Home » Pro dienų prizmę » Nuo medinės ožkos prie ugninės beždžionės…

Nuo medinės ožkos prie ugninės beždžionės…

Nuo medinės ožkos prie ugninės beždžionės…

Regina GUNTULYTĖ-RUTKAUSKIENĖ

Prasidėjo 2016 metai. Užuot rimtai pakalbėję apie praėjusius ir pasinaudoję žinomų politologų ir ekonomistų prognozėmis beprasidedantiems 2016 metams pasielkime netradiciškai: patys pasinaudoję Rytų horoskopais įvertinkime buvusius ir ateinančius.

2015 metai buvo medinės ožkos metai. Ko norėti iš tokio globėjo, kaip ožka? Kaišiojo savo nosį kur reikia ir kur nereikia, tik mekeno, užuot tvirtai pareiškusi savo nuomonę, landžiojo po svetimus daržus ieškodama sau naudos, o pienu nedžiugino. Ką iš medinės galėjai gauti?

Nuo vasario 8 dienos prasidės ugninės beždžionės metai. Tad dar turime šiek tiek laiko pasvarstyti apie tai, ko tikėtis 2016-siais. Apie beždžiones žinome nemažai: pamaivos, mėgsta blizgučius, smaližės, vagiliauja, radusios šiltą vietelę tuoj pat susikviečia visas gentaines, intelektu nepasižymi, sukelia didžiausią triukšmą net jei pavojus tik menamas. Žodžiu, neramios būtybės.

Astrologai tvirtina, neva mūsų gyvenimas ateinančiais metais didele dalimi priklausys nuo to, kokiam horoskopo ženklui priklausome. Kas yra horoskopai turbūt visi žinote, įsiminėte savo bei artimų žmonių horoskopo ženklą, nes spauda kasdien pateikia prognozes visiems dvylikai ženklų. Tik viena nedidelė smulkmena: tos atskirų leidinių pranašystės skiriasi viena nuo kitos kaip diena ir naktis, nors visi „astrologai“ tvirtina, esą prognozės priklauso nuo planetų išsidėstymo. Nejau virš kiekvieno astrologo ar leidinio redakcijos planetos rikiuojasi vis kitaip?

Jei kas primiršo horoskopo ženklus, priminsiu. Dvylikos horoskopo ženklų ciklas prasideda nuo avino (03. 21–04. 20). Po jo rikiuojasi jautis, dvyniai, vėžys, liūtas, mergelė, svarstyklės, skorpionas, šaulys, ožiaragis, vandenis ir žuvys. Kiekvienam iš jų atseikėta vidutiniškai po 30 dienų. Savo ruožtu horoskopo ženklai dalinasi į keturias stichijas: ugnies, žemės, oro ir vandens.

Ugnies ženklui priklauso avinas, liūtas ir šaulys. Tai, dažniausiai, greitai užsiplieskiantys, karšti, nepripažįstantys svetimos nuomonės ir siekiantys kitus valdyti žmonės. Ugninės beždžionės metai jiems bus vieni iš sėkmingiausių – mat jų spalvos sutampa. Tik gali atsitikti ir priešingai: juk sakoma – toks tokio nekenčia. Žemės ženklo atstovai – jautis, mergelė, ožiaragis. Jiems artimas realizmas, darbštumas, pastovumas, atsargumas. Didelių nemalonumų 2016 metais trijulei nenusimato: beždžionės ne tik mėgsta karstytis po medžius, bet ir vaikšto žeme. Jos atstovams yra vilties prisijaukinti ugninę beždžionę, juolab, kad mergelė gali parūpinti smaližei skanėstų, arba padovanoti savo auskarus. Dvyniai, svarstyklės ir vandenis – valdomi oro. Pasižymi nepastovumu, dvilypumu, individualumu. Jie tarsi mūsų orai – nuspėti elgesį net diplomuotiems meteorologams nesiseka. Oro ženklai 2016-siais jausis išskirtiniai: kartu su beždžione skraidys ore. Skirtumas vienas – išdykėlė laigys nuo šakos ant šakos, o dvyniai, svarstyklės ir vandenis bus blaškomi vėjelio. Liūdniausi metai laukia vandens ženklų – vėžio, skorpiono ir žuvų. Jie įpratę pasyviai plaukioti vandenyje ten, kur neša srovė. Perdėtai jautrūs, stokoja realizmo, mėgsta kritikuoti aplinkinius. Vargu, ar ugninė beždžionė priims jų žaidimo taisykles ir kartu pasiners į vandenį. Ir kritikos ji tikrai nepakęs būdama pakibusi ant uodegos žemyn galva. Tad pagalbos iš jos tikėtis vandens ženklams neverta.

Be mėnesio horoskopų yra dar gimimo metų horoskopų ženklai. Jų taip pat dvylika. Tačiau apie juos nerašysiu: kas norės – susiras „tikrų astrologų“ pranašystes, nors jomis spauda nepataria tikėti.

Tai tiek, belaukiant vasario aštuntosios – ugninės beždžionės metų pradžios. Jei kam nors mano pranašystė išsipildys – bandysiu pasukti į gausų „astrologų“ būrį. Dabar kiekviena bent kiek prakutusi „žvaigždė“ turi asmeninį astrologą. Atsakomybės jokios, o pajamos…

1167 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.