Home » Gallery » Verslas » Beveik pusė Utenos įmonių prašė paramos – išmokėtos milijoninės sumos

Beveik pusė Utenos įmonių prašė paramos – išmokėtos milijoninės sumos

Beveik pusė Utenos įmonių prašė paramos – išmokėtos milijoninės sumos

Kristina SAKAITĖ

Vienos įmonės vadovas juokavo – nuo požiūrio priklauso, ką pamatysi. Pesimistas atėjęs į kapines mato tik kryžius, optimistas – vien pliusus. Atrodo, panašiai į dabartinę situaciją žvelgia verslas.

Pastarieji metai įmones paskatino ieškoti netradicinių sprendimų – dalis jų koregavo veiklos pobūdį, ieškojo pardavimo būdų ir trigubino pardavimų apimtis. Tačiau daliai bendrovių veiklos ribojimai karantino metu nepaliko daug vietos fantazijai ir galimybėms.

Iš daugiau nei 700 Utenos rajone registruotų įmonių beveik pusė kreipėsi dėl paramos. Subsidijos už prastovas šimtams įmonių ir savarankiškai dirbančių uteniškių, bendra paramos suma – beveik 10 mln. eurų.

Kaip informavo Užimtumo tarnybos Utenos skyriaus vedėja Gailutė Pakenė, dėl darbuotojų prastovų karantino laikotarpiu subsidijų kreipėsi 295 rajone registruotos įmonės, laikinai sustabdyti darbinę veiklą turėjo 2163 darbuotojai.

Prastovose buvusių darbuotojų kompensacijoms išmokėta daugiau kaip 1,7 mln. eurų.

Paramą taip pat gavo 300 Utenos rajono įmonių, už darbuotojus, buvusius prastovose bei tų, kurios, susidūrė su finansiniais sunkumais ir buvo įtrauktos į nukentėjusių nuo Covid-19 sąrašą.

Iki šių metų sausio 1 d. šioms įmonėms išmokėta daugiau nei 6,6 mln. eurų.

Kuklesnė suma – 1,3 mln eurų išmokėta savarankiškai dirbantiems asmenims – turgaus prekiautojams, paslaugų sektoriaus darbuotojams, kitiems priverstinai sustabdžiusiems darbinę veiklą.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Utenos apskrities žiniose“.

275 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.