Home » Gallery » Pramogos » Pradeda prekybą kalėdinėmis eglutėmis

Pradeda prekybą kalėdinėmis eglutėmis

Pradeda prekybą kalėdinėmis eglutėmis

VĮ Valstybinių miškų urėdija pradeda prekybą Kalėdų medeliais. Įmonės regioninių padalinių  medelynuose ir girininkijose galima įsigyti medelių iš miško, plantacijų, eglučių ir kėnių vazonuose, visų rūšių medelių šakų. Kai kuruose padaliniuose prekyba jau prasidėjo, Anykščių bei Ignalinos regioniniuose padaliniuose eglutėmis bus prekiaujama gruodžio 14–23 d. Šiemet Kalėdų medelių kainos beveik tokios pat, kokios buvo prieš metus. Paprastoji eglutė iš miško kainuoja 2–36 eurų, užauginta plantacijoje – 5–20 eurų, o vazonuose – 8–40 eurų. Kaip ir kasmet, brangesnės yra plantacijose užaugintos pušys (juodoji ar kalninė) (8–80 Eur), baltoji, dygioji ir sidabrinė eglės (8–112 Eur) bei kėniai (8–80 Eur). Kainos priklauso nuo augalo dydžio: parduodami 0,5–4 m aukščio kalėdiniai medeliai. Visų rūšių medelių šakos kainuoja po 1 eurą.

Miškininkų patarimai

Įsigijus kalėdinį medelį, neskubėkite jo statyti namų viduje ir išsyk puošti. Svarbu augalui duoti laiko priprasti prie temperatūros skirtumo, tad būtų gerai jį palaikyti garaže ar kitoje, kiek vėsesnėje namų erdvėje kelias dienas, kol augalas apsipras.  Kalėdinio medelio nestatykite šalia radiatorių ar židinio. Jei kambaryje grindys šildomos – medelį pakelkite nuo žemės.

 Medelius vazonuose svarbu reguliariai laistyti – ne mažiau kaip kartą per savaitę. Padeda ir vandens purškimas ant medžio šakų, tiesa, tai sunkiau padaryti, kai medelis papuoštas. Įsigijus kirstinį medelį rekomenduojama jį laikyti stove su vandens talpa, kurioje visuomet būtų bent šiek tiek vandens. Medelių vazonuose nepatartina tręšti – tai bus galima daryti juos pasodinus lauke jau pavasarį.

Valstybinės miškų urėdijos informacija

279 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.