūsų kraštu.

Prieš 41 metus aš nutekėjau į Aukštaitiją, Zarasų kraštą. Kažkada mano vyro, Algirdo Latėno, tėtė mus vežė į senelio gimtinę, tą kartą parodė Vencavo ežerą. Tai mes toje vietoje ir apsistojome, prieš 20 metų ten nusipirkome sodybą. Anksčiau ten leisdavome tik vasaras, o dabar, kuo toliau, tuo vis didesnę laiko dalį praleidžiame. Dažnai užsukame ir į Uteną. Mano vyras Algirdas yra Zarasų ir Dusetų miestų garbės pilietis, tai jo pareiga yra dalyvauti miestų šventėse, renginiuose, dažnai yra kviečiamas paskaityti poeziją, o aš esu šalia jo. Mane taip pat kviečia į renginius sekti vaikams pasakas. Į Uteną atvažiuojame vaidinti su Vilniaus teatru „Lėlė“, kuriame dirbu.

Ar jums šis kraštas tapo savu ir artimu?

Taip. Aš savęs kitur net neįsivaizduoju. Net mano mama, kartais padejuoja, kad aš į gimtas Širvintas atvažiuoju retai. Gal ir tikrai per retai aplankau savo mamos namus, bet man kažkaip norisi būti čia.

Abu su vyru Algirdu Latėnu esate žinomi žmonės, kaip tokios dvi ryškios asmenybės sutelpa po bendru vienų namų stogu?

Net nežinau… Tai kad mes namuose nesame nei ryškios asmenybės, nei kažkokie žinomi žmonės. Namuose mes esame paprasta šeima. Ir maistą gaminame, ir skalbiame, ir grindis šluostome. Gyvename įprastą gyvenimą, kaip ir visi kiti, ir nesijaučiame nei žinomi, nei išskirtiniai ar geresni vienas už kitą. <…>

Visą interviu skaitykite trečiadienio „Utenos apskrities žiniose“.

Aktorė Elvyra Piškinaitė viešnagės Utenoje metu / Daivos Čepėnienės nuotraukos
Kadras iš režisieriaus A. Žebriūno filmo „Riešutų duona“ / Mildos Juknevičiūtės nuotrauka
Sodyboje kartu su vyru Algirdu Latėnu / E. Piškinaitės asmeninio archyvo nuotraukos
Bulviakasio metu
Po spektaklio „Lėlės“ teatre

762 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.