Home » Gallery » Aktualijos » Močiutės vyru Pranu apsimetęs pareigūnas padėjo sulaikyti telefoninius sukčius

Močiutės vyru Pranu apsimetęs pareigūnas padėjo sulaikyti telefoninius sukčius

Močiutės vyru Pranu apsimetęs pareigūnas padėjo sulaikyti telefoninius sukčius

.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys, iš kaimynystėje gyvenančios močiūtės gavęs informacijos, kad ją terorizuoja telefoniniai sukčiai, padėjo sulaikyti įtariamuosius.

2017-07-24 apie 19.00 val. senolei (gimusiai 1936 m.), būnant namuose, Utenoje, į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatęs gydytoju Romu Karbausku, paprašė už Anglijoje dirbančios dukros sužalotą mergaitę, atvykusiam asmeniui (tariamam sužalotos mergaitės broliui) perduoti tam tikrą sumą pinigų, skirtų mergaitės gydymui. Sutrikusi senolė, į namus atėjusiam nepažįstamam asmeniui, atidavė turėtus 7000 eurų.

Kitą dieną minėtai močiutei vėl paskambino tas pats apsišaukėlis gydytojas ir pranešė, kad sužalotos mergaitės gydymui reikia dar daugiau pinigų. Šį kartą močiutė jau nepasimetė ir supratusi, kad tai gali būti sukčiai, apie tai informavo kaimynystėje gyvenantį pareigūną – Utenos apskr. VPK viršininko pavaduotoją Vaidotą Žilį. Nors pareigūnas ir atostogavo, tačiau operatyviai sureagavo į pagalbos prašymą, perėmė ir toliau tęsė pokalbį su telefoniniais sukčiais. Pokalbio metu, V. Žilys apsimetęs močiutės vyru „Pranu“, su sukčiais telefonu kalbėjo daugiau nei dvi valandas. Pokalbio metu “Prano” buvo klausiama, kiek jis turi pinigų, “patikrinus slėptuvę” ir pasakius, kad dar yra likę sutaupyti 9000 eurų, tariamas gydytojas paprašė išsikvietus taksi, juos atvežti į banką ir pervesti į nurodytą sąskaitą. Teko įtikinėti sukčius, kad “Pranas” to padaryti nesugebės, nes yra labai senas, silpnos sveikatos, raiša koja, į miestą beveik neišeina, o su bankais “nedraugauja”, todėl jam reikia pagalbos. “Pranas” dėkojo “vyr. gydytojui”, kad dar yra tokių gerų žmonių, kurie padeda nelaimėje. Taip pat abu labai pergyveno dėl “sužalotos” mergaitės būklės, kuriai, kaip sakė sukčius, šiuo metu kaip tik atliekama kaukolės pamato lūžio operacija, dedama plokštelė. „Vyr. gydytojas“ vis klausė, kaip jaučiasi močiutė, rūpinosi ir negaluojančio „Prano“ savijauta, netgi pasiūlė nueiti atsigerti vandens. Po kiek laiko telefoninis sukčius paprašė “Prano” atsinešti visus pinigus prie telefono aparato ir juos garsiai suskaičiuoti. Ką „Pranas“ ir „padarė“. Tuomet sekė ilgas “susitaikymo protokolo” rašymas, kuriame “Pranui” reikėjo surašyti kone visų „perduodamų“ banknotų nominalo numerius. Tokiu būdu buvo „tempiamas“ laikas, kol sukčius suras asmenis, kurie atvažiuotų į Uteną paimti iš „Prano“ 9000 eurų. Tuo metu pareigūnas V. Žilys („Pranas“) jau buvo pakvietęs pastiprinimą ir keletas policijos pareigūnų jau laukė pasislėpę pasaloje namo viduje bei prieigose. Netrukus į močiutės duris pasibeldė vyras (gimęs 1972 m.), kurį užėjus, „Pranas“ su kolegomis sulaikė. Taip pat išbėgus į lauką, buvo sulaikyti ir atokiau automobilyje laukę du sukčiaus bendrininkai: vyras (gimęs 1992 m.) ir moteris (gimusi 1993 m.). Visi įtariamieji buvo sulaikyti ir patalpinti į Utenos apskr. VPK areštinę.

vaidotas-zilys

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas V. Žilys

Dėl šių faktų Utenos apskr. VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, atliekami procesiniai ikiteisminio tyrimo veiksmai.

Per šiuos metus Utenoje tai jau 11-as ikiteisminis tyrimas, kuomet telefoniniai sukčiai (paprastai iš įkalinimo įstaigų), paskambina į laidinį telefoną senyvo amžiaus žmonėms ir pranešdami apie tariamą nelaimę, iš senolių išvilioja pinigus. Bendrai Utenoje šiais metais iš žmonių sukčiai išviliojo jau daugiau kaip 25 000 eurų. Kadangi visus minėtus nusikaltimus Utenoje sieja tas pats braižas bei kiti turimi duomenys, planuojama visus tyrimus sujungti į vieną ir perduoti tirti specializuotam kriminalinės policijos padaliniui.

Policija dar kartą primena gyventojams, kad netikėtų paskambinusiais nepažįstamais asmenimis, kurie prašo pinigų už tariamą nelaimę, o apie tai nedelsiant informuotų policiją.

Utenos apskrities VPK informacija

1116 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.