Home » Miesteliai » Per žvejų varžybas Tauragnuose lydekos išsislapstė, liko raudonsparnės ir aukšlės

Per žvejų varžybas Tauragnuose lydekos išsislapstė, liko raudonsparnės ir aukšlės

Per žvejų varžybas Tauragnuose lydekos išsislapstė, liko raudonsparnės ir aukšlės

Kristina SAKAITĖ

Penktadienį Tauragnuose (Utenos r. ) prie Labės ežero vykęs renginys buvo skirtas ir žvejams pagerbti, ir atnaujinta poilsio bei žvejybos infrastruktūra pasidžiaugti. Neseniai tauragniškiai baigė statyti naują pavėsinę, Labės ežere įrengtas pontoninis tiltas, bendruomenė įsigijo naują valtį. Visa tai – iš projekto, kurį vykdė kartu su Kuktiškių bendruomene lėšų.

Senieji tauragniškiai dar atsimena, kad kažkada čia yra vykusios žvejų varžytuvės. Po daugelio metų pertraukos žvejai vėl bandė, kurio ranka sėkmingesnė.

Kaip sakė Tauragnų bendruomenės pirmininkė Danguolė Trimonienė, galbūt tokios varžybos ateityje taps tradicinėmis.

Nuo 8 val. ryto krante meškerioję ir iš valčių varžęsi žvejai juokavo, kad įprastai tokiu metu žvejybą baigiantys, o prie ežero išsiruošia 4–5 val. ryto.

Labiausiai pasisekė vienam jauniausių žvejų varžybū dalyvių Dovydui Kaleckui, kurio laimikis svėrė per 885 g, jo krikštatėvis uteniškis Arnoldas Kaleckis pagavo 835 g žuvies. Augustas Musteikis prigaudė beveik pusę kilogramo žuvies, po kelias žuveles pavyko pagauti ir kitiems žvejams.

Populiariausios buvo raudonsparnės ir aukšlės, kibo ir ešeriukai, kuojytės.

Atrodo, kad lydekos bei kitos stambesnės žuvys nebuvo linkusios painiotis po ranka varžybų dalyviams.

Iš valties lydekas gaudęs žvejas patikino, kad vieną vis tik buvo pagavęs, tačiau teko paleisti, nes buvo per maža, nei leidžiama žvejoti.

Nuo vaikystės žvejojantys patyrę žvejai pasakojo, kad kiekviename ežere skirtingas laimikis. Štai Arnoldas Kaleckas vieną stambiausių žuvų – daugiau nei 7 kg sveriančią lydeką ištraukė…

<…>

Visą straipsnį skaitykite „Utenos apskrities žiniose“.

Dovydas Kaleckas su šios dienos laimikiu/ Kristinos Sakaitės nuotraukos
1136 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.