Home » Miesteliai » Vyžuonos atideda kultūrinį startą

Vyžuonos atideda kultūrinį startą

Vyžuonos atideda kultūrinį startą

Kristina SAKAITĖ

Vyžuonos, šiais metais turėjusios startuoti kaip Lietuvos mažoji kultūros sostinė, lėtina tempą. Nors kultūrinis startas atidėtas, vis tik tikimasi, kad pavasarį ir vėliau planuoti renginiai įvyks.

Apie kultūrinius, ūkinius ir demografinius reikalus bei kokiomis nuotaikomis neįprastus metus pasitinka vyžuoniškiai kalbėjomės su Vyžuonų seniūnijos seniūne Jolita Bučeliene.

Lietuvos mažoji kultūros sostinė šiais metais iš Tauragnų persikėlė į Vyžuonas. Papasakokite, kokius renginius suplanavote, norėdami pristatyti savo kraštą?

Su kultūriniais renginiais turėjome startuoti Vasario 16-ąją, minėdami valstybinę šventę. Bet, manau, nuotoliniu būdu to nedarysime ir Lietuvos mažosios kultūros sostinės renginius atidėsime iki Kovo 11-osios.

Turime numatę kelis didesnius renginius ir tradicinius, kuriuos puoselėjame ne vienerius metus. Pagrindinius renginius norėjome susieti su Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčios, šiemet mininčios 615 m. jubiliejų, veikla, Radvilų istoriniu palikimu. Vasarą Vyžuonose turėtų vykti tarptautinis vaidmenų žaidimas (LARPG), kai būrys žmonių pagal tam tikrą scenarijų atkuria įvairių laikmečių scenas. Šis žaidimas bus Radvilų tema. Entuziastų grupės iš viso pasaulio pagal scenarijų vyksta į įvairias šalis – nuo Estijos, Maskvos iki dykumų valstybių. Tai galima pavadinti suaugusių vaikų žaidimu. Vasarą jie apsigyvens Vyžuonose, taps miestelio dalimi. Bendruomenė gali būti tiek dalyviais, tiek žiūrovais. Tai būtų proga vyžuoniškiams nusikelti į Radvilų laikus, atkurtume išsamiai aprašytą (buvo suskaičiuoti net totorių žirgai) sceną, kai Vyžuonų bažnyčioje buvo laidojamas vienas iš Radvilų protėvių. Šis žaidimas mums naujiena ir būtų vienas iš kertinių renginių.

Planuojame pakviesti miestelio gyventojus ir svečius į oratoriją „Paskutinės pagonių apeigos“, kurią bažnyčioje atliks Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Turime neblogus vargonus, tikimės, kad bendradarbiausime su Aukštaitijos vargonų muzikos festivaliu ir Vyžuonos bus viena iš tų vietų, kurioje vyks festivalio koncertai.

Žinoma, išliks tradiciniai renginiai…

Dabar toks metas, kai kultūriniai renginiai pasitraukė į antrą planą, Ar seniūnijoje jaučiate išaugusį socialinių paslaugų poreikį?

Jaučiam. Žmonės skambina, prašo pagalbos. Pati važiavau padėti žmonėms nusipirkti maisto, susimokėti mokesčius. Bet mes ir anksčiau, kai žinodavome, kam reikia pagalbos, padėdavome nekviečiami. Dabar sulaukiame daugiau prašymų, ypač iš tų, kurių nelanko niekas.

Prieš Kalėdas kavinė „Burgundija“ ėmėsi labai gražios iniciatyvos – paruošė ir dovanojo keturias šventines vakarienes sunkiau gyvenančioms šeimoms ir vienišiems žmonėms. Tai labai nudžiugino ir sugraudino paremtus žmones.

Vyžuonos yra vienas iš tų nedaugelio miestelių, kur dar likusi mokykla. Kokios jos perspektyvos? Ar seniūnijoje auga mokyklinio amžiaus vaikų ir būsimų mokinių?

Vaikų turime, darželis plečiasi, dabar grupėje beveik 20 darželinukų, bet mokykla, deja, „išvažiuoja“ į Uteną.

<…>

Visą interviu skaitykite trečiadienio „ Utenos apskrities žiniose“.

Vyžuonų miestelis, Utenos r. / Redakcijos archyvo nuotraukos

473 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.