Home » Sportas » Atsinaujinusi „Juventus“ komanda: siekiai maksimalūs – tapti čempionais

Atsinaujinusi „Juventus“ komanda: siekiai maksimalūs – tapti čempionais

Atsinaujinusi „Juventus“ komanda: siekiai maksimalūs – tapti čempionais

Kristina SAKAITĖ

Baigtos formuoti Utenos krepšinio komandos „Juventus“ sudėtyje – naudingiausias praėjusių metų Lietuvos krepšinio žaidėjas, trys legionieriai (du amerikiečiai ir kanadietis), vienas uteniškis. Po vidinių rokiruočių, penkiais žaidėjais apsikeitė Utenos ir Prienų klubai (trys žaidėjai išvyko, du atvyko).

Antradienį Dubingiuose (Molėtų r.) esančiame „Oro“ poilsio ir konferencijų centre, kur komanda rengiasi naujam sezonui, per tradicinius pietus naujieji žaidėjai buvo pristatyti rėmėjams ir klubo dalininkės – Utenos r. savivaldybės – vadovams.

Utenos „Juventus“ klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas pristatė besitęsiantį projektą: Juventus krepšinio lygą. „Kitą žingsnį norime žengti startuodami Regioninėje krepšinio lygoje su jaunimo komanda. Ji vadinsis „Juventus-DSC“, komandoje pirmiausia žais uteniškiai. Investuosime pinigus rengdami pamainą pagrindinei komandai, kaip daro rimti Lietuvos krepšinio klubai. Tikimės iš jų daug, galbūt po metų dviejų jauni žaidėjai galės rimtai pagelbėti pagrindinei miesto komandai“, – sakė klubo prezidentas. Netrukus į Uteną atvyks du Nigerijos rinktinės jaunimo žaidėjai, kurie turėtų sustiprinti „Juventus“ dublerių komandą. Kalbėdamas apie būsimas rungtynes, vienas iš klubo vadovų priminė, kad šiais metais Utenos „Juventus“ turi unikalią galimybę startuoti Čempionų lygos turnyre po pirmojo atrankos etapo, telieka „mažytis“ rūpestis: įveikti Portugalijos čempionus „Porto“ komandą…

Ž. Urbonas pasidžiaugė, kad pavyko išlaikyti vieną geriausių Lietuvos trenerių Antaną Sireiką ir šis treniruos komandą antrus metus. Tačiau žaidėjų sudėtis nuo praėjusio sezono pasikeitė beveik 100 proc. Klubo vadovai sako, jog tai natūralu: po pergalių išpildyti finansinių reikalavimų esą neįmanoma, nes žaidėjų kainos šokteli 2–3 kartus. Tačiau jie nenorėjo atskleisti, kuris žaidėjas klubui kainavo brangiausiai.

Priminsime, klubo biudžetas nesikeičia ir sudaro per 400 tūkst. eurų.

Tikimės jūsų nenuvilti, kokią vietą beužimtume. Galiu pažadėti, kad tai bus charakteringa komanda, su ambicijomis, ko būsime verti, parodys pavasaris, bet kartelės nenuleidžiame: siekiai maksimalūs – tapti čempionais,“ – sezono pradžią optimistiškai pasitinka Ž. Urbonas.

Ryžtingai sezono pradžioje nusiteikęs A. Sireika. „Trenerio darbas atsispindi žaidimo grožyje, o užimtos vietos priklauso nuo komandos sėkmės. Tokia yra tikrovė. Noriu, kad komanda žaistų gražiai. Dėl vietų: pat sau keliu užduotį, kad turime žaisti kaip čempionai. Turime surasti kalbą, ir būdą, kaip nugalėti varžovą, o ne galvoti, kad jie yra galingesni“, – kalbėjo vyr. treneris. Savo rinktomis miško gėrybėmis – voveraitėmis – visus vaišinęs A. Sireika juokavo, kad geriau grybauti dabar, nei vėliau aikštelėje. 

Komandai sėkmės linkėjo komandos dalininkės ir steigėjos – Utenos r. savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Klubo valdybos pirmininkas Dalius Medikas linkėjo sezoną užbaigti taip pat gražiai ir ryžtingai kaip ir pradeda bei išvengti traumų. „Pernai reguliarųjį sezoną baigėme ketvirti, šį sezoną būtų negražu užimti žemesnę vietą“, – rėmėjų viltis išreiškė. D. Medikas.

Jauniausias komandos žaidėjas uteniškis Ugnius Nikitinas praėjusiais metais aikštelėje praleido nedaug laiko: per trejas varžybas vieneriose pelnė taškų. Jaunas sportininkas įgūdžius tobulina treniruodamasis su labiau patyrusiais žaidėjais. Jeigu viskas klostysis sėkmingai, uteniškis sako norįs tapti profesionaliu sportininku. Treniruotėse kasdien jis praleidžia po tris valandas per dieną. „Tai normalus krūvis“, – sakė gimnazistas.

Neseniai pradėta prekiauti abonementais į ateinančio sezono rungtynes. „Juventus“ klubo direktorius Eimantas Skersis teigė, kad kol kas komandos gerbėjų antplūdžio nėra, tačiau susidomėjimas išlieka panašus kaip ir pernai. Utenos krepšinio komandos rungtynės išlieka vienos lankomiausių, o už bilietus gautos pajamos (apie 50 tūkst. eurų) sudaro 12 proc. komandos biudžeto.

Sėkmingiausi šio sezono komandos pirkiniai: daug pasiūlymų sulaukęs, tačiau Utenos klubą pasirinkęs V. Šulskis, galimybe žaisti Čempionų lygoje susiviliojęs Jamaras Diggsas.

Kad iš skirtingų šalių atvykę žaidėjai taptų brandžiu kolektyvu – ne dienos ir ne savaitės darbas. Šiemet užsieniečių daugiau, reikės įdėti daugiau darbo, kad „sulipdytume“ kolektyvą, bet nemanau, kad tai bus problema“, – įsitikinęs klubo direktorius. Komanda ruošiasi daugiau dėmesio skirti įvaizdžiui, darbui su socialinėmis grupėmis, įkurta savanorių komanda, kuri talkins per rungtynes, rūpinsis reklama.

8-ąjį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje Utenos „Juventus“ komandai atstovaus: 207 cm aukštaūgis, vienerių metų sutartį su klubu pasirašęs Vaidas Čepukaitis, Arminas Urbutis, Rolandas Jakštas, Spenceris Parkeris, naudingiausias šalies čempionato žaidėjas, rinkęs po 13 taškų per rungtynes Vytautas Šulskis, Gytis Sirutavičius, Dovis Bičkauskas, 188 cm aukštaūgis amerikietis Jamaras Diggsas, antrus metus klube liekantis šešiolikmetis uteniškis Ugnius Nikitinas ir kanadietis Aaronas Bestas. Pratęsta sutartis su vyr. treneriu Antanu Sireika.

DSC_1854

Utenos „Juventus“ klubo vadovai, žaidėjai, rėmėjai / Kristinos Sakaitės nuotraukos

DSC_1868

Jauniausias komandos žaidėjas – šešiolikmetis Ugnius Nikitinas

DSC_1837

treneris

Vyr. treneris Antanas Sireika

DSC_1849

DSC_1828

Sezono pradžiai – vyr. trenerio  „sugrybautos“  voveraitės 

DSC_1833

DSC_1875

Utenos „Juventus“ klubo  prezidentas Žydrūnas Urbonas ir vyr. treneris Antanas Sireika

DSC_1870

Utenos „Juventus“ klubo direktorius Eimantas Skersis

1657 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.