Home » Gallery » Švietimas » Į klases sugrįš ir juodųjų zonų pradinukai

Į klases sugrįš ir juodųjų zonų pradinukai

Į klases sugrįš ir juodųjų zonų pradinukai

Kristina SAKAITĖ

Trečiadienį Vyriausybei nusprendus daliai pradinukų leisti mokytis tiesioginiu būdu ir paskelbus savivaldybes, kuriose sergamumas neviršija nustatytų skaičių, „saugių“ savivaldybių žemėlapis pasikeitė.

Atsirado galimybė juodosiose zonose esančių savivaldybių pradinukams mokytis tiesiogiai, tuo tarpu raudonosios zonose vaikai lieka namuose.

Trečiadienį, tarp išvardintų 45 „saugių“ savivaldybiųbuvo ir Zarasų savivaldybė. Penktadienį sergamumo žemėlapis jau rodė kitus vaizdus – Zarasai, sergamumui pasieku 226 atvejus / 100 tūkst. gyv., atsidūrė juodojoje zonoje, tačiau planų pradėti tiesioginį mokymą neatsisako.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius penktadienį teigė, kad nežiūrint pasikeitusios situacijos, pradinukai kitą savaitę galės eiti į mokyklą.

„Skambinome į ministeriją, jie informuoti apie situaciją. Trečiadienį per posėdį Vyriausybė priims sprendimus, ar galės vaikai tęsti mokslus tiesiogiai. Be to, iki trečiadienio situacija pagal sergamumą rajone vėl gali pasikeisti“, – sakė G. Gaidamavičius.

Savivaldybės atstovas teigė, kad mokyklos pasirengusios priimti vaikus, tėvai taip pat nekantrauja, kad vaikai sugrįžtų į klases.

Nuo pirmadienio permainos laukia ir Molėtų, Anykščių,bei Ignalinos švietimo įstaigos.

Tiesa, specialistų pastebėjimu, šios permainos, gali būti didesnis išbandymas ne mokiniams, o jų tėvams.

Molėtų rajono savivaldybės Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Gintautas Matkevičius teigė, kad kaimo mokyklose Alantoje ir Giedraičiuose, kur mokosi mažiau vaikų, dėl pradinukų sugrįžimo į klases problemų neturėtų kilti, galvosūkį tenka spręsti dėl Molėtų pradinės mokyklos, kurioje – 330 vaikų. „Vienu metu jiems organizuoti pamokų negalime, todėl buvo nuspręsta, kad pirmą savaitę į mokyklą eis 1 ir 4 klasių, mokiniai, o 2 ir 3 klasių mokiniai tęs nuotolinį mokymąsi. Kitą savaitę jie apsikeis vietomis. Trečią savaitę prasidės mokinių atostogos, o paskui spęsime, ar toks būdas pasiteisino“, – sakė G. Matkevičius.

Asociatyvi Artūro Žuko nuotrauka

Molėtų rajone iš viso yra beveik 500 pradinukų. Anot pašnekovo, prie mišraus mokymosi būdo turbūt bus lengviau adaptuotis vaikams. Jų tėvams gali kilti keblumų dėl darbo.

„Kai savaitę vaikas mokosi nuotoliniu būdu, kitą – mokykloje, jų tėvams bus sunkiau derintis su darbais. Tačiau mes darėme apklausas, kalbėjomės su tėvais, jie pasirengę pakentėti ir prisitaikyti šias kelias savaites. Dauguma tėvų nori, kad vaikai sugrįžtų į mokyklas, nors pasitaikė ir bijančių. Tačiau jeigu klasėje nėra vieno mokinio, mes negalime jam vienam organizuoti nuotolinį mokymą“, – kalbėjo Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas.

Utenos r. savivaldybėje, kur sergamumas siekia 237 atv. / 100 tūkst. gyventojų, Vyriausybės sprendimu pradinukai privalės likti namuose.

12787 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.