Home » Gallery » Aktualijos » Pamiškėse padangų mažėja

Pamiškėse padangų mažėja

Pamiškėse padangų mažėja

Kelių eismo taisyklės numato, jog nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. draudžiama važinėti su vasarinėmis padangomis. Neretas automobilio savininkas, apavęs automobilį „žieminiais batais“, apžiūrės jo vasarinį apavą ir apgailestaudamas nuspręs: susidėvėjo padangos, kitąmet reikės naujų. Kaip civilizuotai ir nemokamai atsikratyti susidėvėjusių padangų?

Aplinkos ministerijos valdininkai teigia, kad perkant naujas padangas, senąsias privalo priimti jas parduodančios įmonės, tarp jų – ir prekybos centrai. Kiek naujų padangų perki – tiek senų gali atiduoti. Keičiant padangas automobilių servise, senosios priimamos nemokamai.


UAB „Utenos komunalininkas“ didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje – šimtai panaudotų padangų. Autorės nuotrauka

2007 m. priimtas Aplinkos ministro įsakymas, kuriuo automobilių remonto dirbtuvės įpareigotos priimti netinkamas naudoti padangas. Juose nemokamai priimamos visos transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto metu susidariusios atliekos. „Tvarka aiškiai reglamentuota, – sako Utenos RAAD vedėjas Eimantas Puodžiukas. – Pastaraisiais metais jokių skundų, kad servisai nepriima senų padangų, Utenoje gauta nebuvo. Gauname skundų, kad jos išmestos pamiškėse. Daugiausia – traktorių ar krovininių automobilių padangos“.

Kaip teigė vedėjas, nors pasitaiko atvejų, kai naudotos padangos „papuošia“ pamiškes, visgi situacija, lyginant su ankstesniais metais, gerėja – žmonės darosi sąmoningesni.

Ką gi – metas keisti ratus. Skambinu į gerai žinomą servisą Utenoje ir aiškinu situaciją: automobilio vasarinės padangos visiškai susidėvėję, atsivešiu žiemines, ar priimsite susidėvėjusias vasarines? Atsakė, kad nepriims, priimtų tuomet, jei tame servise pirkčiau naujas. Tuo pačiu klausimu skambinu į kitą servisą. Šį kartą išgirstu kitokį atsakymą: „Taip, galėsite jas palikti, jokių problemų“. Jei kreipsitės į meistrą, dirbantį „garažiuke“, automobilį, aišku, apaus „žieminiais batais“, bet nusidėvėjusius vasarinius sukraus jums į bagažinę. Taigi tikėtis, kad visiems įsiūlysite susidėvėjusias padangas, neverta. Teks išsitepti rankas ir civilizuotai jomis nusikratyti. Utenos mieste ir rajone vieną kartą per ketvirtį renkamos pavojingos ir didelių gabaritų atliekos. Speciali UAB „Utenos komunalininkas“ mašina renka didelių gabaritų atliekas, tarp jų ir automobilių padangas. Kaip sakė UAB „Utenos komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas Rimantas Kaušylas, prie J. Basanavičiaus gatvės esančioje šiaurinėje miesto dalyje didelių gabaritų atliekos bus renkamos lapkričio 13 d., pietinėje miesto dalyje – lapkričio 17 d. Utenos miesto gyventojai šias atliekas turi atnešti į daugiabučių namų kvartaluose įrengtas konteinerinių atliekų aikšteles, o individualių namų kvartaluose palikti prie gatvės. „Tik bėda, kad gyventojai nesilaiko grafikų, kada sumanė, tada ir neša“, – R. Kaušylas ragina nešti atliekas nustatytu laiku. Vyras teigė, jog į pamiškes ir pakeles gyventojai padangas retai veža, bet atrado neprastesnį necivilizuotą būdą jomis atsikratyti – įmeta į konteinerį. „Įsivaizduokite, vairuotojui ar darbininkui reikia lįsti į konteinerį ir padangas ištraukti“, – sako R. Kaušylas. Seniūnijų gyventojų speciali mašina lapkričio mėnesį taip pat neaplenks: Saldutiškio sen. lankysis – 12 d., Sudeikių – 16 d., Tauragnų – 19 d., Vyžuonų – 23 d., Utenos sen. – 26 d. Daugailių – 30 d. Jei nesuskubote senomis padangomis atsikratyti nustatytu metu, vežkite jas į Utenos mieste įrengtą didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Rašės g. 4 arba į atliekų priėmimo aikštelę Mockėnų kaime. Aikštelėje nemokamai priima 5 padangas. Kaip pasakojo UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ ekologė Agnė Būgė per pastaruosius dvejus metus, 2013–2014 m., įmonės atliekų priėmimo aikštelėse „pasisvečiavo“ daugiau nei 192 tonos padangų. Per šį laikotarpį daugiausia padangų surinkta Ignalinoje – 60 tonų, Anykščiuose – 38 tonos, Utenoje – 34 tonos, Molėtuose ir Zarasuose – po 21 toną, o mažiausiai apskrityje padangų išmetė Visagino gyventojai – kiek daugiau nei 16 tonų. Naudotos padangos naudojamos kaip alternatyvus kuras cemento pramonėje – daug senų padangų išvežama į Akmenės cemento gamyklą. Jos yra žaliava kitų produktų gamybai: guminių dangų, automobilių statymo blokelių ar naujų padangų. Ir pabaigai – prieš išmesdami šiukšlę ne ten, kur derėtų, pagalvokime, per kiek laiko ji suyra? Guminėms padangoms prireikia 120–140 metų…

Sandra Šeduikienė

1187 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.