Home » Šeimai ir namams » Patarimai, kaip paruošti automobilį žiemai

Patarimai, kaip paruošti automobilį žiemai

Patarimai, kaip paruošti automobilį žiemai

Jeigu šiltuoju sezonu kai kurie vairuotojai automobilį iškeičia į dviratį, motorolerį ar elektrinį paspirtuką, atvėsus orams, ypač žiemą, automobilis tampa nepamainoma transporto priemone norint greitai, saugiai ir šiltai nukeliauti nuo vieno taško iki kito. Elementarūs automobilio priežiūros etapai kaip galiojanti techninė pažyma, draudimas, laiku keičiamos padangos yra savaime suprantami, tačiau žiemą kelyje galima susidurti su įvairiais iššūkiais, kuriems reikia tinkamai pasiruošti. Plikledis, šlapdriba, sniegas yra tie gamtos veiksniai, kurie gali turėti įtakos automobilio slydimui, blogam matomumui ar įklimpimui į sniegą. Tam, kad taip neatsitiktų, būtina pasirūpinti nuosava transporto priemone ir į ją investuoti, juk saugumas kelyje yra ypač svarbus.

Tiesa, tiek žieminės padangos, tiek nauji valytuvai, degalai, elektros įranga bei kitos automobilio sudedamosios dalys kainuoja, todėl norint tinkamai pasiruošti šaltajam sezonui, teks piniginę atverti plačiau. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip gauti papildomą finansavimą automobiliui, jo reikmėms bei į ką atkreipti dėmesį, žiemos metu siekiant keliauti patikima transporto priemone.

Žiemos metu norint keliauti saugiai, svarbu įsitikinti, ar padangose esantis slėgis nėra sumažėjęs. Naujuose automobiliuose yra įmontuoti slėgio davikliai, tad jeigu jūsų transporto priemonė nėra nauja, tačiau norite užtikrinti tinkamą slėgį padangose, verta apsvarstyti slėgio daviklių įdiegimą. Tinkamas slėgis padangose ne tik pagelbės vairuojant sudėtingomis sąlygomis, bet ir turės įtakos sunaudojamiems degalams.

Tepalų keitimas prieš žiemą yra dar vienas rekomenduojamas aspektas, šaltuoju sezonu siekiant maksimalaus saugumo. Lauke vyraujant minusinei temperatūrai ir pasikeitus tepalus, automobilio variklis užsives lengviau, todėl ekspertai pataria nelaukti ir pakeisti senus tepalus naujais būtent prieš gruodžio mėnesį, kuomet vėsūs orai gali užklupti netikėtai.

Ar žinojote, jog žiemos metu rekomenduojama keliauti su kuo daugiau degalų bake? Taip yra todėl, jog kuro bake esant mažiau degalų, jame kaupiasi oras, kuris keičiantis temperatūrai tampa vandens lašeliais. Jeigu anksčiau buvote įpratę sustoti degalinėje kas 4 dienas ar savaitę, verta apsvarstyti pilno kuro bako užpylimą, o prireikus, šį reikės tik papildyti. Šiuo atveju sutaupysite laiko bei neteks sukti galvos keliaujant tolimesnius atstumus ar, juolab, bijoti, jog netrukus automobilis gali užgesti.

Tinkamas automobilio stiklų plovimo skystis šaltuoju sezonu yra taip pat labai svarbus. Kadangi Lietuvoje fiksuojami nemaži temperatūrų skirtumai, ypač nakties bei dienos metu, specialistai rekomenduoja ženkliai atvėsus orams naudoti automobilių stiklų plovimo skystį, kuris yra pritaikytas minusinei temperatūrai. Jeigu vėsiuoju sezonu jūs papurškėte turimą skystį ir automobilio stiklas iškart apledėjo – tai ženklas, jog pats metas įsigyti žiemai pritaikytą produktą. O nuo tinkamo skysčio stiklams plauti, neatsiejami kokybiški valytuvai. Jeigu anksčiau valytuvus keisdavote, pavyzdžiui, kas metus, prieš žiemos sezoną verta įsigyti naujus ar atidžiai patikrinti, kaip visas funkcijas atlieka šiuo metu naudojami valytuvai. Šlapdriba, sniegas, tai gamtos reiškiniai, su kuriais nesusiduriame šiltuoju sezonu, todėl žiemą pravartu rinktis kokybiškus ir tvirtus valytuvus, galinčius susidoroti su žiemos iššūkiais.

Taip pat prieš žiemos sezoną rekomenduojama automobilių servise atlikti transporto priemonės apžiūrą ir įvertinti, ar ant automobilio nesiformuoja rūdys. Tai svarbu todėl, kad žiemos metu kelius barstant smėliu, korozija gali pakenkti automobilio kėbului. Jeigu pasibaigus žiemos sezonui nenorite užsiimti transporto priemonės dažymo, korozijos naikinimo darbais, pasirūpinkite transporto priemone dar iki užklumpant vėsiems orams.

128 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.