Home » Gallery » Švietimas » Pedagogų streike – keturių Zarasų rajono gimnazijų pedagogai

Pedagogų streike – keturių Zarasų rajono gimnazijų pedagogai

Pedagogų streike – keturių Zarasų rajono gimnazijų pedagogai

Šalyje vykstančiame pedagogų streike dalyvauja keturių Zarasų rajono mokyklų pedagogai: Dusetų Kazimiero Būgos ir Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijų, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos ir Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos.


Pagal mokyklų pateiktus duomenis, pirmadienį streikavo 41 pedagogas arba 25 proc. šiose ugdymo įstaigose dirbančiųjų, antradienį – 43 pedagogai, t. y. 26 proc. šiose mokyklose dirbančių pedagogų.


Pedagogai reikalauja, kad nuo 2016 m. rugsėjo mėn. būtų pradėta įgyvendinti algų kėlimo programa, be to, siekia, kad būtų atsisakyta per krizę įvestų vadinamųjų atlyginimų žirklių, kurios esą leidžia švietimo darbuotojams už tą patį darbą nustatyti nevienodą atlygį, mažinti mokinių skaičių klasėse ir grupėse bei kitų pertvarkų.


Pagal statistikos duomenis, 2015-2016 m. m. rajone vidutinis mokinių skaičius 1-12 klasių komplekte yra 19 mokinių. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje – 26, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje – 19, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijoje – 15, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje – 25, Suvieko pagrindinio ugdymo skyriuje – 5, Salako pagrindinėje mokykloje – 13, Degučių pradinio ugdymo skyriuje – 6, Turmanto pagrindinėje mokykloje – 10, Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje – 21. Vidutinis ugdytinių skaičius ikimokyklinio ugdymo grupėse Zarasų „Lakštingalos“ mokykloje – 21, Magučių ugdymo skyriuje – 19, „Sartuko“ ugdymo skyriuje – 16.


Antradienį rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas organizavo pasitarimą su streikuojančių mokyklų direktoriais ir aptarė, kaip organizuojama mokyklų veikla streiko metu. Pasitarime taip pat dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušra Lamanauskienė ir Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius.


Pasitarimo dalyvius ypač jaudino, kad dėl pedagogų streiko nukentės mokiniai, ypatingai abiturientai. Beveik visose streike dalyvaujančiose mokyklose yra sudaryti ir įforminti ugdymo įstaigų direktorių susitarimai su profesinėmis sąjungomis, kuriuose aptarta, kaip bus užtikrintas mokinių saugumas, kokios bus organizuojamos veiklos ir kas jas organizuos, kaip mokyklų direktoriai sužinos, kurie pedagogai tą dieną streikuos ir kt. Mokyklų vadovai išsakė nuomonę, kad atėję į mokyklą mokiniai yra prižiūrimi, saugūs, jiems organizuojama įvairi veikla, nestreikuojantys pedagogai veda individualias konsultacijas bei pamokas pagal pakeistus pamokų tvarkaraščius, organizuojamas mokinių maitinimas ir pan. Mokyklos reikiamą informaciją mokiniams ir jų tėvams skelbia per elektroninius dienynus.


Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus informacija

1413 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.