Home » Pozicija » 758-ąjį miesto gimtadienį minintys uteniškiai – apie laimę ir kasdienybę

758-ąjį miesto gimtadienį minintys uteniškiai – apie laimę ir kasdienybę

758-ąjį miesto gimtadienį minintys uteniškiai – apie laimę ir kasdienybę

Daiva ČEPĖNIENĖ

Utena šiemet švenčia 758-ąjį gimtadienį. Įvairūs šventiniai renginiai ta proga mieste vyksta net 4 dienas. Tačiau kuo uteniškiai gyvena kasdienybėje, kuo džiaugiasi, dėl ko galbūt piktinasi ir ar iš tiesų jaučiasi laimingi gyvendami vadinamame „Laimės“ mieste, paklausėme įvairių sričių atstovų, gyvenančių, dirbančių, kuriančių Utenos krašte.

Leliūnų seniūnas Renaldas Būga Utenoje gyvena jau beveik 30 metų. „Čia pirmiausiai žavi graži gamta, pats miesto grožis, kurį norisi ir kitiems parodyti. Neretai atvykstantys draugai iš kitų Lietuvos regionų žavisi Utena. Manau, čia viskas juda normalia linkme, miestas netuštėja. Verslo Utenoje nėra daug sukurta, bet po truputį jis kuriasi. Atlyginimai Utenoje, kaip ir visur, didėja. Žmonės, kurie nori dirbti, darbą randa. O tiems, kurie nenori – nors ir tūkstančius siūlyk, jiems to bus maža. Mieste renovuojami daugiabučių kvartalai. Atstumai tarp reikiamų objektų nedideli, gyventi komfortiška. Krepšinis yra mūsų antra religija, o mes dar turime ir iš Utenos kilusį krepšininką Joną Valančiūną“, – džiaugėsi Leliūnų seniūnas R. Būga. Pašnekovas teigė, kad jo apsisprendimą likti gyventi ir dirbti Utenos krašte nulėmė asmeninis charakterio bruožas. „Esu sėslus žmogus, man savas kraštas yra savas. Nuvažiavęs į kitą šalį jaučiuosi nepatogiai, lyg būčiau ne savo vežėčiose. O čia ir geriau, ir gražiau, čia tėvai, draugai ir net ta pati sava tarmė. Jeigu per tiek metų neišvažiavau iš Utenos, vadinasi čia gera ir čia jaučiuosi laimingas“, – sakė pašnekovas. Miesto šventė, anot Leliūnų seniūno, tai reprezentacinis renginys, į kurį suvažiuos daug svečių, ji reikalinga, kaip ir visos kitos šventės, kurios vyksta mieste.

img_0101

R. Būga / Redakcijos archyvo nuotraukos

„Tik gal čia žmonės į naujoves žiūri atsargiai. Nesakyčiau, kad uteniškiai yra konservatyvių pažiūrų, gal labiau tradicinių. Jaunimui renginių manau taip pat pakanka, tik reikia juose lankytis. Jokių didelių problemų mieste aš nematau, kad ten kokia gatvė nesutvarkyta ar laikinai tvarkoma, tai čia nėra problema. Tiesiog supranti, kad kai visa tai bus sutvarkyta, bus patogiau. Na, po didesnių liūčių gatvėse atsiranda daug balų, bet ši problema taip pat sprendžiama. Skųstis nėra kuo. Svarbu, kad tik neblogėtų miesto parkų infrastruktūra, parkuose galėtų atsirasti kultūrinės erdvės, kad ir, pavyzdžiui, avangardinio meno ekspozicijos ar kažkas panašaus“, – teigė R. Būga. Pašnekovas ne taip seniai pradėjo eiti seniūnijos vadovo pareigas, tačiau tikina, kad Leliūnų gyventojai nesijaučia atsiriboję nuo Utenos miesto ir jame vykstančio gyvenimo. „Susisiekimas geras, kelius į kaimus tvarkome pagal galimybes. Žinoma idealios jų būklės negalime užtikrinti, bet kiek įmanoma stengiamės. Žmonėms situaciją paaiškiname, jie darosi supratingesni. Dalyvauti renginiuose galimybių pakanka, tik reikia didesnio pačių žmonių aktyvumo“, – sakė Leliūnų seniūnas Renaldas Būga ir miesto šventės proga linkėjo uteniškiams sveikatos, savitarpio supratimo, susikalbėjimo.

dsc_0061

A. Kavolis

UAB „Drožlė“ vadovas Audrius Kavolis Utenos rajone verslą vykdo jau 25 metus. Pasak verslininko, gyventi ir dirbti čia yra gerai. „Utenoje nėra tokio didelio apkrovimo, palyginus kaip kokiame Vilniuje. Bet minusų taip pat yra. Pavyzdžiui, mes gyvename vienoje iš miesto gatvių, kurios 20 metų niekaip negali išasfaltuoti. Ir nesvarbu, kad mes turime verslą, sumokame daug mokesčių, bet tai niekam nėra įdomu. Utenos miesto centras gal kiek ir pagražintas, bet kitur galima pamatyti nemažai neprižiūrėtų vietų. Kai kur šaligatviai subyrėję, neremontuoti dar nuo tų laikų, kai aš mokiausi mokykloje. Manau, kad puošiame tai, ko nereikia. Kad ir miesto parkai. Aš, pavyzdžiui, gal tik vieną kartą esu juose buvęs.

Viena vertus, ir laiko nelabai yra juose lankytis, bet kita vertus, ir nėra ką veikti tuose parkuose… Parkuose galėtų įsikurti verslas, atsirasti vietų kur pavalgyti, papramogauti vaikams ir pan. Kam tie parkai reikalingi, jeigu juose niekas nevyksta, o pinigai tai investuoti didžiuliai?“ – dėstė pašnekovas. Verslininkas teigė, kad reikšmingų miestui įvykių, priimtų svarbių vietos valdžios sprendimų negalėtų įvardinti. „Man atrodo tekame pasroviui ir tiek. Meras sako, kad čia gyvena laimingi žmonės, bet ar taip yra, tai pačių žmonių ir reikėtų paklausti. Miestą garsina tie, kas kuria įmones, pridėtinę vertę. Iš oro pinigai nesigamina, mes visi iš to gyvename, nei miestas, nei jo parkai be pinigų nepasistatė. Tai yra pagrindinis variklis, ir žmonėms labiausiai rūpi, kad būtų darbo ir jis būtų gerai apmokamas. Uteniškiams artėjančios šventės proga palinkėčiau svarbiausio – sveikatos, visa kita yra uždirbama. Sveikatos už pinigus nenupirksi ir valdžia jos nepataisys“, – sakė verslininkas Audrius Kavolis.

<…>

 Daugiau uteniškių nuomonių skaitykite šeštadienio „ Utenos apskrities žiniose“. 

2272 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.