Home » Nelaimės » IN MEMORIAM. VYTAUTAS SAMSONAS (1956–2020)

IN MEMORIAM. VYTAUTAS SAMSONAS (1956–2020)

IN MEMORIAM. VYTAUTAS SAMSONAS (1956–2020)

Vytautas Samsonas gimė 1956 m. birželio 4 dieną Švenčionėliuose, darbininkų šeimoje. Augo ir mokėsi savo gimtajame Švenčionėlių miestelyje. 1974 m. baigė Švenčionėlių vidurinę mokyklą.

Dar besimokydamas mokykloje Vytautas ištisas valandas galėjo praleisti garaže remontuodamas ir tobulindamas tėčio motociklą ir kitą techniką. Todėl neatsitiktinai jis pasirinko studijas tuometiniame Vilniaus inžineriniame statybos institute (dabar VGTU), kurį sėkmingai baigė 1979 m. ir įgijo inžinieriaus mechaniko specialybę.

Dar studijų metais jo galva buvo pramušta dėl technikos. Kartingai, automobilių sportas – tai buvo Vytauto stichija. Apie jo begalinį įsitraukimą į šią veiklą grupės draugai buvo sukūrę net ketureilį:

Nuo pat ryto, po garažą

Ir dienos Samsonui maža.

Tai varžybos, tai lenktynės,

Štai skambutis paskutinis.

Ši aistra automobilių sportui jį lydėjo visą gyvenimą.

Jau studijuodamas jis pasižymėjo tvirtu charakteriu, užsispyrimu siekiant užsibrėžtų tikslų ir studijų draugams buvo autoritetas.

Baigęs studijas dirbo mechaniku Vilniuje, Švenčionėlių miškų ūkyje.

1980 m. Vytautas ir Nijolė susituokė ir sukūrė šeimą. Netrukus gimė sūnus Martynas, keliais metais vėliau ir dukrytė Milda.

Matydami statomas naujas gamyklas bei augančius daugiaaukščius, jauna inžinierių šeima persikėlė gyventi į Uteną. Vytautas įsidarbino Utenos remonto-mechaninėje gamykloje, kurioje iš karto jam buvo patikėtos labai nelengvos ir atsakingos pareigos – jis buvo paskirtas variklių cecho viršininku. Dirbdamas gamykloje Vytautas pasižymėjo komunikabilumu, tvirtu charakteriu ir sąžiningumu. Buvo gerbiamas kolektyvo, nes priimdavo teisingus, ne visada gamyklos vadovybei patinkančius, sprendimus.

Jo iniciatyva buvo sukurtas automobilių sporto klubas, kuris gynė gamyklos garbę Lietuvos respublikos pirmenybėse. Papūtus Sąjūdžio vėjams, Vytautas aktyviai palaikė Lietuvos nepriklausomybės siekį.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę išėjo iš gamyklos ir su draugais įkūrė prekybos įmonę UAB „Revyto“. Bendrovės veikla buvo sėkminga ir po kelerių metų buvo įkurta UAB „Umaras“, kuri iš pradžių užsiėmė plastikų žaliavos prekyba, o vėliau pradėjo polietileno plėvelės gamybą. Šiuo metu bendrovė „Umaras“ yra viena didžiausių plastikinių pakuočių įmonių Baltijos šalyse ir viena stipriausių Utenos apskrities lietuviško kapitalo įmonių. Bendrovėje dirba apie 200 darbuotojų.

Plėtodamas verslą Vytautas nepamiršo ir savo pagrindinio hobio – automobilių sporto. Nuolat dalyvaudavo šalies ir tarptautinėse varžybose. Į šią pamėgtą sporto šaką jis įtraukė ir sūnų Martyną, kuris nuolat dalyvauja įvairiose ralio varžybose. Ilgainiui tai tapo nauju verslu – buvo įkurta įmonė „Samsono motorai“, vėliau „Samsonas Motorsport“. Įmonės veiklą perėmė sūnus Martynas, kuris sėkmingai vadovauja šiai įmonei. Įmonė labai greitai tapo žinoma viso pasaulio automobilių sporto profesionalams, jos gaminamos greičių dėžės eksportuojamos daugiau kaip į 40 pasaulio šalių.

Automobilių sportas tapo Samsonų giminės kartų sportu. Ralio varžybose dalyvauja ir Vytauto anūkas Kajus. Būdamas be galo užimtas Vytautas atrasdavo laiko ir kitai sporto šakai, tai – lauko tenisas. Aktyviai rėmė krepšinio klubą „Juventus“, futbolo komandą „Utenos Utenis“.

„Samsonas Rally Rokiškis“ – tai Vytauto įkurtos ralio varžybos, jau tapusios tradicinėmis tarptautinėmis, ir toliau džiugina žiūrovus.

1996 metais Utenoje įkūrus Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmų filialą UAB „Umaras“ tampa jo nariu. Nuo pat įstojimo Vytautas atstovaudamas įmonę buvo aktyvus narys.

2004 metais buvo išrinktas Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo tarybos pirmininku ir Panevėžio rūmų viceprezidentu. Šiose pareigose jis dirbo iki 2019 metų pabaigos.

2010 metais už aktyvų dalyvavimą rūmų veikloje ir pasiekimus versle pagerbtas išskirtiniu apdovanojimu – sidabro „Darbo žvaigžde“.

2019 metais išrinktas Utenos filialo garbės prezidentu ir Rūmų viceprezidentu.

Tai sausi faktai apie Anapilin iškeliavusį Vytautą Samsoną. Bet jo nueitas kelias, nuveikti darbai ilgam išliks kolegų, bendradarbių ir visų jį pažinojusių atmintyje.

Mes jį prisiminsime kaip sumanų verslininką, puikų draugą ir bedražygį.

Netekties skausmą šeimai ir artimiesiems tesumažina mūsų nuoširdi užuojauta.

Prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai

30861 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Comments (3)

  1. Edmundas parašė:

    Nuoširdžiausia užuojauta artimiesiems. Tikro poilsio gerb. Vytautai.

  2. Aloyzas parašė:

    Nuoširdžiai užjaučiu šeimą ir artuosius. Ilsėkis ramybėje

  3. marius parašė:

    geras zmogus buvo, uzuojauta artimiems

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.