Home » Kultūra » Pandemija sužlugdė tarptautinės Vilniaus knygų mugės planus – ji perkeliama į 2022-uosius

Pandemija sužlugdė tarptautinės Vilniaus knygų mugės planus – ji perkeliama į 2022-uosius

Pandemija sužlugdė tarptautinės Vilniaus knygų mugės planus – ji perkeliama į 2022-uosius

„Nors artėjantis pavasaris teikia vilčių, kad situacija pasikeis, tačiau rizikuoti jau nebegalime. Pandemijos situacija vis dar neaiški, o tokio masto renginio per mėnesį nesuorganizuosime“, – sako Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ vadovas Justinas Bortkevičius. Vilniaus knygų mugės organizacinis komitetas nusprendė, kad Vilniaus knygų mugė 2021 metais neįvyks. Kitų metų Vilniaus knygų mugės data – 2022 metų vasario 24 – 27 dienos.

„Praėjusiais metais Vilniaus knygų mugė buvo bene vienintelė, įvykusi įprastoje vietoje ir įprastomis sąlygomis. Londono knygų mugė buvo atšaukta, į virtualią erdvę iškeltos Bolonijos, Gioteborgo ir Frankfurto knygų mugės. Leipcigo knygų mugė šiais metais jau atšaukta, tik nedaug leidėjų ruošiasi dalyvauti Bolonijos ar Londono mugėse. Daugiausia tikimasi iš Frankfurto knygų mugės, kuri turėtų įvykti šių metų spalį“- sako Lietuvos leidėjų asociacijos direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Lietuvos leidėjų asociacijos direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė nesiryžta prognozuoti, kas visų mūsų laukia kitąmet, tačiau jai norisi tikėti, kad po metų ar dvejų Vilniaus knygų mugėje skaitytojai ir vėl galės gyvai susitikti su knygų autoriais ir leidėjais. „Man liūdna, jog tai, kas literatūros pasaulyje būdavo tam tikri metų inkarai, riboženkliai ir tradicijos, yra atidedama kitiems laikams. Gyvas žmogaus ryšys su žmogumi yra nepakeičiamas”, – teigia ji.

„Būdama vienu iš didžiausių ir seniausių tęstinių renginių Lietuvoje, nepaisant savo masiškumo, knygų mugė garsėjo išskirtine kokybe, stipria kultūrine programa, kurios ašimi tapdavo knygų kūrėjų ir skaitytojų susitikimai. Mes, rengėjai, jaučiame didžiulę atsakomybę, suprantame, kad dabartinėmis pandemijos sąlygomis nepavyktų pateisinti lankytojų lūkesčių, tad nusprendėme sutelkti jėgas į 2022-ųjų metų mugės planavimą ir organizavimą“, – Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė komentuoja organizatorių sprendimą perkelti mugės datą, pridurdama, kad literatūrinis gyvenimas Lietuvoje nėra sustojęs, vyksta nemažai virtualių knygų pristatymų, diskusijų ir susitikimų su autoriais.

Renginio organizatorių inf.

103 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.