Home » Gallery » Aktualijos » Sniego neatlaikę medžiai lamdė automobilius, blokavo kelius

Sniego neatlaikę medžiai lamdė automobilius, blokavo kelius

Sniego neatlaikę medžiai lamdė automobilius, blokavo kelius

Po smarkaus snygio antradienį ir trečiadienį kelius užtvėrė dešimtys išvirtusių medžių, gelbėtojai skubėjo traukti nuo kelio nuriedėjusius automobilius.

Antradienio popietę Anykščių rajone, Bebrūnų kaime kelią užtvėrė užklimpęs priemiestinis keleivinis autobusas. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai ištraukė autobusą buksyravimo lynu. Kelius teko vaduoti ir nuo kitų kliūčių – nuvirtę medžiai pašalinti Niūronių, Pajudinio, Kurklių I, Latavos, kaimuose. Andrioniškio seniūnijoje Sedeikių kaime ant kelio užvirto net 9 medžiai.

Apie dar vieną kliūtį Svėdasų seniūnijoje, Pauriškių kaime ugniagesiams gelbėtojams pranešė vairuotojas. Vyras teigė važiuodamas keliu atsitrenkęs į gulintį medį. Atvykus ugniagesiams, sužalotų žmonių nebuvo, medis pašalintas.

Ugniagesiai gelbėtojai, reaguodami į iškvietimus, darbavosi ištisą parą. Vien antradienį šalyje medžiai prispaudė 21 automobilį.

Sausio 27-osios naktį pranešta, kad Utenoje, Taikos gatvėje šalia daugiabučių ant automobilio užvirtęs medis.

„Naktį iš miego pažadino baisus garsas, taip triokštelėjo, kad šokom iš lovos žiūrėti, kas atsitiko. Pamatėme, kad kieme ant automobilių nuvirtusi pušis, iškvietėme policiją, atvažiavo ir ugniagesiai“, – praėjusio nakties įspūdžius pasakojo Taikos 73 namo gyventoja Lina Gaidelienė. Pasak moters, namo gyventojai suskubo patraukti kitus automobilius, kai kurie dėl susidariusių kliūčių kelyje, važiavo tiesiai per pušyną.

„Jau iš vakaro vedžiojant šunį pušynėlyje girdėjosi traškėjimas. Šakos braškėjo nuo svorio, buvo nuojauta, kad kažkas gali atsitikti. Po nakties pušyne pilna nulūžusių šakų. O ta pušis, kuri užgriuvo ant automobilio, jau prieš tai neatrodė tvirta, buvo galima nuspėti, kad kažkas panašaus atsitiks“, – pasakojo uteniškė.

Ugniagesiai susmulkino ir pašalino medį, kliudžiusį Volkswagen ir BMV.

Utenos rajone dėl nuvirtusių medžių laikinai nepravažiuojami keliai buvo Saldutiškio seniūnijoje Antalamėstės kaime, Sudeikių seniūnijoje Garnelių kaime.

Ignalinos rajone, kelyje Utena–Kaltinėnai kelią buvo užtvėrę 7 medžiai.

Sunkus sniegas praretino Molėtų rajone pakelėse augančius medžius.

Vėlyvą antradienio vakarą ugniagesiai gelbėtojai darbavosi Mindūnų seniūnijoje. Pakeliui į Stirnelės viensėdį, kelias atlaisvintas nuo 16 medžių, paryčiais gautas pranešimas, kad kelią blokuoja dar vienas medis ties Vidugirio kaimu.

Sniegas gausiais vartė medžius ir Inturkės seniūnijoje, ties Kačiūniškių kaimu rasta 11 kelią užtvėrusių medžių.

Tūkstančiai gyventojų liko be elektros

Sausio 27 d. 8 val., „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros yra apie 55 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų fiksuojama Vilniaus ir Utenos regionuose.

Aukštakalnyje šalia Taikos g. nuvirtusi pušis prispaudė du automobilius / Linos Gaidelienės nuotraukos

„Remonto darbus trukdo ir faktas, kad kai kur technika iki gedimų tiesiog neprivažiuoja per sniegą. Situacija apsunkinta dėl to, kad snygis nesibaigia, net po visos dienos darbo vėl tose pačiose linijose miškuose yra nutrūkimai. Atkreipiame dėmesį, kad skirtingiems klientams gali skirtis tiekimo linijos, gedimo sudėtingumas. Tai viena iš priežasčių, kodėl vieniems gyventojams toje pačioje gyvenvietėje atstatome elektros tiekimą greičiau, nei kitiems“, – praneša ESO.

Utenos apskrities žinių“ informacija

Aukštakalnis / „Utenos apskrities žinių“ archyvo nuotraukos
Pušynas šalia daugiabučių mikrorajono užverstas šakomis
678 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.