Home » Gallery » Verslas » „Utenos trikotažas“ kaukių gamyboje pritaikė antimikrobinę technologiją

„Utenos trikotažas“ kaukių gamyboje pritaikė antimikrobinę technologiją

„Utenos trikotažas“ kaukių gamyboje pritaikė antimikrobinę technologiją

Lietuvoje ir pasaulyje sparčiai daugėjant užsikrėtimų COVID-19 atvejų, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ sujungė pajėgas su šveicarų tekstilės inovatore „HeiQ“ ir savo gamyboje sėkmingai pritaikėjų sukurtą revoliucinę technologiją „HeiQ Viroblock“. Tyrimais įrodyta, kad ši unikali technologija yra 99,99 % veiksminga prieš COVID-19 sukėlėją.

Pasak „Utenos trikotažo“ vadovo Petro Jašinsko, tekstilės inovacijų paklausa šiuo metu yra milžiniška. „Užsakovai visame pasaulyje domisi naujausiomis technologijomis, ypač kai tai susiję su tekstilės gaminių higiena, papildoma apsauga. Dar pavasarį pradėjome domėtis bendrovės „HeiQ“ vystoma naujove ir jos pritaikymo galimybėmis. Prireikė begalės bandymų ir testavimų, kol sėkmingai pritaikėme tai savo gamyboje,“ – teigia Petras Jašinskas.

Netinkamai prižiūrimų tekstilės gaminių, ypač per pandemiją išpopuliarėjusių veido kaukių, paviršiai neretai tampa palankūs virusams ir bakterijoms kauptis. Kambario temperatūroje užkratai ant įvairių paviršių gali išlikti gyvybingi nuo kelių dienų iki savaičių, kartais net mėnesių. Pritaikius pažangią „HeiQ Viroblock“ technologiją, gaminiai įgauna papildomą atsparumą prieš įvairius užkratus.

Šiuo metu „Utenos trikotaže“ jau vyksta pirmųjų stambių eksporto užsakymų gamyba. Gruodį „HeiQ Viroblock“ praturtintus naujus veido kaukių modelius „Utenos trikotažas“ pristatys ir Lietuvos rinkai. Šiuo metu vyksta galutiniai testavimo darbai.

Per metus „Utenos trikotaže“ gimsta per 50 naujų medžiagų, iš viso bendrovės medžiagų bibliotekoje – per 8000 skirtingų medžiagų pavyzdžių. Pastarųjų metų prioritetas – natūralūs, gamtoje suyrantys, neigiamo poveikio aplinkai nepaliekantys organiniai arba perdirbti pluoštai. „Utenos trikotažas“ užsakovams siūlo medžiagas su sojos, jūros dumblių, kavos tirščių, perdirbto sausumos ir vandenynų plastiko pluoštais. Užsakovai iki šiol aktyviai rinkosi antibakterinių, drėgmę greitai garinančių savybių medžiagoms suteikiančias technologijas, tekstilės gamyboje populiarūs naudingais mineralais medžiagas praturtinantys priedai. Tikėtina, kad popandeminėje realybėje suklestės ir įvairius užkratus neutralizuojanti tekstilės apdaila.

730 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.