Molėtai šventė miesto gimtadienį
Parašyta Admin Liepos 05 2011 11:04:55

Pasak legendos, vienas bajoras, važiuodamas į Uteną, užklimpo molyje ir negalėjo išsikapstyti iš ten. Jis šaukėsi žmonių pagalbos, bet ir jie negalėjo padėti, tad bajoras apsigyveno šiame krašte ir miestelį pavadino Molėtais.


Išplėstos naujienos

Pasak legendos, vienas bajoras, važiuodamas į Uteną, užklimpo molyje ir negalėjo išsikapstyti iš ten. Jis šaukėsi žmonių pagalbos, bet ir jie negalėjo padėti, tad bajoras apsigyveno šiame krašte ir miestelį pavadino Molėtais.

Molėtus sveikino Seimo Pirmininkė Irena Degutienė


Šeštadienį švęsti 624-ąjį Molėtų miesto gimtadienį molėtiškiai ir svečiai susirinko ypač gausiai.

„Toks susibūrimas yra būtinas. Kasdienis darbas užgožia jūsų gyvenimą, o pabuvimas drauge, pabendravimas, pamatymas, ko nematai kiekvieną dieną: amatai, rankdarbių, įvairių gaminių prekyba, yra nepaprastai džiugu ir malonu“, – sveikindama miestelėnus ir linkėdama miestui klestėti kalbėjo šventės viešnia Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Mietą su gimtadieniu pasveikino seimo narys Valentinas Stundys, klebonas Kęstutis Kazlauskas ir rajono meras Stasys Žvinys, į šventę atskubėjęs kabrioletu su baikerių palyda, taip pat svečiai iš Latvijos, Lenkijos.

Vilniaus gatvėje nusidriekė prekybininkų mugė, kurioje stalai lūžo nuo kulinarinio paveldo gaminių, darbas virė amatininkų dirbtuvėse. Įvairiais gardumynais, rankdarbiais, liaudiška muzika ir dainomis rungėsi seniūnijų kiemeliai.

Seniūnijų kiemeliai varžėsi gėrybių gausa


Seimo pirmininkė su meru ir svečiais taip pat bandė prakalbinti molį: žiedė simbolinį ąsotį, kuriame išraižė savo autografus.

Šventės dalyvius linksmino liaudiškos muzikos ir šokių kolektyvai. Nuo „Molmoto“ klubo baikerių neatsiliko mažieji molėtiškiai, surengę triratukų paradą, vyko vaikų meno dirbtuvės, kraštiečių susitikimai, tarptautinio Lietuvos ir Gruzijos tapybos plenero parodos atidarymas.

Tarptautinio Lietuvos ir Gruzijos plenero menininkų darbai


Sportiškesni miesto svečiai turėjo progą parungtyniauti po krepšiu su Lietuvos regionų lygos čempionais Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininkais Raimondu Ambrulaičiu, Mariumi Kugauda ir kt.

Kariūnai supažindino su ginkluote , leido išbandyti akies taiklumą, šaudant į taikinius, parengė kitų užduočių.

Klubo „Molmoto“ baikeriai. Autorės nuotr.


Vakare šventė persikėlė į vasaros estradą, kur vyko tarptautinio dainų ir šokių festivalio „Ežerų Sietuva“ dalyvių pasirodymas.

Vilma Kapčiūnaitė