Home » Nusikaltimai » Sukčiai bei vagys neatostogauja ir vasarą

Sukčiai bei vagys neatostogauja ir vasarą

Sukčiai bei vagys neatostogauja ir vasarą

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja, kad per 2020 metų pirmąjį pusmetį Utenos rajone užregistruoti 45 vagysčių atvejai. Daugiausia įvykdytų vagysčių – iš parduotuvių, automobilių, įsibrauta į ūkinius pastatus, dirbtuves, garažus bei butus, sodybas ir privačius namus. Vagysčių objektu iš automobilių tapo kuras, kompiuterinė įranga, mobiliojo ryšio telefonai, kiti vertingi daiktai. Iš ūkinių pastatų, garažų pavogti darbo įrankiai, elektriniai prietaisai, žoliapjovė, traktoriukas ir kiti vertingi ūkio darbams skirti prietaisai. Į butus, sodybas ir privačius namus įsibrauta sugadinus langų užraktą ar išdaužus stiklą, pagrobti pinigai, juvelyriniai dirbiniai, kompiuterinė įranga. Parduotuvėse vagysčių objektu tapo alkoholiniai gėrimai, tabako gaminiai ir kitos prekės.

Policija įspėja gyventojus, kad vasarą reikia būti budriems ir nepamiršti pasirūpinti savo turto saugumu siekiant išvengti vagysčių atvejų. Rekomenduojama išeinant iš namų visada patikrinti, ar tikrai užrakintos durys, sandariai uždaryti buto langai, balkonai. Esant galimybei butą, sodybą, privatų namą ir jame esantį turtą drausti, įsirengti signalizaciją, vaizdo stebėjimo kameras – jas savanoriškai registruoti policijoje. Pasirūpinti kokybišku apšvietimu lauke prie įėjimo į būstą bei kiemo teritorijoje. Namuose, lengvai pastebimose vietose, nelaikyti didelių pinigų sumų, juvelyrinių dirbinių, kompiuterinės įrangos, nes tai tampa pagrindiniu vagysčių objektu.

Ūkinius pastatus, garažus ir jame esantį turtą rekomenduojama drausti, rakinti, įsirengti signalizaciją, vaizdo stebėjimo kameras, kokybišką vidaus ir lauko apšvietimą. Nepalikti vertingų daiktų be priežiūros. Automobilius ir žemės ūkio transporto priemones palikti stovėti garažuose ar saugomose aikštelėse, nepalikti juose vertingų daiktų siekiant išvengti vagysčių atvejų.

Poilsiavietėse nepalikiti vertingų daiktų be priežiūros, pasirūpinkite dviračių saugumu.

Policija pataria išlikti budriems ir nepakliūti į sukčių pinkles, kai išviliojamos didelės pinigų sumos. Per šį pusmetį užregistruota 9 sukčiavimo atvejai Utenos rajone. Pagrindiniai sukčiavimo būdai – pranešimai apie laimėtą piniginį prizą, kredito paėmimas kito asmens vardu pasinaudojant elektroninės bankininkystės duomenimis, prekių pirkimas iš internetinių skelbimų, kai pervedami pinigai už prekę, tačiau ji negaunama, pinigų išviliojimas apsimetant policijos pareigūnais.

Kad būtų išvengta sukčiavimo atvejų, policija pataria neskubėti vykdyti skambinančiojo prašymų. Nepriimti jokių sprendimų vieniems, paskambinti giminaičiams ar nueiti pas kaimynus, paaiškinti situaciją ir paprašyti pagalbos. Jokiu būdu neatskleisti skambinantiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, gyvenamosios vietos adreso. Būti atidiems atliekant pirkimus pagal skelbimus internete. Rekomenduojama pasirinkti oficialias internetines parduotuves ir nepirkti prekių iš pavienių nepažįstamų asmenų. Policijos pareigūnai, banko, pašto darbuotojai jokių piniginių patikrinimų bei procedūrų neatlieka nei namuose, nei telefonu.

Utenos apskrities VPK informacija

366 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.