Anykščių SPA centras atitiks tarptautinius reikalavimus
Parašyta Admin Balandžio 08 2013 16:41:53


Poilsio namai „Anykščių šilelis“ turi barzdotą istoriją. Pastatytas Antano Baranausko apdainuotame Anykščių šilelyje, aplinkoje, kur visais laikais gaivina pušų kvapu prisodrintas oras, poilsio namai teikė žmonėms ne tik ramybę ir sveikatą, sergantiems kaulų-raumenų ligomis, reabilitaciją po sunkių ligų ar operacijų.
Išplėstos naujienos
Poilsio namai „Anykščių šilelis“ turi barzdotą istoriją. Pastatytas Antano Baranausko apdainuotame Anykščių šilelyje, aplinkoje, kur visais laikais gaivina pušų kvapu prisodrintas oras, poilsio namai teikė žmonėms ne tik ramybę ir sveikatą, sergantiems kaulų-raumenų ligomis, reabilitaciją po sunkių ligų ar operacijų.


SPA Vilnius VERDE centro Anykščiuose kompiuterinė vizualizacija. Kompiuterinė vizualizacija iš UAB „Anšilas“ archyvo


Prieš keliolika metų privatizuotos poilsiavietės veikla buvo pristabdyta, nugriauta dalis statinių, žadant pristatyti didelį ir modernų sveikatingumo centrą, bet statybos darbai neprasidėjo, dalis teritorijos apžėlė. Anykštėnai vis raminami būsimo naujo sveikatingumo centro perspektyvomis, bet kai kurie žmonės atsikirsdavo: „baikite sekti pasakas…“

SPA Vilnius SANA generalinio direktoriaus pavaduotojas komercijos ir ūkio reikalams Edmundas Nekraševičius pasakoja, kad „Anykščių šilelio“ rekonstrukcijai koją pakišo finansinė ir ekonominė krizė bei kai kurios kitos aplinkybės.

Trečias kartas nemeluoja

Pagaliau poilsio namų teritorijoje vėl dirba statybininkai, pasirodė technika, žodžiu, prasideda rekonstrukcija. Jos pirmieji darbai kainuos 12 milijonų litų, iš jų – 2,6 milijono litų skiria Europos Sąjunga. Tačiau ir dabar dalis anykštėnų abejoja, ar čia išaugs modernus SPA kompleksas…


UAB „Anšilas“ direktorius Edmundas Nekraševičius – statybos ir sveikatingumo komplekso kūrimo „dirigentas“


Neseniai Anykščiuose buvo surengta spaudos konferencija. Joje apie būsimą SPA Vilnius VERDE kalbėjo UAB „Anšilas“ valdybos pirmininkas Valdas Trinkūnas (jis iš Utenos krašto, pagrindinis investuotojas į kuriamą Anykščiuose SPA), tos pačios įmonės direktorius Edmundas Nekraševičius, architektas Saulius Pamemeckis, statybinės organizacijos UAB „Conresta“ technikos direktorius Ernestas Šeženis bei komercijos direktorius Tomas Grėbliauskas.

UAB „Conresta“ vadovas Ernestas Šeženis informavo, kad griovimo ir teritorijos valymo darbams pasamdyta keletas anykštėnų, o visam projektui įgyvendinti bus pasamdyta daugiau nei 20 vietos žmonių. Viena iš subrangovų pasirinkta anykštėnų įmonė „Termotaupa“.


Prie senojo pastato pradedami statybų darbai.


Statybų darbai įsibėgės artimiausią mėnesį. Planuojama kompleksą už 12 milijonų litų pastatyti ir įrengti iki šių metų pabaigos.

SPA Vilnius VERDE

SPA Vilnius GROUP šiuo metu valdanti SPA Vilnius SANA Druskininkuose buvusią sanatoriją „Vilnius“ ir dienos SPA centrą SPA Vilnius DIA Vilniuje šių metų pabaigoje ketina pakviesti klientus į naują sveikatos ir poilsio centrą SPA Vilnius VERDE Anykščių šilelyje prie Šventosios upės, netoli garsaus Puntuko akmens. Centras turėtų patikti žmonėms, kurie mėgsta gamtos prieglobstį, pušų sakų kvapą, ramybę.

