Home » Gallery » Verslas » Turgaus prekybininkai sunkiai randa žodžių apibūdinti valdžios sprendimus

Turgaus prekybininkai sunkiai randa žodžių apibūdinti valdžios sprendimus

Turgaus prekybininkai sunkiai randa žodžių apibūdinti valdžios sprendimus

Daiva ČEPĖNIENĖ

Vyriausybei nutarus sušvelninti karantiną, vasario 15 dieną įsigaliojo tam tikri atlaisvinimai prekybos ir paslaugų sektoriuje. Smulkieji verslininkai, vykdantys prekybą turguose ne maisto produktais, jau tikėjosi išeiti į darbus. Tačiau prekiauti buvo leista tik laikinose palapinėse. Kai kuriuose Lietuvos miestuose prekeiviai piktindamiesi tokia situacija ir negalėdami dirbti savo prekybvietėse kėlė plakatus su užrašais, išreiškiančiais pasipiktinimą tokiais valdžios sprendimais. Taigi praėjusią savaitę ir Utenos miesto turgus dar buvo tuščias, prekyba nevyko ir iš laikinų palapinių. Čia sukiojosi tik keli prekybininkai. Vieni kasė sniegą vildamiesi artimiausiu metu sulaukti, pasak jų, protingų valdžios sprendimų, kiti piktinosi ne tik karantino suvaržymais, bet jau daug metų vykdomu smulkiojo verslo žlugdymu. Taigi pasikalbėjome su keletų prekybininkų.

Šio karantino suvaržymai tik vienas iš daugelio suduotų smūgių

Kelti plakatų uteniškiai turgaus prekybininkai nebuvo nusiteikę. Sakė esą kantrūs ir galintys nebent sniego kastuvais pamosuoti. Taigi vieni valė sniegą iš neturėjimo ką veikti namuose, kiti tikėdamiesi netrukus pradėti dirbti. Kalbinti vyrai nepanoro prisistatyti, tačiau nusivylimo neslėpė. 33 metus turguje dirbantis prekybininkas teigė, kad smulkusis verslas nuolat stabdomas, žlugdomas, o su verslininkais nesiskaitoma. Šio karantino suvaržymai yra tik vienas iš daugelio suduotų smūgių smulkiajam verslui. „Aš per tiek metų daug esu matęs ir patyręs. Teko ir reketus patirti, ir dar daug ką“, – kalbėjo įvairiomis smulkmenomis Utenos turguje prekiaujantis vyras.

Prekybininkas neslepia, kad kartais susigaudyti įstatymų labirintuose būna sudėtinga. „Vos tik pasikeičia valdžia, keičiasi ir įstatymai. Tik spėk orientuotis ir prisitaikyti. Mes, smulkūs verslininkai, Lietuvoje turime viską žinoti ir išmanyti patys. Tik dažnai atrodo, kad tie, kas priiminėja įstatymus, turbūt gyvena kosmose, nes panašu, kad neįsivaizduoja esamos realios situacijos. Deja, esame per daug „maži“, kad mūsų balsas būtų išgirstas“, – kalbėjo vyras.

<…>

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio „Utenos apskrities žiniose“.

Utenos centrinė turgavietė / Daivos Čepėnienės nuotraukos
1177 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.