Home » Gallery » Aktualijos » Savivaldybių biudžetai – vieni susitraukė, kiti pilnėjo

Savivaldybių biudžetai – vieni susitraukė, kiti pilnėjo

Savivaldybių biudžetai – vieni susitraukė, kiti pilnėjo

Dauguma rajonų savivaldybių jau pasitvirtino svarbiausią šių metų dokumentą – savivaldybių biudžetus, kai kurios tai numato padaryti artimiausiu metu.

Praėjusiais metais biudžetai vangiai pilnėjo dėl mažiau nei planuota surenkamo gyventojų pajamų mokesčio. Pvz., Zarasų savivaldybė skelbia negavusi beveik 600 tūkst. eurų prognozuotų šių pajamų. Todėl šiųmetinius biudžetus dauguma savivaldybių planavo atsargiai – dauguma jų išlieka panašūs kaip ir ankstesniais metais.

Optimistiškiausia skaičiuodama biudžetą buvo Utenos rajono savivaldybė. Rajono biudžetas, dvigubai lenkiantis aplinkinių savivaldybių, šiemet didinamas 2,6 mln. eurų. 2021 m. planuojama gauti 45,4 mln. Eur pajamų.

„Kaip žinia, gyventojų pajamų mokestis sudaro didžiąją biudžeto pajamų dalį. Pernai mes šio mokesčio nesurinkom. Aišku, šiais metais planas šiek tiek optimistinis dėl mums visiems suprantamų priežasčių, tačiau tai rodiklis, kurio mes, tvirtindami biudžetą keisti negalime. Siūlau pritarti šiam sprendimo punktui, nes kitos pajamos yra labai pasvertos ir, manyčiau, kad mes turėtume jas metų eigoje įgyvendinti“, – pristatydama biudžetą rajono tarybos posėdyje kalbėjo Utenos r. savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Alma Vedrickienė.

Tarybos narys Robertas Miliauskas išsakė pastebėjimus, kad biudžeto planas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, prastovas, nedarbą ir kitas aplinkybes itin optimistinis ir mažiausiai 1,5 mln. eurų pajamų gali nepavykti surinkti bei siūlė iš anksto parengti planą B kaip sumažinti išlaidas, kad paskui netektų to daryti chaotiškai.

Biudžete numatytos lėšos objektų rekonstrukcijai, paramai verslui, jaunoms šeimoms ir kt. (Plačiau apie tai skaitykite trečiadienio „ Utenos apskrities žiniose“.

Anykščių rajono taryba patvirtino 31,2 mln eurų savivaldybės biudžetą.

Molėtų r. savivaldybės biudžetas sieks 24,5 mln. Eur. Be išlaidų socialinėms reikmėms, švietimui, numatyta ir turizmo paslaugų plėtra. Planuojama rengti galimybių studijas, investicinius ar techninius projektus kelioms vietovėms ar objektams: Dubingių miestelio pritaikymui kultūrinio turizmo poreikiams, UAB „Molėtų vanduo“ nenaudojamo pastato panaudojimo turizmo poreikiams, Luokesų ežero archeologinio komplekso pritaikymui rekreacijai. Suplanuota mieste įrengti diskgolfo parką, plėtoti rajone turizmo informacinę infrastruktūrą, kurti tradicines ir elektronines rinkodaros priemones.

Zarasų savivaldybės parengtame 2021 m. biudžeto projekte numatyta 19,5 mln. Eur pajamų, biudžeto sąskaitoje ir 2020 m. likutis – 1,4 mln. Eur. Biudžetas bus tvirtinamas kovo pradžioje vyksiančiame tarybos posėdyje.

Beveik milijonu didesnis nei pernai Ignalinos r. savivaldybės biudžetas. Biudžetą sudaro 18,6 mln. eurų prognozuojamų pajamų, 529,5 tūkst. eurų paskolų, 1,9 mln. eurų metų pradžios likutis. Daugiausia biudžeto lėšų skiriama ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos užtikrinimui, socialinės paramos ir sveikatos apsaugos paslaugoms, infrastruktūros objektų plėtros ir priežiūros reikmėms. 

Kaip sakė Finansų valdymo ir apskaitos skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Valaikaitė, šiais metais gauta daugiau tikslinių dotacijų: tai lėšos bibliotekoms knygoms įsigyti, neformaliajam vaikų švietimui ir papildomos lėšos mokykloms dėl nuotolinio mokymo organizavimo.

Vasario 18-ąją Visagino savivaldybės taryba patvirtino šių metų biudžetą, kuris mažesnis nei praėjusiais metais beveik 1 mln. eurų. Prognozuojama, kad šiemet jis sieks 15,1 mln. Eur tūkst. eurų, neįskaitant savivaldybių biudžetinių įstaigų pajamų, vietinės rinkliavos, dotacijų iš valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos paramos lėšų.

Utenos apskrities žinių“ informacija

Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta 2021 m. biudžetui
404 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.