Home » Nelaimės » Netekome Utenoje gimusio Nobelio premijos laureato B. Louno

Netekome Utenoje gimusio Nobelio premijos laureato B. Louno

Netekome Utenoje gimusio Nobelio premijos laureato B. Louno

Antradienį netekome Utenos krašto garbės piliečio, Nobelio taikos premijos laureato daktaro Bernardo Louno (ang. Bernard Lown).

Utenoje gimęs ir iki 14 metų augęs B. Lounas išrado pirmą veiksmingą defibriliatorių, taip pat buvo vienas fizikų, agitavusių prieš branduolinį karą, grupės įkūrėjų.

Iš Utenos į JAV Lounų šeima emigravo 1935 m.

B. Louno mokslinių tyrimų sritys buvo koronarinė širdies liga, staigi kardialinė mirtis, aritmijų, hipertenzijų gydymas, psichikos ir elgesio įtaka sergamumui širdies ir kraujagyslių ligomis.

1952m. daktaras aprašė vadinamąjį Lowno, Ganongo ir Levine’o sindromą, defibriliacijos metodiką, 1961 m. sukūrė defibriliatorių ir kardioverterį širdies ritmo sutrikimams gydyti. 1971 m. pritaikė lidokainą ekstrasistolijai gydyti, pasiūlė skilvelių ekstrasistolijos klasifikaciją.

1980 su J. Čiazovu (Rusija) įkūrė tarptautinį gydytojų judėjimą „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą kuris vienija apie 160 000 gydytojų iš 58 šalių. 1985 m. federacijai „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ paskirtą Nobelio Taikos premiją atsiėmė B. Lounas ir Jevgenijus Čazovas. 

Parašė daugiau kaip 400 mokslinių straipsnių, apdovanotas gausybe tarptautinių premijų ir apdovanojimų.

Po nepriklausomybės atkūrimo B. Lounas kelis kartus buvo grįžęs į Lietuvą. 2018 m. jam suteiktas gimtojo miesto – Utenos krašto garbės piliečio titulas.

B. Lounas mirė sulaukęs 99-erių metų.

253 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.