Home » Gallery » Aktualijos » Taryboje – apie žemės mokesčius, kultūrinį transportą bei vertikalų ir horizontalų mobingą

Taryboje – apie žemės mokesčius, kultūrinį transportą bei vertikalų ir horizontalų mobingą

Taryboje – apie žemės mokesčius, kultūrinį transportą bei vertikalų ir horizontalų mobingą

Kristina SAKAITĖ

Lapkričio 28 dieną vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstyti biudžeto pakeitimo, žemės mokesčių lengvatų ir gydytojų motyvavimo tvarkos aprašo ir kiti klausimai.

Posėdyje pasveikinti lapkričio mėnesį jubiliejus minintys tarybos nariai. 70-metį atšventęs Albinas Grincevičius, 25-erių Mindaugas Ramelis ir 40-mečio sulaukę mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas.

Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Alma Vedrickienė pristatė patikslintą 2019 m. savivaldybės biudžeto projektą, pagal kurį bendra biudžeto apimtis mažėja 1,1 mln. eurų. Kai kurioms pozicijoms, pvz. savarankiškoms funkcijoms, papildomai bus skirta 445 tūkst. eurų, tačiau dėl ne laiku pradėtų arba užsitęsusių projektų 1,7 mln. mažėja Europos Sąjungos lėšos. Šios lėšos bus perkeltos į kitus metus.

Kaip ir pernai, metų pabaigoje planuojamas apie 900 tūkst. eurų kreditorinis įsiskolinimas, didžiausias – apie 300 tūkst. eurų – statybos priemonių plano vykdymui, 270 tūkst. eurų – „Utenos komunalininkui“ ir 70 tūkst. eurų – Utenos autobusų parkui.

Finansinė našta mažės daliai žemės savininkų, kuriems mokesčiai šoktelėjo pasikeitus žemių vertėms bei išplėtus miesto ribas ir sklypams atsidūrus miesto teritorijoje.

Už paramą sportui suteiktos beveik 20 tūkst. eurų nekilnojamo turto ir 9 tūkst. eurų žemės nuomos mokesčių lengvatos bendrovei „Rokiškio pieno gamyba“. Šiemet įmonė 65 tūkst. eurų parėmė VšĮ „Utenos Juventus“.

Mokestis mažėja ir kitai įmonei – UAB „Biovela-Utenos mėsa“ suteikta 3421,64 Eur valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvata, šiemet bendrovė Utenos krepšininkams skyrė 25 tūkst. eurų paramą.

Dviejų automobilių įsigijimui planuojama panaudoti 50 tūkst. eurų: 30 tūkst. eurų nepanaudotų darbo užmokesčio lėšų, sutaupytų, kai keli darbuotojai išėjo iš darbo, bei apie 20 tūkst. eurų centro pajamų.

Tarybos narys Raimundas Kelevišius priekaištavo, kad sutaupytos darbo užmokesčio lėšos naudojamos ne likusių darbuotojų darbo užmokesčiui didinti, o kitoms reikmėms. Tarybos narys Jurijus Blakunovas domėjosi, kiek darbuotojų buvo atleista iš Kultūros centro. Kultūros centro direktorius Erikas Druskinas priminė, kad į šį klausimą Tarybai atsakinėjo jau rugpjūčio ar rugsėjo mėnesį – šalių susitarimu iš darbo išėjo keletas pensinio amžiaus darbuotojų, keletas žmonių darbo vietą paliko dėl sveikatos būklės ir įstaigos veiklos optimizavimo.

Į Tarybos nario Žydrūno Urbono paklausimą, ar žadama didinti atlyginimus likusiems darbuotojams, Kultūros centro direktorius atsakė, kad dalį lėšų pasiliko priedams išmokėti. „Planuojame savo lėšas, pas mus nėra nei vieno darbuotojo, kuris gautų minimalią algą. Mūsų visi darbininkai yra C kategorijos, jiems yra mokami priedai. Mažiausia alga Kultūros centre „į rankas“ lapkričio-gruodžio mėnesį bus 450 Eur. Manau, kad mes pakankamai neblogai judam. Jau šiemet daliai darbuotojų mokamas 11 proc. už įvairias veiklas priedas“, – sakė E. Druskinas.

Šiame posėdyje dar kartą diskutuota, kaip pritraukti medikų į Utenos gydymo įstaigas, svarstyti pateiktas pataisytas trūkstamų specialybių gydytojų motyvavimo tvarkos aprašas.

<…>

Daugiau – trečiadienio „Utenos apskrities žiniose“ .

991 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Mykolas parašė:

    Kodėl nesimato stambiu planu “drenuotojo”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.