Home » Gallery » Aktualijos » Žiema jau baigėsi – ko nepamiršti ruošiant automobilį šiltajam sezonui?

Žiema jau baigėsi – ko nepamiršti ruošiant automobilį šiltajam sezonui?

Žiema jau baigėsi – ko nepamiršti ruošiant automobilį šiltajam sezonui?

Vis dažniau termometro stulpeliai laikosi aukščiau nulio, sniegas jau baigia ištirpti ir vasarai artėjant jau galėsime keliauti. Tačiau posakis „ruošk roges vasarą“ galioja kiekvienam metų laikui. Taigi, ko nepamiršti orui atšilus

Nuplaukite savo automobilį

Jei nesinaudojote tuneline plovykla ar profesionalių plovėjų paslaugomis, veikiausiai automobilio neplovėte visai. Jei jau temperatūra „pliusinė“ skirkite laiko kruopščiam savo automobilio plovimui. Nepamirškite ne tik kėbulo, bet ir arkų bei „užsukti“ prie stabdžių diskų ir kaladėlių, ten neabejotinai slėpsis daug purvo ir stabdžių dulkių. Taip pamatysite tikrąją automobilio būklę, naujus rūdijimo taškus, pradedančius luptis dažus ir kitas smulkmenas, kurias vėliau tvarkyti gali būti per vėlu.

„Pataškuokite“ pažeistus dažus

Neabejotinai rasite smulkių kėbulo dažų pažeidimų, ypač priekinėje automobilio dalyje. Pažeistą lako ir dažų sluoksnį galite susitvarkyti savarankiškai, kiekvieno spalvos kodo dažų rasite specializuotose autoprekių parduotuvėse, o jei automobilis nėra prabangus ar retas, o tik norite užmaskuoti pažeistą vietą, o ir automobilį planuojate eksploatuoti dar kelis metus, tai užteks ir paprasto nagų lako.

Pakeiskite valytuvus

Šaltą žiemą atlaiko retas valytuvas, ypač, jei užkliudėte įjungimo svirtelę, kai priekinis stiklas dar buvo apledėjęs. Ledas greitai prakerta ploną ir lygią valytuvo gumą. Lietuvoje vasarą įprastai iškrenta daugiau kritulių nei šaltuoju metu, todėl gerai valomas stiklas – būtinybė tiek asmeniniam komfortui, tiek kelionės saugumui.

Patikrinkite visas lemputes

Orams keičiantis lemputės dažnai perdega. Perdegusias gabarito, ar darbines lemputes pastebėti lengva, posūkio lemputės garsu taip pat lengvai „išsiduoda“ kai perdega. Tačiau tikrinti reikia ir stabdžių bei atbulinės eigos lemputes. Lengviausias ir saugiausias būdas pačiam jas patikrinti priparkavus automobilį prie blizgios sienos (pavyzdžiui, parduotuvės vitrinos) ir galinio vaizdo veidrodėlyje stebint minti stabdžio pedalą bei įjungti atbulinės eigos bėgį.

Pasipildykite langų ploviklio skysčio

Per atotirpį ir esant drėgnai kelio dangai druskos greitai randa kelią ant kėbulo ir stiklų, todėl staiga pritrūkę langų ploviklio galite atsidurti nemalonioje padėtyje, kai jūsų matomumą ribos purvinas stiklas, valytuvai purvą tik įtrins, o artimiausia ploviklio prekyvietė bus pakankamai toli. Kai kurios degalinės net siūlo ploviklio, kurio galite užsipilti kaip kuro, tuo pačiu metu.

Patikrinkite padangų slėgį

Temperatūrų skirtumai dažnai padangas „palieka“ nevienodu slėgiu. Nevienodai pripūstos padangos nevienodai ir dėvisi, todėl gali tekti išmesti dar vienam sezonui tinkamą padangų komplektą, nes viena padanga nusidėvėjo per daug. Matuoklis kainuos pigiau nei nauja padanga.

Nepamirškite padangų protektoriaus

Vasarinėms padangoms reikia mažiausiai 1.6 mm gylio protektoriaus, žieminėms – bent 3 mm. Jei jūsų žieminės padangos yra be spyglių, bet jau žemiau 3 mm ribos, jas galite „sunaudoti“ kaip vasarines. Taip sutaupysite ir vasarinių padangų komplektui, ir padangų keitimo paslaugai.

Patikrinkite akumuliatorių

Stebėkite automobilio „elgesį“, jei prietaisų skydelis stipriai prigęsta užkuriant automobilį, labai tikėtina, kad ši žiema jam buvo paskutinė ir būtų pats laikas jį pasikeisti, kol jis nenusėdo pačiu netinkamiausiu metu.

Patikrinkite tepalus ir skysčius

Laiku keičiama varikio alyva automobilio amžių gali pailginti daugeliui metų, ypač ne pirmos jaunystės automobiliui. Todėl dažnai nors gamintojas siūlo keisti tepalus kas 20-30 tūkst. kilometrų, patyrę vairuotojai senam automobiliui alyvą keičia jau po dešimties. Pavarų dėžės skystis po žiemos irgi linkęs dingti, o dauguma pavarų dėžės gedimų pirmiausia būtent nuo skysto trūkumo. Taip pat nepamirškite ir stabdžių, bei vairo stiprintuvo (jei jis hidraulinis) skysčių.

Pasiruoškite ir paruoškite automobilį karščiui

Karštis gerai nebent pirtyje, tad turbūt vienas nemaloniausių pojūčių yra kai karštą vasaros dieną įlipate į dar karštesnį automobilį. Nuleisti langai padeda tik važiuojant ir tai tik tam tikru greičiu, todėl veikiantis automobilio kondicionierius – būtinas komfortiškai kelionei, ypač, jei planuojate ilgesnes keliones. Tačiau per didelis karštis dar labiau neigiamai veikia variklį, nenorėdami jo perkaitimo patikrinkite ir papildykite ir aušinimo skystį.

Patikrinkite važiuoklę

Automobilio amortizatoriai ir statramsčiai turi būti švarūs, be įlenkimų ir prabėgusių tepalų, taip pat neklibėti. Pabandykite pastumdyti ir „paminkyti“ automobilį įvairiomis kryptimis, jis turėtų greitai grįžti į savo pradinę padėtį. Jei plika akimi viskas atrodo gerai ir automobilis greitai ir sklandžiai grįžta į savo pradinę padėtį, tuomet viskas tvarkoje.

Automobilį vieni laiko darbo įrankiu, kiti – draugu. Tiek vienas, tiek kitas veiks gerai, jei bus tinkamai prižiūrėtas.

Reklama

186 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.