Home » Šeimai ir namams » Prabangaus būsto įrengimo gidas – svarbiau kokybė, o ne kiekybė

Prabangaus būsto įrengimo gidas – svarbiau kokybė, o ne kiekybė

Prabangaus būsto įrengimo gidas – svarbiau kokybė, o ne kiekybė

Nagrinėjant vartotojų skirtumus Lietuvoje ir pavyzdžiui kokioje nors kaimyninėje šalyje (ypač akivaizdu tai, kada lyginame su Lenkija), greitai išryškėja vaizdas, kad Lietuvos vartotojai perka brangesnius, išskirtinesnius baldus ir daiktus savo namams negu kaimynai. Pastarieji nemato tokio didelio skirtumo tarp pigesnės plastmasės ir rankomis surinkto vienetinio egzemplioriaus. Tai yra labai įdomus skirtumas ir ryškiausia jo apraiška – interjero tendencijos. Lietuvoje interjerai dažnai yra subtilūs ir ganėtinai prabangūs. Pigiausiems, ne patiems kokybiškiausiems daiktams vietos čia neatsiras. Vadovaudamiesi tokia informacija norime padėti pirkėjams įgyti žinių, kaip skoningai sudėlioti savo būsto interjerą bei kaip atskirti prabangą nuo paprasčiausio pertekliaus.

Kaip išsirinkti baldus?

Baldai yra išskirtiniausias interjero akcentas, kuriam dažnai skiriama per mažai dėmesio. Jeigu norite, kad namuose dvelktų kokybe bei prabanga, turite ieškoti jums patinkančių arba bendrą interjero viziją atitinkančių kolekcijų. Raktinis žodis – „kolekcijos“. Nors komponuoti atsitiktinius daiktus irgi yra įmanoma, tai reikalauja be galo daug laiko ir rasti vieną su kita derančią sofą bei sekciją iš skirtingų kolekcijų ar gamintojų gali būti savaičių ar net mėnesių trukmės užduotis.

Nors jums nepasakysime, kad vieno medžio baldai yra prabangesni už kitus ar, kad rinktumėtės tik marmurinius stalviršius, bet patarsime, kad pirktumėte baldus po kambarį. Tad, jeigu pradėjote nuo arba priėjote prie koridoriaus, internete ieškote, kur geriausi prieškambario baldai, randate kokį nors pavyzdį internete (mums pirmiausia išmetė Varle internetinę parduotuvę) ir apstatote kambarį reikalingais baldais. Tik tada judate prie kito kambario.

Kaip išsirinkti buitinę techniką?

Prabangi arba aukštos klasės buitinė technika yra pažangi savo techninėmis savybėmis, tačiau neiššaukianti išore (nebent kalbame apie retro dizainus).

Taigi, kai perkate buitinę techniką, įsivaizduokite, kad perkate limuzino klasės, Mercedes-Benz automobilį. Jis atrodo klasiškai, prabangiai, bet neiššaukiančiai. Prabangos ženklas yra estetiškai įkomponuota virtuvės technika bei kita įranga, pvz., į sieną įmontuota orkaitė, nedaug vietos užimanti kaitlentė, marmurinė arba akmens masyvo kriauklė (ne metalinė) ir taip toliau.

Geriausia yra vengti baltos spalvos baldų virtuvėje, nes jie itin greitai praras pradinį žavesį ir baltą spalvą. Nebijokite brangiau mokėti už lengvai valomas paviršiaus medžiagas ir/ar ergonomišką dizainą. Kas liečia kainą, tai nebūtina pirkti pačius brangiausius daiktus. Daug svarbiau atsižvelgti į estetinę visumą, kad televizorius ar skalbimo mašina neatrodytų, kaip pirkti atsitiktinai, o įsipaišytų į bendrą vaizdą.

Kaip viską išdėlioti?

Galite namuose turėti pačius gražiausius baldus ir geriausią buitinę techniką, bet, jeigu prastai viską išdėliosite – namai vis tiek atrodys neskoningai. Tinkamai viską išdėlioti gali tikrai ne kiekvienas, todėl čia vertėtų bent jau pasitarti su interjero dizaino ekspertais. Konsultacija kainuos nedaug arba bus išvis nemokama. Visgi žinios, kurių įgysite – padės optimaliai panaudoti erdvę ir paslėpti jos trūkumus arba pabrėžti pliusus.

Tikriausiai nežinosite, kaip panaudoti veidrodžius, kaip išstumdyti baldus ir kokius tarpus palikti, kad patalpa atrodytų platesnė ar aukštesnė. Dėl to pasitarkite.

Kaip išsirinkti dekoracijas bei aksesuarus?

Dekoracijos ir aksesuarai, tokie kaip paveikslai, gėlės ar augalai, nuotraukos, trofėjai ar kiti niuansai suteikia namų interjerui išbaigtumo. Jeigu dekoracijų nėra – patalpa neatrodo gyvenama, nes ji nebus šilta ir jauki. Aišku, jaukumo gali būti ir per daug. Tokiu atveju, kada visokių mažmožių namuose yra per daug jis pradeda priminti kokį nors būrimo saloną ar sendaikčių turgelį. Nesakome, kad tai būtinai turi būti blogai, bet pergrūsta erdvė niekada nesimbolizuos prabangos ir komforto.

Aksesuarais vadinamus akcentus ir dekoracijas namams rinkitės taip, kad jie:

  • Pabrėžtų jūsų vertybes (nuotraukų rėmeliai, diplomai, paveikslai ir t.t.);
  • pridėtų estetinės vertės (augalai, kilimai);
  • būtų funkciniai ir praktiškai naudingi (lentynėlės, maži staliukai ir kita).

Tiesa, ne visi dekoro akcentai tinka visuose būstuose. Jeigu manote, kad namams reikia kilimo, jų įsigyti galite šiame puslapyje. Taip pat rinkitės ir kitus aksesuarus. Jų kiekį didinkite po truputį, kol pajausite, kad daugiau tikrai nebereikia.

Kaip įrengti vonios kambarį?

Apie vonios kambarį daug kalbėti nėra lengva. Dabartiniai pirkėjai vienareikšmiškai renkasi pakabinamus unitazus ir įrenginėja vonias, nebent yra pastebimas vietos jai, trūkumas. Vonioje reikėtų vengti paprastos laminuotos plokštės, nes po danga tikrai anksčiau ar vėliau pateks vanduo, tarpai skėsis, atsiras guzai ir kils kitų problemų. Dėl didelės drėgmės reikia rinktis aukštesnėmis technologijomis apdirbtų paviršių baldus.

Kokių technologijų reikėtų namuose?

Kalbant apie technologijas, kad namai būtų jaukūs ir prabangūs, juose turi būti tam tikros technologijos. Saugumas ir signalizacija nuo gaisro bei vagių – esminės apsaugos priemonės. Išmanus šildymas bei apšvietimas (LED šviestuvai ir t.t.) – greitai atsiperka. Kitos technologijos – pagal poreikius ir būsto pobūdį.

Reklama

183 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.