Home » Pro dienų prizmę » Metų žodžiais išrinkti „koronė“ ir „šimonėda“

Metų žodžiais išrinkti „koronė“ ir „šimonėda“

Metų žodžiais išrinkti „koronė“ ir „šimonėda“

Minėdama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną LRT kvietė gyventojus rinkti LRT žodį ir posakį – siūlyti įdomius, netradicinius, tarmiškus, naują reikšmę įgavusius žodžius bei posakius, kuriuos išgirdo televizijos ir radijo programų laidose per pastaruosius metus.

Iš viso šių metų rinkimams gyventojai pasiūlė 44 žodžius ir posakius, iš kurių komisijos nariai balsavimui atrinko po 10 žodžių ir 10 posakių.

Daugiausia gyventojų balsų sulaukė žodis „koronė“, kurį ištarė Edita Mildažytė laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Metų posakiu gyventojai išrinko frazę „Ateis laikas, ir mes nusiimsime kaukes“, kuri skambėjo COVID-19 pasekmių mažinimo fondo socialinėje reklamoje.

Tuo metu komisija pasirinko naujadarą „šimonėdą“, kuris nuskambėjo istoriko, politikos apžvalgininko Bernardo Gailiaus komentare radijo laidai. Tai – kandidatų į prezidentus pavardžių dūrinys Šimonytė ir Nausėda. Labiausiai komisijai patikęs posakis – „Dėl vieno banano neikite į parduotuvę“ iš socialinės reklamos, raginusios žmones per karantiną be reikalo nesilankyti parduotuvėse.

949 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.