Home » Gallery » Pramogos » Skaitmeninės televizijos tipai: kuris pasirinkimas  geriausias?

Skaitmeninės televizijos tipai: kuris pasirinkimas  geriausias?

Skaitmeninės televizijos tipai: kuris pasirinkimas  geriausias?

Analoginė televizija jau seniai yra laikoma pasenusia. Ji negali išgauti tokio gero vaizdo kaip kad skaitmeninė, kurios galimybės šiuo metu yra labai plačios ir vis labiau didėja. Nuo geriausios kokybės vaizdo iki puikaus garso, nuo galimybės žiūrėti filmus bei laidas Jums palankiu metu, tuo pačiu naršyti, bendrauti ir susipažinti su orais bei kita informacija, kuri daugeliui žmonių aktuali kiekvieną dieną.

Tiesa, skaitmeninė televizija taip pat gali skirtis savo funkcionalumu bei pasirinkimo galimybėmis. Trumpai aptarsime pagrindines rūšis, kurių lyginimas galbūt paskatins rasti tai, ko ieškote.

Skaitmeninė antžeminė TV

Ši televizija veikia naudojant lauko arba kambarinę anteną. Tai viena paprasčiausių ir viena seniausiai naudojamų technologijų, kuri leidžia matyti kanalus, tačiau tikrai neatskleidžia tikrųjų televizijos žiūrėjimo galimybių. Norint matyti tokią televiziją namuose – reikalingas TV imtuvas arba priedėlis, kuris yra jungiamas prie turimo televizoriaus.

Technologija gana paprasta ir nemaža dalis žmonių vis dar naudojasi skaitmeninės antžeminės TV privalumais. Vienas didžiausių minusų, kuris pastebimas kiekvieną dieną naudojant TV – lėtas kanalų perjungimas. Paprasčiausiai nuo vieno paketo yra jungiama prie kito taip išgaunant vaizdą. Lygiai taip pat televizijos kanalų kokybė gali varijuoti priklausomai nuo oro sąlygų. Suprantama, kad kai oras yra gražus – vaizdas taip pat bus geras. Priešingai nei tokiu atveju, kai oras prastas, kadangi tuomet galite matyti trikdžius, dažnai sustabdomas ne tik vaizdas, tačiau ir garsas. Žinoma, dar vienas minusas yra gana mažas programų kiekis. Tinkamas tik tiems, kurie turi ribotą poreikį naudotis TV, jis dažnai įjungtas tik kaip fonas. Tačiau ir tokiu atveju nepavyks „pagauti“ muzikinių kanalų. Galiausiai, lyginant su kitomis skaitmeninės televizijos galimybėmis – vaizdas gana prastas, garso kokybė irgi ne pati geriausia.

Skaitmeninė kabelinė TV

Kitas tipas yra skaitmeninė kabelinė TV. Namuose ji veikia tik tokiu atveju, kai yra išvedžioti specialūs kabeliai, kurie perduoda signalą. Taip pat reikalingas televizorius su imtuvu arba specialiu priedėliu, kuris priima signalą.

Didžiausias skaitmeninės kabelinės TV privalumas – lengvas valdymas, greitai perprantama sistema, kuri „traukia“ vyresnio amžiaus asmenis. Pirmiausia – pasirinkite Jums labiausiai tinkamą TV paketą ir neribotai mėgaukitės užsisakytų kanalų teikiamais malonumais. Kabelinė televizija geriausias pasirinkimas tiems, kurie ieško pigaus, paprasto ir lengvai valdomo televizijos sprendimo, kuris leis nepermokėti ir gauti kokybišką vaizdą.

Skaitmeninė palydovinė televizija

Dar vienas tipas, kuris lenkia abu anksčiau aprašytus – skaitmeninė palydovinė televizija, kuri suteikia galimybę džiaugtis šimtais, kanalų. Galite matyti toli gražu ne tik lietuviškus arba europietiškus, tačiau ir kitų žemynų kanalus, kurie leis nepakilus nuo sofos artimiau pažinti margą pasaulį. Nors skaitmeninė palydovinė televizija nėra naujiena, visgi, savo funkcionalumu patenkina šiuolaikinio žmogaus poreikius. Jos veikimui būtinas ne tik imtuvas, tačiau ir lėkštė (antena), kuri montuojama prie pastato sienos. Jeigu norite žiūrėti transliacijas daugiau nei iš vieno palydovo – galite pasinaudoti šakotuvu, kuris padės priimti programas net iš kelių skirtingų palydovų ir taip matyti daugiau kanalų.

Vėlgi, skaitmeninė palydovinė TV taip pat nėra atspari blogoms oro sąlygoms, tačiau ji ne tokia jautri kaip pirmieji du tipai. Suprantama, kad labai intensyvus lietus gali slopinti gaunamus signalus, tad tokiu atveju laikinai sutrinka vaizdo arba garso kokybė. Taip pat verta akcentuoti, kad šios televizijos diegimo procesas nėra paprastas, tad daugeliu atveju būtinai reikia kreiptis į specialistus, kurie atliks visus darbus.

Per IP tinklus gaunama skaitmeninė televizija

Galiausiai, paskutinis tipas, kurį dar verta aptarti – skaitmeninė TV, kuri yra gaunama per IP tinklus, todėl kartais vadinama IPTV. Kokybiškam veikimui reikalingas priedėlis, kuris yra jaugiamas prie televizoriaus. Kalbant apie šį televizijos tipą daugiausia dėmesio skiriama ne  minusams, tačiau privalumams, kuriuos galima auti pasinaudojus šia skaitmenine televizija. Didžiausias jų  – vaizdo kokybė. HD raiška – geriausias pasirinkimas norintiems ne tik matyti, tačiau ir girdėti vaizdą kokybiškai.  Dar vienas privalumas – programų funkcionalumas. Galite atsukti programas, galite žiūrėti kartojimus,  visada galite įjungti ir subtitrus, galiausiai, peržiūrėti filmų galerijas bei anonsus… Funkcionalumas, lyginant su kitomis skaitmeninės TV galimybėmis – labai aukštas ir  laimi nelygioje kovoje.

Televizijos tipai labai įvairūs, tad sunku atsakyti, kurie yra geriausi ir kurie labiausiai tinka Jums. Su myPlan.lt konsultantais, kurie visiškai nemokamai padės susirasti tinkamiausią televizijos tipą bei planą, galėsite džiaugtis sutaupę ir tuo pačiu matydami geriausios kokybės vaizdą.

Reklama

1946 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.