Home » Gallery » Verslas » Pigiausio kredito paieškos. Kaip pasiskolinti pigiai ir greitai?

Pigiausio kredito paieškos. Kaip pasiskolinti pigiai ir greitai?

Pigiausio kredito paieškos. Kaip pasiskolinti pigiai ir greitai?

Žmogus, kuriam reikia paskolos, yra nepavydėtinoje padėtyje. Faktas, kad paskola reikalinga, todėl jos išvengti nepavyks. Tačiau jei įsipareigojimo negalima išvengti, tai reiškia, kad negalima išvengti ir palūkanų. Dar blogiau, jei reikia greitos paskolos. Tuomet žmogus gali būti priverstas skolintis už tokias palūkanas, kurias pavyksta rasti, nes laiko alternatyvų paieškoms – nėra.

Būtent taip pelnydavosi greitųjų kreditų įmonės, kurios reikalaudavo milžiniškų palūkanų, kurių atsisakyti žmogus neturėjo galimybės, nes pinigų jam reikėjo čia ir dabar. Nenuostabu, kad greitieji kreditai privesdavo žmones prie įsiskolinimų, neatliekamų kredito įmokų ir galiausiai susidūrimo su antstoliais. Tai privedė ir prie palūkanų normų ribojimo, kad skolinančios įmonės negalėtų pasinaudoti žmonių desperacija savo pasipelnymo tikslais.

Bet pamažu keičiasi ir pačių žmonių skolinimosi įpročiai. Dabar nebėra skubama pasiskolinti iš bet kur. Vietoje to yra atliekama bent minimali rinkos analizė, kuri leidžia įsivertinti šiuo metu siūlomų kreditų kainas. Be abejo, greitieji kreditai tebėra dažniausias pasirinkimas, bet net ir čia kreditų palyginimas randa sau vietos. Juolab, kad dabar susipažinti su visais ar bent keliais įmonių pasiūlymais galima akimirksniu. Pavyzdžiui, tą galima padaryti su „Visi Kreditai“. Ten susipažinti su įmonių siūlomų palūkanų dydžiais galite akimirksniu ir absoliučiai nemokamai. Ir nesvarbu, ar jus domina greitieji kreditai ar kitos paskolos internetu, visi Lietuvoje veikiančių kredito davėjų pasiūlymai bus padėti jums kaip ant lėkštutės.

Nepaisant to, mes galime iškelti klausimą: kuri paskola yra pigiausia. O dar tiksliau – kuris paskolos tipas yra pigiausias? Nepamirškime, kad greitieji kreditai yra tik vienas iš paskolų tipų. Šiandien jų galite rasti ir daugiau. Pavyzdžiui: paskolos iš žmonių, vartojimo paskolos iš bankų ar kredito unijų, paskolos su turto įkeitimu ir t. t. Skirtumai tarp jų yra reikšmingi ne vien tik palūkanų normos atžvilgiu. Tačiau šiame straipsnyje supažindinsime jus su mūsų nuomone pigiausiu pasirinkimu, kai galite sau leisti skolintis iš kitur, o ne greitųjų kreditų įmonių. Tai – paskolos iš žmonių.

Tarpusavio skolinimosi platformos – kas, kaip ir kodėl?

Greitieji kreditai yra ta paskola, su kuria yra neabejotinai susipažinę visi. Tai nulemta laiko tarpo, kuriuo šitie kreditai Lietuvoje yra išduodami. Daugiau nei dešimtmetis turbūt yra pakankamas laiko tarpas „išgvildenti“ tokios paprastos paslaugos specifiką.

Tuo tarpu tarpusavio skolinimosi platformos atsirado gerokai vėliau. Tai buvo sąlygota to, kad jų įsteigimui buvo būtina sudėtingesnė teisinė priežiūra ir vidinės finansinės rinkos stabilizacija. Šiuo metu Lietuvoje, prižiūrint Lietuvos bankui, savo veiklą vykdo net kelios platformos.

Bet apie viską nuo pradžių. Kas yra tarpusavio skolinimosi platformos? Tai yra vieta, kur tarpininkaujant trečiajam juridiniam asmeniui (platformai), vieni kitiems skolina paprasti žmonės arba smulkūs investuotojai. Paskolos gavėjas apibūdina savo poreikį ir finansinę padėtį, o paskolos davėjai – kiti fiziniai asmenys – investuoja savo pinigus tam, kad finansuotų gavėjo paskolą, už tai gaudami dalį palūkanų mokėjimų, kurie priklauso nuo investicijos dalies lyginant su bendra paskolos suma.

Tai – ne vien tik įmantresnis būdas gauti paskolą. Esminis tokio skolinimosi privalumas – mažesnės palūkanos. Tuo įsitikinti galite pažiūrėję į jau minėto „Visi Kreditai“ projekto puslapį, kuris yra dedikuotas platformoms: paskolos iš žmonių tarpusavio skolinimo platformose. Ten galite aiškiai matyti, kad siūloma metinė palūkanų norma yra ryškiai mažesnė, jei lyginsime jas su tomis, kurias siūlo greitųjų kreditų įmonės. Jos taip pat atrodo solidžiai santykyje su vartojimo paskolomis, kurias galite rasti bet kurio banko finansinių paslaugų asortimente.

Tai nėra tik atsitiktinumas. Pačia savo skolinimo specifika šios platformos iš esmės gali garantuoti labai patrauklias arba net patraukliausias palūkanas iš visų kitų alternatyvų. Tai nulemia investuojančių asmenų tarpusavio sąveika. Siūlant mažiausią priimtiną palūkanų normą ir atliekant atitinkamas investicijas į paskolos finansavimą, žmogus natūraliai prives palūkanų normą prie iš paskolos gavėjo pusės optimaliausios pozicijos, tai yra, prie mažiausio dydžio. Pastarasis priklausys ir nuo jūsų finansinės padėties, kurią įvertins kiekvienas investuotojas prieš pasirinkdamas atlikti arba neatlikti finansavimo veiksmo. Tačiau kalbant apie vidutiniškai siūlomas palūkanų normas, paskolos iš žmonių yra pigesnės nei greitieji kreditai ir kitos alternatyvos.

Didelis tokių paskolų minusas yra paskolos išdavimas, nes jis trunka ilgai. Ir daug ilgiau nei laikotarpis, per kurį išduodamas greitasis kreditas (net šiandien kai kuriose įmonėse tai užtrunka tik 15 minučių). Tačiau jei galite sau leisti palaukti bent kelias dienas, būtinai taip ir padarykite, nes taip galėsite išvengti visų problemų, kurios kyla ar bent gali kilti dėl per daug brangių kreditų.

Reklama

269 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.