Home » Aplinkosauga » Tauragno ežere teršalų nerado

Tauragno ežere teršalų nerado

Tauragno ežere teršalų nerado

.

Rugpjūčio 21 d. Utenos rajono agentūroje buvo gautas gyventojo pranešimas, kad iš UAB „Utenos vandenys“ Tauragnų miestelio nuotekų valymo įrenginių išleidžiamos nuotekos galimai teršia pro miestelį tekantį upelį bei Tauragno ežerą. Skubiai buvo paimtas iš įrenginių ištekančių nuotekų mėginys, taip pat buvo paimti vandens mėginiai iš upelio aukščiau nuotekų išleistuvo ir upelio žiotyse į Tauragno ežerą. Ištyrus mėginius, nustatyta, kad nuotekose teršalų koncentracija yra gerokai mažesnė už nustatytą normatyvą. Rodiklio, apibūdinančio taršą organinėmis medžiagomis – biocheminio deguonies suvartojimo per 7 paras vertė nuotekose buvo 2,2 mg/lO2, o didžiausia leistina koncentracija – 34 mg/lO2. Azoto ir fosforo junginių koncentracijos nuotekose taip pat buvo nedidelės.

Upelyje tiek aukščiau nuotekų išleistuvo, tiek žiotyse į Tauragno ežerą žymesnių vandens kokybės rodiklių pokyčių neaptikta. Pagal biocheminio deguonies suvartojimo, ištirpusio deguonies, bendrojo azoto koncentracijas upelio ekologinė būklė yra labai gera, pagal bendrojo fosforo koncentraciją – gera.

Planine tvarka Tauragnų nuotekų valyklos išleidžiamų nuotekų kokybę RAAD kontroliuoja du kartus per metus. 2015–2017 m. normatyvų viršijimų nenustatyta nė karto. Taigi, Tauragnų gyventojus galime patikinti, kad miestelio nuotekų valymo įrenginiai nuotekas išvalo tinkamai ir neteršia upelio bei Tauragno ežero.

Utenos RAAD informacija

1059 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.