Home » Gallery » Švietimas » Pustuštes mokyklas siūloma jungti arba likviduoti – nuo rugsėjo permainos gali paliesti beveik 10 Utenos švietimo įstaigų

Pustuštes mokyklas siūloma jungti arba likviduoti – nuo rugsėjo permainos gali paliesti beveik 10 Utenos švietimo įstaigų

Pustuštes mokyklas siūloma jungti arba likviduoti – nuo rugsėjo permainos gali paliesti beveik 10 Utenos švietimo įstaigų

Kristina SAKAITĖ

Tęsiant mokyklų tinklo pertvarką, Utenos rajono miesto ir kaimo mokyklas nuo ateinančių mokslo metų taip pat gali paliesti pokyčiai. Daugailių ir Saldutiškio pagrindinės mokyklos turėtų virsti skyriais, jose planuojama atsisakyti rinkti pagrindines klases. Utenos Rapolo Šaltenio progimnaziją siūloma likviduoti, likvidavus mokyklą jai priklausantys Antalgės ir Pakalnių skyriai būtų prijungti prie Vyturių progimnazijos. Pradinukų rengimo siūloma atsisakyti mokyklose-darželiuose „Varpelis“ ir „Eglutė“, o Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriuje nutraukti pagrindinį ugdymą. Tokios permainos įsigaliotų nuo ateinančių mokslo metų, jeigu šiam projektui kovo pabaigoje vyksiančiame posėdyje pritars Utenos rajono savivaldybės taryba.

Planai gali likti tik popieriuose

Kalbant apie mokyklų pertvarką, priešprieša neišvengiama. Natūralu, kad vienai pusei atrodo, jog pokyčiai vyksta per greitai, kitai – per lėtai. Daug aistrų tarp politikų ir mokyklos bei tėvų bendruomenės keliantys planai uždaryti Rapolo Šaltenio progimnaziją ir nebeformuoti pirmų klasių mokyklose-darželiuose „Varpelis“ ir „Eglutė“ taip ir gali likti tik planais. Tačiau, pasak projekto rengėjų, išlaikyti mokyklą ir laukti, kol mokiniai „nuaugs“, per daug prabangus variantas.

„Nenormalu, kai mokyklų išlaikymui skiriame didesnes lėšas negu vaikų ugdymui. Manau, protingiau būtų investuoti į modernesnes mokymo priemones, geresnes sąlygas.

Jau 8 metus apie tai kalbame, tai trūksta įrodymų, tai ne tas laikas ir pan. Permainos vyksta lėtai.

Mes teiksime projektą steigėjui – tarybai, ir jie spręs, ar kažkas pasikeis, ar gyvensime kaip gyvenę“, – mokyklų tinklo pertvarkos plano projektą komentavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas

Kaip vieną iš kompromisų Rapolo Šaltenio mokyklos bendruomenės atstovai siūlė mokyklą perkelti į „Saulės“ gimnaziją. Teisės aktai nedraudžia vienose patalpose veikti kelioms mokykloms, tačiau, pasak R. Kraulišo, šiuo atveju tai nebūtų tikslinga, nes šalia, už 500 metrų, yra Krašuonos progimnazija, turinti pakankamai laisvų vietų.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „ Utenos apskrities žiniose“.

Vieną seniausių Utenos mokyklų dėl mokinių trūkumo siūloma uždaryti / Krsitinos Sakaitės nuotraukos

3122 Iš viso matė 6 Šiandien peržiūrėjo

Comments 2 komentarai

  1. Zenonas parašė:

    Manau,kad ir šį pertvarkos projektą, eilinį kartą,sujauks,o paskui ir sužlugdys siauri partiniai interesai.
    Naivu manyti,kad reforma bus daroma vardan vaikų arba jaunimo ugdymo gerinimo,nes tam reikia pasvertų,greitų ir ryžtingų veiksmų,kaip tai buvo daroma pvz. 199O-2OOO metų laikotarpyje pertvarkant Utenos rajono švietimo,kultūros ir sporto įstaigas.Tam,žinoma, buvo palanki ir rajono politinė ir partinė situacija.
    Atrodytų,kad ugdymo įstaigose yra daug tuščių nenaudojamų patalpų,bet jeigu reikėtų gauti jomis pasinaudoti, jaunimo būreliui ar kokiai sekcijai, tai būtų nereali svajonė. Pavyzdžiui, nuo praėjusių metų rugsėjo mėn.,reorganizavus vieną Utenos ugdymo įstaigą,sporto būrelis buvo likviduotas ir atsidūrė bendrijos“Spindulys’METALINIAME GARAŽE,o mokyklų patalpos pustuštės…..

  2. Liudas parašė:

    Turtinga valstybė esame: taupyti nereikia!!! Tegul būna 20 mokinių ir 40 asmenų personalo!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.