SPA Anykščiuose atitiks aukštus standartus ir galės konkuruoti su Vidurio ir Rytų Europos SPA centrais.


Apleistas pastatas bus rekonstruotas, išplėstas, taps 4 žvaigždučių viešbučiu.


Edmundas Nekraševičius papasakojo, kad komplekso keturių žvaigždučių viešbutyje bus 47 kambariai. Viešbutis bus pritaikytas šeimoms, todėl su vaikais jame galėtų apsistoti apie 150 asmenų.

Viešbučio pastate bus atliekamos kai kurios gydomosios procedūros. Šalia viešbučio bus pastatytas originalios architektūros vandens procedūrų statinys su relaksaciniu baseinu, baseinu mažiesiems. SPA svečiams – modernus restoranas su lauko terasa, vaikų žaidimo kambarys…

Centras teiks gydomuosius ir atpalaiduojančius masažus, kineziterapines procedūras, mineralines ir masažines vonias (mineralinio vandens gręžinys naudotas ir ankstesnėje bazėje), povandeniniu masažu, vertikalias vonias, haloterapiją, purvo aplikacijas.


Numatoma įrengti jaukius viešbučio kambarius


Anykščių SPA bus Druskininkų SPA Vilnius SANA dukterinė įmonė. Numatoma bendra komercinė veikla. Nežiūrint to, Anykščiuose atsiras apie 50 naujų darbo vietų rajono gyventojams, masažuotojams ir kitų profesijų žmonėms.

Edmundo Nekraševičiaus manymu, dėl darbuotojų paieškos didelių problemų neklis: dalis jų yra Anykščiuose, dirbo buvusiuose poilsio namuose. Utenos kolegijoje rengiami reikalingų profesijų darbuotojai. Kiek sunkiau bus surasti maisto gamintojus ir restorano paslaugų teikėjus.

Poilsiui ir pramogoms

Šalia pastatų komplekso liks per du hektarus neužstatytos teritorijos.

Kas ir kada bus pastatyta laisvoje teritorijoje? – klausiu Edmundo Nekraševičiaus.

Sunku prognozuoti keliolikai metų į priekį. Antroji statybų eilė bus susijusi su šiemet statomu kompleksu. Matyt, bus reikalinga konferencijų salė, bazė poilsiautojams, pramogų mėgėjams… Dabar pradedamo komplekso eksploatacija patikslins poreikius.


Taip atrodys viešbutis po rekonstrukcijos


Edmundas Nekraševičius pabrėžė, kad statinių kompleksas bus modernus, bet derinsis su gražia gamta. Ji neturi patirti žalos. Pastatus šildys geoterminė energija, tik žiemos metu bus naudojama šiek tiek dujų. Numatoma sutvarkyti aplinką, praėjimus, takus, kad pušynai nepatirtų žalos.

Žingsnis link kurorto

Anykščiai siekia tapti kurortu. Pastaraisiais metais įrengta slidinėjimo ir vasaros rogučių trasos, gražiai sutvarkytos Šventosios upės pakrantės, atnaujinti muziejai, mieste nemažai kultūros ir pramoginių renginių. SPA Vilnius VERDE gal bus svarbiausias objektas, miestui siekiant kurorto statuso?

Edmundas Nekraševičius sako, kad SPA kompleksas savarankiškas, savo paskirtį turintis objektas. Žinoma, svarbu, kad jis atsiras gražiai tvarkomame nedideliame mieste, kuriame gera kultūros ir pramogų bazė, vyksta tradiciniai renginiai… Visa tai tarpusavyje siejasi, neprieštarauja, nes patraukia žmones.

Gydomuoju kompleksu naudosis aplinkinių rajonų gyventojai, užsieniečiai. Sveikatingumo sąlygos bus ne blogesnės nei Druskininkuose, kai įranga bus pati naujausia ir geriausia.

Algimantas Stanaitis