Home » Aplinkosauga » Mokslininkai rekomenduoja nušauti pusę Lietuvos vilkų

Mokslininkai rekomenduoja nušauti pusę Lietuvos vilkų

Mokslininkai rekomenduoja nušauti pusę Lietuvos vilkų

Lietuvoje gyvena mažiau nei 300 vilkų, bet dėl naminių gyvūnų sužalojimo mokslininkai pusę jų rekomenduoja nušauti.

Per 2016–2017 m. medžioklės sezoną, kuris prasidės spalio 15 d., leidžiama sumedžioti 60 vilkų. Toks aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patvirtintas skaičius nustatytas, atsižvelgus į vilkų apskaitos duomenis, mokslininkų rekomendacijas, suinteresuotų organizacijų ir institucijų nuomones.

Nors mūsų šalyje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vilkas priskirtinas saugomoms rūšims, dėl didelės šių žvėrių padaromos žalos Lietuvai padaryta išimtis – juos leidžiama medžioti.

Nustatant 2016–2017 m. medžioklės sezono limitą, remtasi pernykštės vilkų apskaitos rezultatais, nes dėl nepalankių oro sąlygų šiemet tokia apskaita nebuvo atlikta. 2015 m. apskaita parodė, kad šalyje gyvena ne mažiau kaip 292 vilkai.

Į mokslininkus ministerija kreipėsi ir prašydama rekomenduoti, kiek per būsimą sezoną leisti sumedžioti vilkų. Aleksandro Stulginskio ir Vilniaus universitetų, Gamtos tyrimų centro ir Miškų instituto mokslininkai rekomendavo sumedžioti nuo 60 iki 150 vilkų.

Nustatytas bendras 60 vilkų limitas buvo paskirstytas savivaldybėms pagal vilkų padarytą žalą ūkiniams gyvūnams. Nuo š. m. sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d., savivaldybių administracijų duomenimis, užregistruoti 245 tokios žalos atvejai, kai vilkai papjovė ar sužalojo 689 ūkinius gyvūnus. Palyginti su tuo pačiu pernykščiu laikotarpiu, vilkų žalos atvejų padaugėjo 19 savivaldybių, o jų papjautų ar sužalotų gyvūnų – 38,6 proc.

Šiemet du trečdaliai bendro limito (40 vilkų) skirti visai šalies teritorijai, o vienas trečdalis (20 vilkų) – vienuolikai savivaldybių, kuriose vilkai pridarė daugiausia žalos. Ne mažiau kaip po vieną vilką leista sumedžioti Alytaus, Biržų, Molėtų, Rokiškio, Širvintų, Tauragės ir Vilkaviškio rajonų savivaldybių teritorijose, ne mažiau kaip du vilkus – Kupiškio rajono, ne mažiau kaip tris – Klaipėdos rajono, ne mažiau kaip po keturis – Lazdijų ir Varėnos rajonų savivaldybių teritorijose. Jeigu šiose savivaldybėse iki š. m. gruodžio 31 d. vilkų sumedžiojimo limitas nebus išnaudotas, jis galės būti panaudotas visoje šalyje

.„Utenos apskrities žinių“ ir Aplinkos ministerijos informacija

 

S. Paltanavičiaus nuotrauka

1227 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.