Home » Gallery » Aktualijos » Keturkojams augintiniams – dar viena maudymosi vieta

Keturkojams augintiniams – dar viena maudymosi vieta

Keturkojams augintiniams – dar viena maudymosi vieta

Liepos mėnuo Utenos miesto ir rajono gyventojams, laikantiems augintinius, buvo džiaugsmingas: Utenos rajono savivaldybė prie miesto ir rajono ežerų numatė maudyklų, kuriose augintiniai gali pasipliuškenti karštą vasaros dieną, zonas. Tai – vietos prie Dauniškio ežero (Papievių g.), Utenos tvenkinio, Ilgio ežero (Antalgės k.), Dusyno ežero (Šiaudinių k.).

Dėl maudyklų zonų, skirtų lankytis kartu su gyvūnais, Utenos rajono savivaldybė į visuomenę kreipėsi dar 2017 m. balandį. Buvo sulaukta nemažai pasiūlymų, vertinimų, pastabų. Surinkus informaciją visuomenės svarstymui 2018 m. gegužės mėn. buvo pateiktos Utenos rajono savivaldybės administracijos numatytos maudyklų zonos. Atsižvelgus į gyventojų siūlymus, ir nuspręsta maudyklas gyvūnams įrengti prie minėtų ežerų.

Už šią gražią idėją bei galimybę keturkojams augintiniams turėti savo „pliažus“ Utenos rajono savivaldybė iš gyvūnų mylėtojų sulaukė labai daug padėkų, pritarimo ir palaikymo. Bet, kaip sakoma, visiems geras nebūsi. Utenos rajono savivaldybė neseniai gavo uteniškių, gyvenančių Papievių gatvėje, prašymą panaikinti gyventojų su gyvūnais maudymosi zoną prie Dauniškio ežero. Gyventojai savo prašymą motyvavo tuo, kad minėtą maudymosi vietą įrengė patys, kad joje maudosi ir vaikai, ir suaugusieji, kad šeimininkai, savo numylėtinius dažnai atvežantys prie ežero automobiliais, prausia juos su cheminėmis priemonėmis.

40269374_2111067279106073_3265773598643585024_n

Norime atkreipti Papievių gatvės ir kitų rajono gyventojų dėmesį, kad prie Dauniškio ežero yra įrengtos dvi maudyklos, kuriose uteniškiai gali pasidžiaugti vandens procedūromis. Abi maudyklos – su poilsio infrastruktūra, sezono metu (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d.), atsižvelgiant į didelį besimaudančiųjų skaičių bei siekiant užtikrinti besimaudančiųjų saugą, budi maudyklos prižiūrėtojas, atliekantis ir gelbėtojo funkcijas. Maudyklos zona, skirta lankytis su gyvūnais, įrengta daug toliau nuo šių maudyklų, kaip minėta, Papievių gatvėje. Atkreipiame dėmesį, kad su augintiniais maudosi gyventojai, kuriems taip pat turime įrengti Higienos normos reikalavimus atitinkančią maudyklos zoną.

Dauniškio ežero turėtų užtekti visiems: ir gyventojams, ir jų numylėtiniams. Tad prašome gyventojų, kurie nėra patenkinti maudyklų zonų gyvūnams atsiradimu, ir tų, kurie mano, kad jų augintinių poreikiai yra svarbiausi, būti pagarbiems vieni kitų atžvilgiu, saugoti aplinką, laikytis švaros ir tvarkos, nenaudoti ploviklių/cheminių medžiagų, galinčių pakenkti aplinkai.

Informuojame, kad atsižvelgus į visuomenės bei seniūnijos pasiūlymą, planuojama nustatyti dar vieną maudyklos zoną, skirtą lankytis su gyvūnais. Ji bus įrengta prie Labės ežero (Tauragnų mstl.). Lauksime jūsų, mieli Utenos rajono gyventojai, nuomonės dėl šios naujai siūlomos vietos iki š. m. rugsėjo 6 d., tel. nr. 8 389 61609, 43520, 63990, el. p. aplinkosauga@utena.lt, info@utena.lt.

Utenos rajono savivaldybės administracija

1702 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.